Plaušu hipertensija

Vispārīgs raksturojums slimības

 Plaušu hipertensija

Plaušu hipertensija - slimība nezināmas etioloģijas kas nav nekādā veidā korelē ar sirds vai plaušu slimības. Primārā plaušu hipertensija ir raksturīgs paaugstināts plaušu artērijas spiediena, kas savukārt noved pie sašaurināšanos vai pilnīgu slēgšanu lūmenu vidējo un mazo plaušu kuģiem. Slimības sekas ir: tieksme tromboze, rašanos un attīstību plaušu, sirds mazspēja.

Sekundārā plaušu hipertensija, ārstēšanu jāveic vienlaikus ar ārstēšanu pamatslimība ir rezultāts sirds slimības, plaušu slimības, un dažiem citiem nosacījumiem. Abas slimības formas biežāk skar sievietes (7 no 10 ziņots par gadījumiem).

Galvenais cēlonis slimības - hroniska plaušu slimība un sirds slimības. Izņēmums ir primārā plaušu hipertensija, kas attīstās bez redzama iemesla.

Plaušu hipertensija - simptomi

Agrākais un visraksturīgākā iezīme plaušu hipertensiju - smags elpas trūkums uz nelielas fiziskas slodzes. Bieži vien tas izpaužas pat miera stāvoklī. Starp citu slimības simptomus jāatzīmē:

  • vājums, nogurums;
  • ģībonis, kas izriet no asinsvadu spazmām;
  • sāpes sirdī;
  • klepus līdz asinīm;
  • bieži novērota pacientiem aizsmakums.

Ņemiet vērā, ka parastās pazīmes plaušu hipertensijas ir izteikti diezgan vāja, tāpēc galīgo diagnozi tiek veikta tikai pēc pilnīgas pārbaudes plaušu un sirds cilvēks.

Plaušu hipertensijas pakāpe

Klasifikācija slimības stadijās, kuru jūs atradīsiet zemāk, tika ierosināts ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un tagad vispāratzīts vidū ārsti no visas pasaules.

I - fiziskā aktivitāte neizraisa elpas trūkums, vājums un citas slimības simptomus;

II - fiziskā aktivitāte ir ierobežots - plaušu hipertensija pieaugušajiem un bērniem, pievieno nedaudz elpas trūkums, vājums, sāpes krūtīs, reibonis;

III - fiziskā aktivitāte ievērojami samazinātas pacientu - plaušu hipertensija, kuras simptomi šajā posmā parasti tiek izteikts, rezultātā reibonis, sāpes krūtīs, stipras elpas trūkums;

IV - pacienti nevar pieļaut pat nelielu uzdevumu, elpas trūkums un ir klāt pie miera, cilvēks jūtas diskomfortu un pastāvīgu sāpes.

Plaušu hipertensija - ārstēšana un prognoze

 Plaušu hipertensijas ārstēšana

Neatkarīgi no pakāpes plaušu hipertensiju, pacientiem ar trauksmes simptomi, būtu jāvērtē, kardioloģijas nodaļu, lai izvēlētos terapiju un precizēt slimības raksturu. Sanācijas laikā pacientiem tika veikta korekcija sirds darbību, kā arī izvēlēto īpašus produktus, kas ietekmē normalizēšanos spiediens plaušu artērijā.

Asins recēšanu - ir vēl viens nepatīkamas komplikācijas, kas ir kopā ar plaušu hipertensiju. Attieksme pret šīm izmaiņām ir novērst negatīvās simptomus un pastāvīgu uzraudzību pacientam. Smagas elpošanas nepietiekamību notika ārkārtas skābekļa terapija.

Pēc izrakstīšanās no slimnīcas personai ir jāievēro visi ieteikumi ārstu un veikt uzturošās devas dažādu narkotiku. Turklāt viņš noteikti īpašu diētu plānu un individuālo fiziskās aktivitātes, un grafiku piespiedu vakcinācijai pret gripu un plaušu infekciju.

Ja primārā plaušu hipertensija turpina pieaugt, neskatoties uz konservatīvo ārstēšanas metodes, ārstam jāapsver lietderību ķirurģiska iejaukšanās - proti, sirds-plaušu transplantācijas vai plaušu kompleksu.

Plaušu hipertensija bērniem

Situācijas, kad jaundzimušajam asinsvadi savilkt, kāda iemesla dēļ, ir ļoti bīstami, jo ierobežojums asins plūsmu caur plaušu audiem noved pie samazināšanos skābekļa daudzumu organismā un rada nopietnus draudus dzīvībai. Tas nozīmē, ka plaušu hipertensija simptomi, kas bieži rodas pēc termiņa bērniem nepieciešama steidzama ārstēšana saskaņā ar pieredzējušu profesionāļu uzraudzībā. Riska faktori, provocējot rašanos slimības bērniem, arī var uzskatīt par bērna māte nekontrolēti uzņemšanu lielu devu antibiotiku, aspirīnu un indometacīnu. No pirmajā gadā primārās plaušu hipertensijas bērni bieži ir atrodams kopā ar citām elpošanas orgānu slimībām, piemēram, pneimoniju vai mekoniju aspirācijas sindroms.

Яндекс.Метрика