Pneimotoraksa

Vispārīgs raksturojums slimības

 Pneimotoraksa

Zem pneimotorakss ir domāts uzkrāšanos gaisa pleiras dobumā. Ir divi veidi slimības: atvērta pneimotoraksa pirmā palīdzība, par kuru ir jāsniedz nekavējoties, un slēgti pneimotoraksa. Attieksme pret viņu notiek slimnīcā. Atverot forma iekļūst gaiss pleiras telpā no ārpuses. Šīs situācijas, parasti salocīta ar lūzumu no krūškurvja. Saistīta ar ierašanos gaisu iekšpusē (ar nelielām vai pleiras) Closed pneimotorakss.

Mēs atzīmējam, ka šodien visplašāk spontāns pneimotorakss. Viņš bija saistīts ar mehāniskām traumām krūtīs un organismā rodas sakarā ar traumu vai kā komplikācija attīrīšanas modalitātes.

Pneimotorakss - cēloņi slimības

 • slēgti krūšu traumas - lūzumi vai plaušu bronhi, pārkāpums integritātes gaismas fragmenti ribu;
 • jatrogēnas bojājumi - izraisa neatbilstoša veica starpribu nervu blokādi, mēģinot subclavian vēnu katetrizācijas, akupunktūras zvaigžĦveida ganglijs un citām traumām plaušās;
 • open pneimotoraksa izraisa iekļūst brūces krūšu dobumā, lai sabojāt integritāti plaušās;
 • nonspecific pneimotoraksa - sekas izrāvienu plaušu abscess, spontāna plīsumu barības vada, reģionālā intraalveolar palielinot spiedienu;
 • plaisa dobuma un atklājumus stilīgs perēkļi izraisīt TB pneimotorakss.

Dažos gadījumos, gaisa plūsma uz pleiras dobumā tiek nodrošināts ar mākslīgiem līdzekļiem. Šī nepieciešamība rodas, piemēram, diferenciāldiagnozē krūškurvja sienas vai thoracoscopy.

Pneimotoraksa - simptomi

 • elpas trūkums, sāpes krūtīs, palielinot dziļa elpošana; Palielina ar dziļu elpošanu - viens no simptomiem pneimotorakss
 • skatoties no brūcēm dzirdējis atšķirīgu skaņu iesūkšanas gaisā;
 • ievērojama pasliktināšanās cilvēka stāvokli, elpas trūkums, viņa seja kļūst cianotisko nokrāsu;
 • Asimetrisks krūtīs kustība;
 • open pneimotoraksa pavada stipras sāpes, tāpēc ievainoti parasti iekrīt labajā pusē un preses rokas uz brūces;
 • pietūkums kakla vēnas, ātri, bet vājš pulss, hipotensija un citas asinsrites traucējumiem.

Pneimotorakss - ārstēšana un prognoze

Palīdzība ar pneimotorakss būtu nekavējoties, jo tas ietekmē cilvēka dzīvi. Tas jo īpaši gadījumos, kad gaiss ieplūst pleiras telpā no ārpuses. Atvērt pneimotoraksa prasa steidzamu nodošanu slēgtā veidnē. Lai to izdarītu, pacientam uzlikt pagaidu pārsējs noslēgta. Nepastāvot īpašiem medicīnas mērci materiāliem, kā iespējams izmantot vairākus slāņus marli parastās, pār kuru tiek virsū saspiest papīra vai vaskadrānu. Pēc piegādes pacienta uz slimnīcu nekavējoties veica: thoracostomy, torakotomija, pārskatot un gaismas bojātās vietas iepriekšēju ķirurģisku.

Spontāna pneimotorakss, cēloņi un kas nav saistītas ar mehāniskām traumām krūtīs, atsaucas arī uz dzīvību apdraudošs stāvoklis un noteikts, ka obligāti hospitalizācija. Ja slimība nav skaidrs pārkāpums elpošanas funkcijas, palīdzēt ar pneimotorakss atbilst gultas režīms un pārvietošanās brīvības ierobežošanu. Klepojot pacientam izraksta pretklepus.

Visos citos gadījumos, aktīvāku taktiku. Pacients tika noteikts sirds glikozīdi, ieelpot skābekli, punkcijas pleiras dobumā, lai novērstu šķidruma un gaisa. Ja šie pasākumi neveicina pozitīvo dinamiku, ārsti ir spiesti ķerties pie operācijas. Ķirurģiskā ārstēšana ietver šūšanas brūces veidojas plaušās, noņemot parietālo himēns, rezervējot patoloģiski izmainīta audus. Ja spontāns pneimotorakss pavada infekcijas izcelsmi, pacients tiek tālāk ievada antibakteriālo terapiju.

Lai novērstu slimības tiek izmantoti preventīvie pasākumi, kurā pacients tiek ievadīta kairinātāji uz pleiras dobumā (glikozes šķīduma sudraba nitrāta, talks) atkārtošanos.

Pneimotorakss, ārstēšana tiek veikta nekavējoties un saskaņā ar pamatprincipiem, vairumā gadījumu neizraisa neatgriezeniskas sekas, tas ir, persona spēj strādāt un uztur augstu dzīves kvalitāti. In sekundārās pneimotorakss un smagas slimības prognozi pamatā kopumā uz visiem būtiskajiem faktoriem, it īpaši, raksturu un smaguma pamatslimība.

Яндекс.Метрика