Parrot slimība

Īss apraksts slimības

 Inficēšanās ar cilvēku psitakoze

Psitakoze - akūta infekcijas slimība, kas izpaužas bojājumus centrālās nervu sistēmas un plaušām, drudzis, intoksikācija, palielinātas aknas un liesa. Patogēna infekcijas - Chlamydia Chlamydia psittaci - iekļuva cilvēka organismā no ārējās vides, kur tā var saglabāties līdz pat 2-3 nedēļām jaunattīstības šūnā.

Infekcijas psitakoze cilvēki avoti ir savvaļas un mājas putni: pīles, tītari, mazos papagaiļus, kanārijputniņi, Budgies un pilsētu baloži. Visbiežāk ārstēšanas psitakoze ir nepieciešama cilvēkiem, kuri pastāvīgi saskarē ar putniem, jo ​​īpaši putnu saimniecībās un kautuvēs darbiniekiem. Būtībā psitakoze notiek aukstajā gada laikā, parasti identificē atsevišķus gadījumus infekciju. Ģimene uzliesmojumu un epidēmiju ir reti. Patogēns nonāk organismā ieelpojot putekļus, kas satur sīkas ekskrementos putnu un līdz hlamīdijas laikā. Turklāt psitakoze cilvēkiem var rasties pēc nejaušas ieelpošanas daļiņu dūnu slimiem dzīvniekiem. Pacienti ornitozi nav bīstami citiem, un tāpēc tiem nav nepieciešama steidzama hospitalizācija infekcijas nodaļas klīnikās vai izolāciju no pārējās ģimenes.

Kas notiek pēc inficēšanās ar psitakoze?

Tādējādi, hlamīdijas pārvarēt aizsardzības barjeru un iekļuva organismā caur gļotādām augšējo elpošanas traktu. Pēc tam, viņi ātri iesakņoties atzarojumos un mazo bronhos, bieži sasniedzot alevol, kas provocē iekaisumu. Reprodukcijas patogēni notiek šūnās. Ja diagnoze psitakoze simptomiem tika nepareizi un apstrādāts pārāk vēlu, hlamīdijas ir laiks, lai nokļūt asinīs var izraisīt saindēšanos un sakāvi dažādu orgānu un sistēmu - no virsnieru dziedzeri uz centrālo nervu sistēmu. Saindēšanās toksīnus ietekmes dēļ gan patogēnu un ražojumiem savu dzīvi.

Laiku pa laikam infekcija nonāk organismā caur ādu no gremošanas trakta, nevis caur augšējo elpošanas ceļu. Šajā gadījumā, attīstība psitakoze notiek no scenārija, kas aprakstīts iepriekš, bet bez pneimoniju, kas ir raksturīgs tikai aerogenic infekciju. Mēs arī atzīmēt, ka pēc iepriekšējās inficēšanās ir imūna, bet tā īss un nestabila, tāpēc var būt gadījumi atkārtotām slimībām. Palīdzēt tam var tikai integrēta novēršana psitakoze un regulāras pārbaudes par darbinieku mājputnu saimniecībām un citiem uzņēmumiem, kas strādā ar putniem.

Par psitakoze un klīniskā aina simptomi

Inkubācijas periods svārstās no psitakoze 6 dienas līdz 2 nedēļām. Pacienti ir akūtas un hroniskas slimības, ar akūtā forma ir sadalīts tipisks (pneimoniju) un netipisku (ornitozny meningīts, psitakoze cilvēki bez plaušu slimībām, meningopnevmoniya).

  Akūts psitakoze. Tas sākas ar strauju temperatūras (līdz 39 grādiem), pēc tam pacienti izpausties šādi simptomi:

  • vispārējs vājums, nogurums;
  • galvassāpes;
  • samazināta apetīte;
  • stipras sāpes muguras muskuļu un ekstremitātēm;
  • iesnas, aizlikts deguns;
  • sausa un iekaisis kakls.

Pēc 2-4 dienām pirmajām pazīmēm plaušu slimības: sāpes krūtīs, pastiprinās elpojot, sauss klepus, muco-strutaini krēpas. Intoksikācija un drudzis šajā periodā vai notika sākotnējā līmenī vai nedaudz pieaugs. Ja laiks nav diagnosticēta psitakoze cilvēkiem, ārstēšana būtu jālabo, lai iekļautu aknas un liesu. Beigās pirmajā nedēļā, tie ievērojami palielināt izmēru, kopā veģetatīvā-asinsvadu traucējumiem un nogurumu, pat nelielas fiziskas slodzes. Mēs arī atzīmēt, ka pat pēc normalizēšanai pacienta stāvokli, viņa veselība joprojām ir zemā līmenī ilgu laiku, sakarā ar atlikušo iedarbību toksīnu. Full atgūšana notiek tikai pēc 2-3 mēnešus pēc ārstēšanas uzsākšanas.

Ja ārstēšana psitakoze bija nepietiekama vai neesoša infekcija noplūdes nonākšanas hroniskā formā. Pacienti psitakoze novērotas visas pazīmes bronhīts, ilgstoša reibuma pastāvīgi augsta temperatūra, kas tomēr reti pārsniedz 38 grādiem. Hronisks psitakoze var ilgt 4-5 gadus un vairāk.

Iespējamās komplikācijas psitakoze

Visbīstamākais sekas psitakoze ietver miokardītu, tromboflebīts, attīstību sastrēguma sirds mazspēju un hepatītu. Ar attīstību sekundāro infekciju pacientiem novērotās neirīts un strutaina vidusauss iekaisums. Grūtnieces psitakoze bieži izraisa spontāno abortu. Intrauterīna infekcija.

Psitakoze cilvēkiem - ārstēšana slimības

 Antibiotikas ārstēšanai psitakoze cilvēkiem

Ārstējot psitakoze pacientu izrakstījis antibiotikas tetraciklīna grupas (vibramitsin, doksiciklīns, tetraciklīna). Ārstēšanas kurss ilgst 4-7 dienas pirms samazinot temperatūru līdz normālam līmenim, un pēc tam vēl par 10 dienām, lai noteiktu rezultātu. Ja pacientam ir individuāla nepanesamība tetraciklīni, ārstēšana psitakoze liecina tā aizstāšanu ar hloramfenikolu vai eritromicīns. Tie ir mazāk efektīvi, jo pilnīgas izveseļošanās pacientiem var būt daudz vēlāk.

Profilakse psitakoze

Profilakse psitakoze tiek samazināta līdz agrīnai atklāšanai infekcijas mājputnu, baložu un regulēt skaitu sanitāro un veterināro pasākumus mājputnu fermās un citiem uzņēmumiem, kas saistīti ar mājputnu un pārstrādi gaļas. Lai pārbaudītu importēto produktu nepieciešamos karantīnas pasākumus. Ņemiet vērā, ka novēršana psitakoze ir vienīgais veids, lai novērstu infekcijas, kā vakcīna pret šo slimību, neeksistē.

Яндекс.Метрика