Poliartrīts

 Artrīts - locītavu slimība

Slimība, kurā iekaisuma procesu, kas secīgi vai vienlaikus aptver vairākas locītavas tiek saukta artrīts. Slimība attīstās, neatkarīgi no vecuma, dzimuma un sociālā stāvokļa personas. Ar šo slimību var ietekmēt gandrīz visas locītavas, bet īpašs trūkums rada poliartrīts rokas, kad tas kļūst iespējams veikt nekādas darbības.

Poliartrīts var būt gan pamatskolas un vidusskolas. Pirmajā gadījumā tā ir atšķirīga slimības infekciozā-nonspecific etioloģija, otrajā - komplikācija sepse, reimatisma un dažu citu slimību. Nav savlaicīgi uzsākot ārstēšanu, vai tā trūkums var izraisīt pasliktināšanos dzīves kvalitāti, jo slimība mēdz atkārtoties. Pakāpeniski locītavu funkciju var sadalīt tādā mērā, ka persona tiks atzīta par spēkā neesošu.

Artrīta formas

Atkarībā no mehānisma iekaisuma ir sadalīta infekciozo artrītu, un reimatoīdā apmaiņa:

- Infekcijas slimības formu notiek, kā rezultātā iespiešanās locītavas caur asinsriti infekciju vai vielmaiņas produktiem patogēniem. Infekciozais artrīts var rasties vīrusu hepatītu, gonoreja, dizentēriju.

- Maiņa vai kristālisks artrīts attīstās sakarā ar to, ka sinovijā ir savainots nosēžas kopīgajā kapsulā ar sāls kristāliem. Šī artrīta forma ir novērota vielmaiņas traucējumiem, locītavu traumām, alerģiskas noslieces.

- Reimatoīdais artrīts ietekmē ģenētisko un vides faktoriem. Attīstība slimības veicina pagrimumu imūnsistēmas stāvokļa. Šis artrīta forma ir sistēmiska slimība, jo slimības progresēšanu, ir saistaudu zudums, un tāpēc iekaisuma process var segt arī iekšējos orgānus.

Savienojumi, papildus iekaisumu, ir patoloģiska šūnu augšanu un asinsvadu. Tā rezultātā, locītavu kapsula veidojas specifiskas audus, ar īpašumu iekļūt skrimšļa un iznīcināt to. Slimība izplatās plaši, no reimatoīdā artrīta, pārsvarā skar sievietes vecumā no 20 līdz 50 gadiem.

Simptomi artrīta

Tipiski simptomi visiem artrīta formām ir locītavu sāpes, pietūkums un apsārtums vietā bojājuma. Bieži slimība pavada stīvums, hroniskas deformācijas šuves novērotās. Arī tad, kad cieš no artrīta un vispārējo veselību. Pacientam ir drudzis, nogurums un vājums, šķiet.

Visbiežāk sākotnējie simptomi drudzis parādās uz rokām un vēlāk pavairošana iekaisuma procesa citās lielākajās locītavām. Pacienti bažas par pietūkums locītavās plaukstu, apsārtums un maigumu pār skarto locītavu. Artrīts raksturo grūtības lieces rokas pirkstus no rīta vai pēc darba, kā arī izskatu veidojumos veidā mezgliņu tuvumā skartajā zonā. Veicot pat vienkāršas roku kustības kā sagūstīt vai rotācijas personai var rasties grūtības.

Reimatoīdā artrīta raksturo sākas pakāpeniski: neliels rīta stīvums, neregulāras un vājas sāpes, neliela ķermeņa temperatūras paaugstināšanās. Turpmāka slimības gaita notiek dažādos veidos. Kāds ietekmē lielo locītavu, ar to funkcijas gandrīz pārkāptas, jo citiem artrīta simptomi ir ievērojami izteiktas, bet slimība aptver tikai nelielu locītavas kājām un rokām.

Laika gaitā, reimatoīdā artrīta progresē, slimajām kopējās uz apkārtējo muskuļu atrofija, process iesaistīti cīpslām, locītavām deformētas, slims cilvēks kļūst spējīgs veikt kustības pilnā apmērā. Par reimatoīdā artrīta formas simptomi ir pievienoti sūdzību nejutīgums ekstremitāšu un izjūtu tos kā "skudras", kas ir saistīts ar iznīcināšanu nervu šķiedras.

Artrīta ārstēšana

 Artrīta ārstēšana - sarežģīts, tajā skaitā aktuālo preparātu
 Ārstēšanas ar akūtās fāzes artrīta ilgums ir atkarīgs no daudziem faktoriem, taču visos gadījumos kursu lietojat medikamentus pietiekami ilgi. Pilnībā atbrīvoties no slimības nav iespējams, cilvēks var izdarīt tikai palēnināt procesu iznīcināšanas kaulu audu ar atbilstošiem medikamentiem, tādējādi padarot tās pastāvēšana pieņemams.

Ārstēšana artrīta tiek veikta vairākos virzienos. Galvenokārt izmanto, narkotikas no rindas: nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļiem un kortikosteroīdiem. Vislielākais efekts ir no tabletes vai injekcijas ar medikamentiem aktuāliem (krēmi, ziedes un gēli) kombinācija.

Ja nepieciešams, izmantojiet antibiotikas, imūnsupresantu un antihistamīna. Arī artrīta ārstēšanai laikā ir vērsta uz rehabilitācijai hroniskas perēkļu infekcijas. Labs efekts dod fizioterapijas: NLO eritēmas devās jontoforēze, diatermija, parafīna vannas, UHF. Reimatoīdā artrīta ārstēšanā tiek papildināta iecelts reimatologu līdzekļus.

Kā uzmanību sāpju ārstēšanu var izmantot pārmaiņus aizbīdni karstos un aukstas kompreses uz skartajiem locītavām. Līdzīga ietekme ir arī karstā sāls vannā.

Яндекс.Метрика