Pavājināta asinsrite apakšējo ekstremitāšu

Normālai funkcionēšanai katram cilvēkam ķermenis ir nepieciešams skābeklis. Viņš dodas uz orgāniem un audiem no asinīm. Līdz ar to, lai darbotos pareizi ķermenis ir jāaizpilda cirkulāciju.  Varikozas vēnas - viens no iemesliem ir asinsrites traucējumi apakšējo ekstremitāšu

Pārkāpjot struktūras vai funkcijas artēriju vai kāju vēnās ir slikta cirkulācija apakšējo ekstremitāšu.

Cēloņi asinsrites traucējumiem apakšējo ekstremitāšu

Galvenie cēloņi asinsrites traucējumi var iedalīt 2 grupās: ar artēriju un vēnu.

Venozā:

1. varikozas vēnas.

Vienna nav muskuļu sienas, tāpēc nevar samazināt. Taču asinis, pārvarēt dabas spēku Zemes gravitācijas, censties augšup virzienā uz sirdi. Tas ir saistīts ar daudziem faktoriem. Viens no tiem ir klātbūtne komunikācijas (pieslēguma) vēnām īpašu vārstu. Tie neļauj reverse asins plūsmu no virspusēja uz dziļo vēnu. No dziļo vēnu asinīs pārsniedz šādu iemeslu dēļ:

  • Asins spiediens artērijās.
  • Darba kāju muskuļi. Muskuļi, tēlaini runājot, darbojas kā sūknis, clenching un unclenching. Ar samazinājumu, viņi push asinis no dziļajās vēnās. Kad muskuļu relaksāciju kustība atbalsta tikai ar spiedienu, asinis no artērijās.
  • Vārstu aparāta klātbūtne.

Nelabvēlīgos apstākļos vēnas var kļūt mazāk elastīga, vārsti izdilis, un ir varikozas vēnas un tad, kā simptoms, pārkāpjot vēnu apgrozības apakšējo ekstremitāšu.

Cēloņi varikozas vēnas ir daudz: bipedalism, ģenētiskā nosliece, hormonālie traucējumi, nervu sistēmas slimības. Svarīga loma dzīvesveidu, zema mobilitāte, mazkustīgs vai pastāvīgā darba ilgu uzturēšanos vienā stāvoklī.

2. tromboflebīts.

Tromboflebīts sauc iekaisums vēnu sienas mainīti klātbūtnē viņas asins recēšanu. Tāpēc slimība dažos gadījumos ir komplikācija varikozas vēnas apakšējo ekstremitāšu.

Iekaisums tromboflebīts ir aseptisks, ti, Ieņēmumus bez mikrobiem.

Visbiežāk pacienti ar tromboflebīts jau ir diezgan nopietna slimība, kas noved pie asinsrites problēmām apakšējo ekstremitāšu un tromboflebīts. Tie ir pacienti ar hronisku sirds mazspēju, smagas endokrīnās problēmas, vēzis uc

Atkarībā no lieluma vēnu trombu var aizvērt, pilnīgi vai daļēji. Daļēju slēgšanu lūmenā vēnas noved pie veidošanos hroniskas vēnu asinsrites traucējumiem apakšējo ekstremitāšu.

Slimības artērijās, kas izraisa sliktu apgrozībā apakšējo ekstremitāšu:

1. izdzēšana aterosklerozes galveno kuģu apakšējo ekstremitāšu. Šī slimība skar galvenokārt vīriešus pa 40-45 gadiem. Izdzēšana aterosklerozi - slimību, hronisku, ilgi plūstošs un izraisa smagu traucējumiem asins plūsmu. Visvairāk skartā artērijas vidējā (paceles, gūžas kaula), un liela kalibra.

Arterioskleroze obliterējoša ir izpausme sistēmiskas aterosklerozi. Ar šo slimību lokalizēts izmaiņas INTIMA artēriju. Tā atlikta holesterīna un tauku plāksnes veidojas. Pēc sākotnējā posmā šajā procesā ir atgriezeniska. Kuģa lūmena sašaurinājums, un pamazām sāk pazīmes asinsrites traucējumi apakšējās ekstremitātēs. Kā plāksne sarežģī un asinsrites traucējumi klīnika.

