Poliomielīts

 Poliomielīts

Burtisks tulkojums nosaukumu slimības, "Poliomielīta" izklausās "pelēko vadu" Tas ir, ar infekcijas slimības patogēnu, kas ir enterovīruss, sevišķi iekļūst pelēkajā vielā muguras smadzeņu un mehāniskajiem kodoliem smadzeņu stumbra.

Poliomielīts ir arī sauc par slimību Heine Medina, bērnu muguras paralīze, akūts epidēmiju poliomielīta, muguras zīdaiņa paralīze, zīdaiņa paralīze epidēmija. Kā norāda nosaukums, riskam ir bērni līdz septiņu gadu vecumam. Pārcelts slimības agrā vecumā var būtiski samazināt dzīves kvalitāti nākotnē, kā viena no smagākajām komplikācijām poliomielīta ir centrālo nervu sistēmu raksturo attīstību ļengans parēzes un paralīzi.

Dažos gadījumos, slimība ir jādzēš vai bez simptomiem. Persona var būt nesējs no vīrusa, atbrīvojot to vidē ar fekālijām un izdalījumi no deguna un tajā pašā laikā just pilnīgi vesels. Tikmēr uzņēmība pret poliomielītu ir diezgan augsts, kas ir pilns ar straujo izplatīšanos slimības bērnu vidū.

Lai gan tiek uzskatīts, ka bērnu trieka ir slimība, cilvēku, kas dzīvo antisanitāri apstākļi, ir gadījumi, epidēmijas, neatkarīgi no stāvokļa higiēnas vietās, kur iedzīvotāju skaits nav imūna pret šo nopietno slimību. Ir sezonas iestāšanās poliomielīta, maksimālā saslimstība notiek vasarā un rudenī.

Veidi un simptomi poliomielīta

Vidēji no sākuma inficēšanās simptomu ilgst 7-12 dienas. Vīruss nonāk cilvēka gremošanas (pārtikas) ceļu caur piesārņotu pārtiku un ūdeni. Sākotnēji tas ir apdzīvots ar kuņģa-zarnu trakta, un tikai pēc tam uzsūcas asinsritē. Poliomielīts var izraisīt vieglas vai smagas.

Atkarībā no lokalizācijas procesu un iespēju poliomielīta paralīze ir sadalīta divās formās, kas savukārt ir sadalītas vairākos veidos Vairāk:

a) nav paralītiskā poliomielīta. Šī veidlapa ir atrodama vairumā gadījumu.

- Neveiksmīgs, kad slimība ir no akūtām elpceļu slimībām vai gripu tips. Pacients sūdzējās par veselības pasliktināšanos, vājums, nogurums, galvassāpes un drudzis. Dažreiz ir tievo zarnu disfunkciju, hiperēmija kakls, saaukstēšanās parādības no augšējo elpošanas traktu. Atgūšana notiek pēc 3-5 dienām.

- Meningītu. Vīruss ietekmē serozs membrānas smadzenēs, tā poliomielīts notiek formā serozs meningīts. Tipiskākās sūdzības par šāda veida slimības ir drudzis, vemšana, pēkšņas galvassāpes un kāju sāpes. Patiesi meningītu simptomi, piemēram, stīvs kakls, nedaudz izteikts. Slimība pazuda gandrīz bez pēdām pēc 3-4 nedēļām pēc starta.

b) Paralītisks poliomielīts. Tas attīstās diezgan reti, bet parasti izraisa traucējumus daudzu ķermeņa funkcijās un, attiecīgi, ar invaliditāti:

- Mugurkaula. Vājums un sāpes muskuļos pakāpeniski jāaizstāj ar paralīzi, gan kopumā, gan daļēji. Muskuļu sakāve šajā veidlapā poliomielīta var būt simetriska, bet notiek paralīze atsevišķu muskuļu grupu visā organismā.

- Acs ābola. Šāda veida poliomielīta risks ir attīstīt paralīzi elpošanas sistēmu, smagos gadījumos, izraisa pacienta nāvi.

- Pontin. Par šāda veida poliomielīta raksturo attīstību parēzes un paralīzi sejas nerva, kurā ir daļējs vai pilnīgs zudums sejas kustības.

- Mixed, kas ir raksturīgs kombinācija simptomu visu paralītisks poliomielīta veidiem.

Ārstēšana poliomielīta

Līdz šim, īpaša attieksme pret poliomielīta pastāv. Cīņa pret slimību ir veikt simptomātisku terapiju slimnīcā. Lai novērstu attīstību kaulu un locītavu komplikācijas predparaliticheskoy un paralizētajam skatuves pacientiem rāda absolūtu mieru. Arī šajā laikā piemēro Pretsāpju un pretiekaisuma līdzekļi, vitamīni, trankvilizatori. Paralīze elpošanas pieslēgtās ventilatoru.

Papildus atveseļošanās periodā narkotiku terapijas lieto fizioterapija, masāžas un fizioterapiju. Turklāt ieteicams ārstēšanu ortopēdijā. Nākotnē, pacientiem, kuri bija poliomielīta, liecina regulāru spa ārstēšanu. Vislabāk ir izvēlēties vietu atpūtai un ārstēšanai, ja ir hidro-masāžas, SPA baseini un Spas.

Novēršana poliomielīta

 Labākais novēršana poliomielīta - savlaicīga vakcinācija

Labākais novēršana poliomielīta un komplikācijām pēc vakcinācijas, pēc kura radīja mūža imunitāti uz trim galvenajām vīrusu, kas izraisa slimības.

Vakcinācija pret poliomielītu sāk darīt ar trīs gadu vecumam. Izmantojiet mutvārdu un inaktivētām vakcīnām. Pirmajā gadījumā, administrācija ir mutiski, otrajā - ar injekciju.

Šajā laika periodā līdz sešiem mēnešiem par kopējo babe izpaužas trīs mājiņas specifiskā vakcīnas. Lai uzturētu pieņemamu imūno statusa revakcinācijas. Noteikumi atkārtotas vakcīnas ievadīšanas ir atkarīgs no tās formās: perorāla vakcīna noteiktā vecumā no 18 līdz 20 mēnešiem, tad pēc 14 gadiem, vienlaikus palielinot inaktivēto poliomielīta vakcīnu veic gadu pēc pilnīgas vakcinācijas un pēc tam ik pēc pieciem līdz desmit gadiem.

Tas ļāva vienreizēju administrāciju par DTP un poliomielīts, bet ar dažādiem šļirces un dažādās vietās.

Kopumā, vakcinācija pret poliomielītu ir labi panesams, tikai atsevišķos gadījumos ir sāpīgums injekcijas vietā, vieglu hyperemia, zema ķermeņa temperatūra un nelielu zīmogu. Devis mutvārdu vakcīna var izraisīt sāpes vēderā, šķidra vēdera izeja, un vispārējs vājums. Visas šīs lietas ļoti ātri un pilnīgi pārbaudīta, nav nepieciešama īpaša attieksme.

Tas nav vēlams atteikties no saimniecības vakcināciju pret poliomielītu, apgalvojot, ka vakcinācija var attīstīties komplikācijas un infekcijas. Paturiet prātā, ka pat tad, ja bērns ir slims, tad uzpotēts saskaņā ar vakcinācijas shēmu, ir daudz vieglāk pārnest slimību bez attīstās smagas komplikācijas, piemēram, paralīze poliomielīta.

Яндекс.Метрика