Pneimokonioze

Vispārīgs raksturojums slimības

 Pneimokonioze

Pneimokonioze - hroniska plaušu slimība, ko rada ilgstoša putekļu ieelpošana un kaitīgo savienojumu. Vairumā gadījumu ārstēšana pneimokoniozes jābūt cilvēkiem, kas strādā bīstamo profesiju. Šobrīd ārsti zina, 6 formas slimības. Klasifikācija ir balstīta uz to, cik patoloģisko procesu, to laiku, un iezīmes plūsmas, un dabai un koncentrācijai ieelpojamu putekļu kaitīgo savienojumu.

Avoti rašanās pneimokoniozes - ir ļoti daudzveidīga, taču bieži vien slimība izpaužas cilvēkiem, kuru profesija ir saistīta ar klinšu urbšanai, sijāšana, smalcināšana, malšana un kvarca šķiedras materiālu apstrāde, granīta. Ir nepieciešama profilakse pneimokoniozes un darbinieki, kuri nodarbojas ar elektrisko metināšanu, metāla, virsmas apdari griešana. Visbīstamākais uz cilvēkiem smalko putekļu daļiņu diametrs ir mazāks par 5 mikroniem.

Pneimokonioze - simptomi un klīniskā aina

Sākotnējie slimības stadijās ir jāpievieno šādi simptomi:

  • sauss klepus;
  • smags elpas trūkums;
  • sāpes krūtīs notiek vingrošanas un dziļa elpošana laikā;
  • rašanās oportūnistisko slimību, īpaši deformējamu bronhītu.

Cilvēka ķermeņa temperatūra, kas parasti paliek normas robežās, tomēr daži pneimokoniozes veidu var papildināt ar temperatūras pieaugumu līdz 38-40 grādiem. Tajā pašā laikā, pacientiem arī atzīmēt, nogurums, vājums, dažreiz strauju svara zudumu.

Kā fibrotiski procesu, personai ir elpošanas distress, sausās un mitrās smalki sēkšana, pleiras berzēt. Vēlīnā nepieciešama ārstēšana pneimokoniozes, jo palielinās elpošanas mazspēja var izraisīt plaušu sirds dekompensāciju, kas bieži vien nāves cēlonis pacientu.

No pneimokoniozes ārstēšana

 No pneimokoniozes ārstēšana

Terapeitiskās un profilaktiskie pasākumi ietver kvalitatīvu pārtiku ar augstu olbaltumvielu saturu un vitamīniem, kompetento organizāciju atpūtas, aktīvo sportu, elpošanas vingrinājumi, smēķēšanas atmešanā, ūdens procedūras.

Mūsdienu fitnesa klubi piedāvā Jums dažāda veida apmācības, kas pielāgoti tieši jūsu līmeņa fiziskās spējas, vai klātbūtnē noteiktām slimībām.

Sakarā ar narkotikām, dažādu adaptogens. Viņi ir obschestimuliruyuschimi īpašības, palielinās nespecifisku reakciju organismā, veicina strauju atveseļošanos bojāto orgānu. Lielākā daļa pacientu noteikti tinktūra Eleutherococcus, Pantocrinum, niacīns, vitamīns B, C un P.

Ja pacients nav novērota izteikta elpošanas nepietiekamība, viņš ieteica: kālija hlorīdu, jonoforēzi ar novokaīnu un ultraskaņu uz krūtīm. Visi šie procedūru stimulē asins un limfas cirkulāciju, ievērojami uzlabo plaušu ventilācijas funkciju. Ar rašanos un attīstību bronhīts pacientiem papildus tika noteikts expectorants un preparāti, retināšana gļotas (alteynogo sakne thermopsis, joda).

Pacienti ar smagu slimības stadijā tiek nodota stacionāra vai spa ārstēšanai pneimokoniozes. Visplašāk izmanto metodes, piemēram, paaugstināta skābekļa terapiju un skābekļa inhalācijas. Efektīva bronhodilatatoriem un zāļu, kas samazina asinsspiedienu plaušu apgrozībā (rezerpīns, papaverīns, Aminofilīns). Kad dekompensēta plaušu sirds slimniekiem paredzēto diurētiskie līdzekļi un sirds glikozīdi. Diezgan plaši izmanto kortikosteroīdus.

Prognozes ārstēšana un atveseļošanās ir atkarīga no pneimokoniozes skatuves un sarežģījumiem, kas bieži rodas, veicot slimības. Nelabvēlīga prognoze tādos veidos kā silikozes, azbestoze un berilioze kad slimības progresija turpinot pat pēc kontakta ar kaitīgo savienojumu. Cita veida raksturo labdabīgu norisi un prognozi.

Novēršana pneimokoniozes

Pamats preventīvo pasākumu, lai samazinātu putekļu darbavietās, izmantojot personīgo elpceļu aizsardzību pret putekļiem un periodiskajām medicīniskajām pārbaudēm. Statuss bronhu gļotādas un plaušu var uzlabot ar sāls-sārmu šķīdumiem, minerālūdens vai Thermo-sārmu inhalācijas. Pneimokonioze Profilakse ietver arī personāla uzņēmumu regulāra uzraudzība un turot krupnokadrovoy rentgenoskopijā. Kopā šie pasākumi ļauj laiks atklāt šo slimību, un veikt pasākumus, lai novērstu tās tālāku izplatību.

Яндекс.Метрика