No galvenajiem aterosklerotiskās pangas var galu galā jau ir izveidota un gabalus iekrist pamatā artēriju. Tā kā tie ir ar mazāku diametru, receklis var iesprūst, izraisa akūtu neveiksmes asinsapgādes un izraisa gangrēna.

2. oklūzijas slimības (thromboangiitis) - ir hroniska sistēmiska iekaisuma slimība, kas skar mazos artērijas apakšējo ekstremitāšu. Līdz šim nav konstatēts, precīzs iemesls slimības. Ir vairākas pamata teorijas izdzēšana endarterīts:

  • infekcijas un toksiskas (provokators - infekcijas aģents);
  • patoloģija asinsreces;
  • alerģija (alerģiska reakcija pret tabaku);
  • aterosklerotiska.

3. Diabētiskā angiopātijas. Diabēts ir riska faktors sirds un asinsvadu slimībām. Sakāve var būt raksturs makroekonomikas vai mikrovaskulāru komplikācijām. Laika gaitā, slikta apgrozībā apakšējo ekstremitāšu izraisa nekrozes visattālākajās teritorijās: pirkstiem, tad apakšstilbu uc Pastiprina diabētiskas angiopātijas faktu, ka pacienti šajā grupā tikai retos gadījumos nav saistīta izdzēšana aterosklerozes vai sirds un asinsvadu slimības. Vairumā gadījumu, ir apvienota patoloģija, un, līdz ar to, slikta apgrozībā noris pietiekami ātri.

Riska faktori izraisa attīstību apakšējā ekstremitāšu asinsrites traucējumi

- Diabēts;

- Smēķēšana;

- Paaugstināt holesterīna un lipīdu līdzsvaru pārkāpuma;

- Augsts asinsspiediens;

- Palielināt līmeni homocisteīna;

- Aptaukošanās 1 vai vairāk grādi;

- Mazkustīgs dzīvesveids, uc

Simptomi

Galvenie simptomi ir atkarīgas pakāpes asinsrites traucējumiem.  Sāpes pēc izmantošanas - viens no pirmajiem simptomu asinsrites traucējumiem apakšējo ekstremitāšu

In sākumposmos pacients var būt bažas par vieglu diskomfortu vai sāpes pēc relatīvi īsā veikšanai. Kā progresēšanu traucējumu aprites apakšējo ekstremitāšu simptomi kļūst izteiktāki. Sāpes pastiprinājās, ir raksturīgs simptoms - mijklibošana. Tas attiecas uz izteiktu sāpes vai diskomfortu kājās, kas notiek ar pastaigu un pazūd, kad jūs apstāties. Spriežot pēc tā, cik tālu cilvēki var iet pirms parādīšanās mijklibošana, noteikt pakāpi asinsrites traucējumiem.

Kā progresēšanu traucējumu notikt trofiku ādu: tie ir bāli, sauss, čūlas var parādīties. Progresīvu procesā sākas gangrēna.

Ārstēšana asinsrites traucējumu apakšējo ekstremitāšu

Single shēmas asinsrites traucējumi Nav. Tas ir saistīts ar to, ka diagnoze pati: "slikta asinsrite apakšējo ekstremitāšu" nē. Šis simptoms, kas liecina par slimību.

Ja pārkāpumu vēnu apgrozības apakšējo ekstremitāšu izraisa varikozas vēnas, tad tas jāārstē precīzi.

Ja iemesls - aterosklerozes, vienmēr ir nepieciešams pielāgot diētu normalizēt kopējā holesterīna un citu lipīdu līmeni.

Papildus specializētu ārstēšanu, vienmēr ir vispārējās nostādnes, pēc kurām var palēnināt progresēšanu asinsrites traucējumiem apakšējo ekstremitāšu. Pirmkārt - tas nav smēķēšana. Tā ietver arī uzturēšanu mobilo dzīvesveidu. Saslimt sirds un asinsvadu slimību risks palielinās dramatiski, ja cilvēks iet cauri nedēļā ir mazāks par 12km.

Sarežģītajā ārstēšanai asinsrites traucējumu apakšējo ekstremitāšu vienmēr ietver fizikālā terapija un fizioterapija.

Яндекс.Метрика