Plaušu tūska

Īss apraksts slimības

 Plaušu tūska
 Plaušu tūska - nopietns, bieži letāla komplikācija vairāku sirds un asinsvadu slimībām, kas saistītas ar asiņošanu no serozs-hemorāģisko šķidrumu alveolās no plaušām.

Tur membranogenny hidrostatisko plaušu tūska, kas atšķiras pēc izcelsmes.

Atkarībā no slimības, kas izraisa tūsku, var identificēt un sirds toksisks plaušu tūska.

Cēloņi

Galvenie cēloņi plaušu tūsku - stagnācija plaušu apgrozībā vai toksiska iznīcināšanu asinsvados plaušu. Bieži pietūkums notiek saskaņā ar tādiem pašiem slimībām, astmu: aterosklerotiskās cardiosclerosis, sirds slimības, miokarda infarkts, hipertensija (sirds tūska). Šādos gadījumos, pietūkums ir vissmagākā forma sirds astmu.

Saindēšanās barbiturātiem, alkohols, indes, slāpekļa oksīdu, metāla karbonili, arsēnu, kā arī apdegumus, diabētiskā un aknu koma, uremia - toksisko plaušu tūskas cēlonis.

Cēlonis plaušu tūska membranogennogo - sākotnējā pieaugums plaušu kapilāru caurlaidību, kas notiek dažādām slimībām.

Cēlonis hidrostatiskās plaušu tūsku - vnutrikapillyarnogo hidrostatisko spiedienu asinīs pieaugums 7-10mm.rt.st, izraisot izejas šķidruma daļu asins pārmērīga, kas noved caur limfātisko iespējamajā veidā..

Simptomi plaušu tūsku, diagnostika

Tā uzbrukums strauji attīstās, tā diagnoze, kas notiek uz skatuves pārbaudi, pamatojoties uz novērotajām simptomiem. Ir svarīgi, lai ātri saprast situāciju, lai sniegtu neatliekamo palīdzību plaušu tūsku, sāk terapiju, lai novērstu atkārtotas uzbrukumus, vai cilvēks var nomirt dažu minūšu nosmakšanu.

Slimība attīstās pēkšņi, naktī, kad pacients ir aizmidzis vai pēcpusdienā, kad viņš jūtas uztraukums vai veicot fizisku piepūli. Bieži sākotnējie simptomi plaušu tūskas izteikts bieži klepus, veidot-up plaušās mitras trokšņi, mainot krāsu sejas. Pacients jūtas spēcīga aizrīšanās, stipras sāpes, spiedoša sajūta krūtīs, viņa elpošana stimulē strauji, un pat no attāluma dzirdēt burbuļošana viltība. Viss atdzīvina klepus pavada bagātīgu putojošs krēpu rozā vai gaismas. Ja stāvoklis ir ļoti smags, putas var iet un deguns. Šie simptomi tiek pievienotas aizkavēt ieelpot un izelpot, jūga vēnas, auksti sviedri mitra, cianoze ādas.

Tiklīdz uzbrukums attīstās, kad klausoties plaušām nosaka plankumains mitri trokšņi pār dažādām plaušu, elpošanas šajās jomās nu novājināti vai neesošiem. Ja, uzbrukuma veikt X-ray laikā raksturīgi simptomi plaušu tūskas ir saknes viņu pagarināts, lieli koordinācijas ēnas ar izplūdušo kontūras (no plaušu laukiem pārredzamības samazināts).

Ir bijis arī straujš pulss, bieži vien 140-160 sitieni / minūtē, dažreiz ir pēkšņs bradikardija.

Asinsspiediens nav svarīgs simptoms plaušu tūsku - tas ir atkarīgs no sākotnējā līmenī (pirms uzbrukuma), un var būt atšķirīgs.

Bieži simptomi toksisko izcelsmes papildināta tūska simptomus pamatslimību vai destruktīvu procesu: apdegums slimības, koma, kaitējumu augšējo elpceļu infekcijām, utt

Ārstēšana plaušu tūskas

Ir svarīgi veikt pilnvērtīgu terapiju, lai sniegtu neatliekamo palīdzību plaušu tūsku:

  • nodrošina, ka persona, kuras uzbrukums bija pus-sēdus vai sēdus stāvoklī.
  • No augšējo elpceļu suctioned.
  • Ja palielināts spiediens veikt asins nolaišana: 200-300ml pieaugušos, bērnus 100-200ml.
  • Alkohols tvaiku ieelpošana rīcība. Bērniem izmanto 30% spirta, pieaugušajiem - 70%.
  • Žņaugu uz kājām pusstundu vai stundu.
  • Ievadiet zemādā 2ml 20% kampara šķīdumu.
  • Veikt skābekļa terapija (ieviešana skābekli elpceļos caur skābekļa skābekļa masku).

 Lasix ievada slimnīcas neatliekamās ar plaušu tūsku
 In stacionāro akūta aprūpe plaušu tūskas ir sirds glikozīdi ieviešana, veicot asiņošana, ja tas netiek veikts pirms (pazeminātā spiedienā, kolapss, sirds asiņoja Kontrindicēts), turpinot skābekļa terapija, administrēšanu Lasix vai Novurita.

Pēc avārijas un stabilizācija partneri izturas ar plaušu tūsku, kas būtu vērsta uz samazinot vai likvidējot darbības uzbrukuma cēloņus. Samazinot asins plūsmu uz plaušām (banku likšana, drošības jostas, diurētiskie), izrakstīt zāles, lai atvieglotu darbu no sirds, samazina perifēro asinsvadu pretestību, uzlabojot procesu apmaiņas miokarda.

Arī plaušu tūsku, vairākas aktivitātes, kas paredzētas, lai aiztaisītu kapilāru un alveolu membrānu, pastāvīgu skābekļa piegādi. Ir svarīgi uzlabot emocionālo stāvokli pacienta, ņem viņu no stresa, kas nereti izraisa uzbrukumu. Lai to panāktu, kā attieksme pret plaušu tūsku tiek veiksmīgi izmantota nomierinošus līdzekļus. Papildus vispārējai nomierinoša iedarbība šie instrumenti samazinātu asinsvadu spazmas, asins plūsmu uz plaušām, atvieglotu darbu no sirds, samazinās elpas trūkums, šķidruma audu iekļūšanu caur kapilāru un alveolu membrānu, samazināt intensitāti vielmaiņas procesus (kas padara to vieglāk pārvietot skābekļa trūkumu).

Bieži šāds nomierinošs, jau sen ir veiksmīgi izmantota plaušu tūsku, morfīnu. Tās 1% šķīdumu ievada intravenozi tilpumā 1-1 5 ml. Dažos gadījumos, tas ļauj novērst tūsku.

Profilakse slimības

Brīdinājums uzbrukums ir savlaicīga ārstēšana apstākļiem un slimībām, kas var izraisīt uzbrukumu, saskaņā ar noteikumiem, darba drošības ar kaitīgām toksiskām vielām.

Яндекс.Метрика