Fibroze

Fibroze plaušās sauc nejutīgu saistaudu, kas rodas ietekmē deģeneratīvu vai iekaisuma procesu. Plaušu fibroze noved pie pārkāpjot savas elastības un nepietiekamas gāzes apmaiņas skartajās teritorijās.  Fibroze - izplatība saistaudu plaušu

Veidi un cēloņi plaušu fibrozi

Tā kā slimības izplatība ir sadalīta vietējā un izkliedētu fibrozi (ierobežots).

Plaušu fibroze ir blīva vietējā daļa no plaušu audu. Plaušu bojājumu apjoms ir samazināts. Izkliedētā plaušu fibroze ir samazinājusies apjoma, kompakts. Normāla struktūra plaušās, kas šajā gadījumā ir zaudēta.

Ne pārāk ierobežots fibroze ietekmē mehāniskās īpašības plaušu un gāzu apmaiņu. Bet izkliedētā slimības normālas ventilācijas ievērojami samazināts.

Parasti fibroze ir rezultāts dažādām plaušu slimībām, proti:

  • hroniska obstruktīva plaušu slimība;
  • un invazīvas infekcijas (pneimonija, arī radusies pēc sifilisu, tuberkulozi, un sēnīšu infekcijām, uc);
  • slimības, kas rodas no pakļaušanas organisma gāzu rūpnieciskas izcelsmes un agresīvu putekļiem, ieelpojot dažādu toksisku vielu;
  • iedzimta plaušu slimība.

Bieži plaušu fibroze ir rezultāts iedarbības toksisko narkotiku vai jonizējošo starojumu.

Simptomi plaušu fibrozi

Vietējā fibroze var būt bez simptomiem.

Galvenais simptoms ir elpas difūzu plaušu fibrozi, kam ir tendence progresēt laika gaitā. Bieži vien, elpas trūkums kopā ar spēcīgu sauss klepus, pastiprina intensīva elpošana. Citi simptomi plaušu fibrozes ietver vispārēju vājumu organismā, sāpes sāpes krūtīs, svara zudums, pastāvīgu nogurumu. Ja pacients skāra bazālo daļas plaušām, tas noved pie veidošanos ts Hipokrāta pirkstiem.

Vēlīnā slimības pacientiem novēroto tā sauktajā popiskivanie gaismu, līdzīga skaņu ar berzes spraudni. Tas jo īpaši vērojams uz elpu un virs jomā priekšējo virsmu krūtīs.

Diagnoze plaušu fibrozes

Galvenā metode diagnosticētu šo slimību ir X-ray pārbaude plaušās. Tikai pētījums sniedz visvairāk objektīvu priekšstatu par izmaiņām plaušu audu sklerotiska raksturs, un diferencēt par plaušu fibrozes plaušu audzēja bojājumiem.  Rentgenstariem - metode diagnozi plaušu fibrozes

Lai noteiktu fibroze pacients tiek noteikts krūtīs radiogrāfijas. Kā pievienots pētījumiem var piešķirt tomogrāfija un radiogrāfijas. Liela nozīme pēdējos gados, nosakot stāvokli plaušu audu izpaužas datortomogrāfija.

Ārstēšana no plaušu fibrozes

Līdz šim, efektīvas ārstēšanas metodes plaušu fibrozi pastāv. Attiecībā uz vietējo fibroze bez simptomi parasti neattiecas nekādas ārstēšanas modalitāti. Ja vietējā fibroze izraisa nodotajiem destruktīvu iekaisuma slimību un plūst ar periodiskiem uzliesmojumiem infekcijas, pacients tiek noteikts pretiekaisuma un pretmikrobu narkotikām, kā arī pasākumus, kuru mērķis ir uzlabot drenāžas bronhos.

Bronhoskopija pētījums, lai noteiktu, vai tas bija piemērots slimībām operācijas.

Ja slimība ir plaša raksturs, un izraisa ārējie faktori, ārstēšana plaušu fibrozes pirmajā vietā jābūt vērstai novērst cēloņus. Ja nepieciešams, jo ir ārstēšana elpošanas mazspēju.

Prognoze fibroze ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, tostarp sarežģītības slimības. Ar izmēru plaušu ievērojami smagāks elpošanas mazspēja samazināšanās, atsevišķos gadījumos var izraisīt augstu asinsspiedienu plaušu artērijās un attīstību plaušu sirds. Letāls iznākums ir iespējams, ja fibroze sarežģī sekundāro infekciju vai attīstībai tuberkulozi.

Novēršana plaušu fibrozes

Galvenā metode novērst plaušu fibrozi ir agrīnu atklāšanu un adekvāta ārstēšana šīm slimībām, kas veicina tās attīstību. Strādājot ar pnevmotoksicheskimi vielām jābūt stingri ievērot drošības noteikumus, lai veiktu regulāru uzraudzību, kuras mērķis ir identificēt pnevmotoksicheskogo rīcību dažādu narkotiku. Ja plaušu ir kādas patoloģiskas izmaiņas, ir nepieciešams veikt steidzamus pasākumus, kuru mērķis ir to novēršanai.

Яндекс.Метрика