Pemphigus

Īss apraksts slimības

 Pemphigus āda
 Pemphigus - smaga ādas slimība, kas izpaužas burbuļu veidošanos uz ādas virsmas un gļotādu. Šis process ir saistīts ar stratifikācijas epitēlijā un to raksturo tendence strauji izplatīties, jo apvienošanās vairāku bojājumu. Cēloņi pemfigus nav pilnībā izprasta, tāpēc ārstēšana slimības bieži vien ir neefektīva. Īpaši bīstami pemphigus bērniem. Tā kā nav atbilstošu ārstēšanu, tas var izraisīt nopietnas komplikācijas un pat nāvi bērna, gan mūsdienu medicīnas tehnoloģijas var samazināt nāves gadījumu skaitu līdz minimumam. Tomēr visu vecumu bērniem ietekmē reti. Daudz biežāk vīrusu pemphigus ir ietekme šajās vecumā no 40 līdz 60 gadiem.

Simptomi pemfigus

True pemphigus sākas ar izskatu bullas uz ādas un gļotādām. Tie sasniedz lielumu valriekstu un bieži sadalīti, atbrīvojot saturu skaidrs vai asiņaina. Pēc pārtraukuma ādā veidā čūlas. Arī tur bija gadījumi, kad burbuļi nav pārsprāgt un nokrita, atstājot niezošas garoza.

Seborejas pemphigus izpaužas atšķirīgi. Bubbles saskaņā ar šo formu parasti ir neliels. Viņi nemēdz plīst un bieži sačokurot veidot pelēcīga dzeltens brūns.

Vīrusu pemphigus - slimība, kas izraisa coxsackie vīrusu. To raksturo izsitumi uz rokām un kāju, pēdu un plaukstu. Burbuļu veidošanos piegādāsim sāpes pavada drudzis un čūlas mutes gļotādu.

Ārstēšana pemfigus

 Metotreksāts - narkotiku ārstēšanai pemfigus
 Sakarā ar to, ka etioloģija slimības nav zināms, ārstēšanas process ir diezgan sarežģīts un bieži nerada vēlamo efektu. Tomēr, lai sevi - ir nepieņemama, jo slimība attīstās laika gaitā, un skar arvien vairāk ādas vietas, kas noved pie nepareizas iekšējo orgānu un, ļoti iespējams, nāves pacientam.

Ja Jums ir diagnosticēta pemphigus, ārstēšana ir balstīta uz izmantošanu hormonu gan iekšpusē, gan izmantošanai ārpus telpām. Hormonu ir ar acu par vitālo norādēm un iespējamām kontrindikācijām reti ņem vērā, jo komplikācijas pemfigus var novest pie letālām sekām. Šī iemesla dēļ, pat ja normalizēšanās pacienta, dienas deva hormonu tiek pakāpeniski samazināta un ļoti uzmanīgi, līdz kamēr tiek sasniegts minimālo nepieciešamo devu, lai uzturētu stabilu remisiju.

Labus rezultātus var sasniegt kombināciju hormonu šādus citostatiskus un imunosupresors narkotikas kā azatioprīnu, metotreksātu un Sandimmun. Jāpatur prātā, ka šie līdzekļi ir individuāla toleranci un jālieto ar lielu piesardzību.

Ja diagnoze pemfigus, slimība tiek apstrādāta ar dažādām papildu paņēmieniem, jo ​​īpaši, hemosorption un plazmaferēzes, ti, procedūras mērķis ir attīrīt asinis. Pozitīvs efekts tiek panākts, atdalot imūno kompleksu no asinīm, un citu patogēno imūnglobulīna komponentiem. In tīrīšanas asinis toksisko vielu ir arī vērsts photochemotherapy, kas nozīmē inaktivācijas asins šūnu pret ultravioleto starojumu kombinācijā ar G-metoksipsoralēnu.

Kā profilaktiskās aģenti parasti izmanto narkotiku, kālija un kalcija.

Pemphigus bērni

Attiecībā uz bērniem bojātu ādu un gļotādu, ir īpaši bīstami, jo nepietiekamu īstenošanu aizsardzības mehānismu bērna ķermeni. Ņemiet vērā, ka pemphigus jaundzimušajiem ir ļoti reti. Parasti slimība progresē bērniem vecumā no 5-7 gadiem, un meitenes neslimot biežāk nekā zēni.

Pemphigus simptomi ir tādi paši kā pieaugušajiem - izskats burbuļu dažādu izmēru sejas, ķermeņa un ekstremitātēm, ar sekojošu plīšanas vai žāvēšanu. Nieze un citas nepatīkamas sajūtas ir gandrīz klāt. Ar savlaicīgu un atbilstošu ārstēšanu ātri nāk remisiju.

Ļaundabīgs pemphigus bērniem ir reti, bet ir pievienota smagas sekas, - svara zudums, astēniju, parādīšanās sekundāro infekciju, drudzi un septisko komplikācijas nierēm, plaušām, un sirds un asinsvadu sistēmu.

Jebkuras ārstēšanas metodes uz bērniem ir jālieto ar īpašu piesardzību, jo īpaši izmantošanas hormoni un citostatiķi jo viņiem bieži vien idiosinkrāzija.

Яндекс.Метрика