Psoriātisko artrītu

Īss apraksts slimības

 Psoriātisko artrītu

Kā tas izriet no nosaukuma izriet, psoriātisko artrītu apvieno tikai divas slimības - reimatoīdo artrītu un psoriāzi. Iekaisuma process skar locītavas un cilvēks šobrīd ir vissmagākā izpausme psoriāzi. Slimības izplatība iedzīvotāju Zemes vidū ir neliels. Pēc ekspertu domām, psoriātisko artrītu, kuras simptomi var parādīties tikai vēlīnā, izplata galvenokārt starp psoriāzes slimniekiem (7 līdz 47%). Vienkāršie cilvēki cieš no iekaisuma procesu daudz mazāk (slimība ir noteikta 2-3% iedzīvotāju).

Intriga psoriātisko artrītu izpaužas faktā, ka tas var notikt bez sāpēm. Tā rezultātā, vairumā gadījumu slimība ir konstatēta pārāk vēlu, kad nelabvēlīgas izmaiņas locītavās jau ir neatgriezeniskas. Tas nozīmē, ka par savlaicīgu diagnozi psoriātisko artrītu, ārstēšanu vajadzētu pēc iespējas ātrāk, tādējādi izvairoties no nopietnas sekas un komplikācijas. Metodes laikus atklātu iekaisuma standartam: rūpīgi uzraugot organisma reakciju uz zināmajiem simptomiem, regulāras pārbaudes, ko reimatologs.

Visi standarta preventīvie pasākumi ir svarīgi, lai citi ortopēdiski slimībām, nav spēkā attiecībā uz psoriātisko artrītu, jo ārsti nezināja precīzu cēloni iekaisumu. Tas nozīmē, ka galvenais veids, kā cīnīties ar šo slimību, ir tā saucamā sekundārā profilakse, kuras mērķis ir palēnināt slimības izplatību un saglabāšanu galvenās funkcijas locītavām.

Diemžēl neviens no klīnikas pasaules vēl negarantē simts procentiem, lai atbrīvotos no šīs nepatīkamās slimības. Pašlaik zinātnieki ir tikai sākums, lai saprastu mehānismus imūnsistēmu. Ir iespējams, ka pēc dažiem gadiem efektīvs izārstēt tiks atrasts, taču līdz šim diagnoze psoriātisko artrītu, ārstēšanu turpina paļauties uz neefektīvu zālēm, kas nomāc pārāk spēcīgas imūnās reakcijas. Attiecīgi, slimi cilvēki turpina ciest no pakāpenisku iznīcināšanu mīksto audu un locītavu. Daudzi no pacientu mūžu kļuvuši par invalīdiem.  Locītavu sāpes - viens no simptomiem psoriātisko artrītu

Psoriātisko artrītu - simptomi un klīniskā aina

Tipiskākie iekaisuma pazīmes - ir izskats sarkani, zvīņaini plankumi uz ādas, krāsas nagus uz rokām un kājām, veidojot mazu rētas atgādina pockmarks. Psoriātiskie plāksnes ir mazi, bet tie ātri izplatīties visā organismā, un šis process ir pievienota nepatīkama nieze un pastāvīgu diskomfortu. Kā minēts iepriekš, diagnoze psoriāzes artrīta simptomi var būt ļoti vēlu, tāpēc katrai personai ir pakļauti regulārām pārbaudēm pie reimatologs un kontrolēt savu ķermeni. Netieša norāde klātbūtnē iekaisums ir sāpes locītavās un pietūkušas, bet tie ir raksturīgi parasto reimatoīdā artrīta, tāpēc, ja kāds diskomforts vajadzētu konsultēties ar speciālistu, lai izslēgtu risku smagas komplikācijas.

Psoriātisko artrītu - ārstēšana un prognoze

Jebkāda īpaša metode ārstē locītavu iekaisumu neeksistē, tāpēc visus centienus, kuru mērķis ir ārstiem, lai atjaunotu zaudēto funkcijas un novērstu sāpes. Šim nolūkam, šādām grupām narkotikām:

  • nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi, īpaši ibuprofēnu. Šīs zāles samazina locītavu stīvums, noņem sāpes, nomāc attīstību iekaisumu. Tomēr tām ir negatīva ietekme uz zarnas, nieru, sirds un kuņģa gļotādā, taču tie jālieto piesardzīgi;
  • kortikosteroīdi - lieto, kad psoriātisko artrītu pavada spēcīgas, asas sāpes locītavās;
  • Pamata narkotikas - samazināt sāpes un iekaisumu, novērstu slimības izplatīšanos uz citām locītavām. Izstrādājumi, šajā grupā ir ļoti lēns, tāpēc efekts to izmantošanas kļūst redzams pēc dažām nedēļām ārstēšanas uzsākšanas;
  • imunitāti nomācoši līdzekļi - daļēji nomāc imūnsistēmu, bet likvidēt veselos audus no "uzbrukuma" mūsu pašu ķermenī, kas, patiesībā, sastopama psoriātiskā artrīta. Visvairāk labi zināms imunitāti nomācoši medikamenti - takrolīms un azatioprīnu ir.

Operācija ir ar psoriātisko artrītu ārstēšana gandrīz nekad nav izmantots. Tie izmantot to tikai tad, ja slimība turpina izplatīties, neskatoties uz medikamentiem, un draud iet uz veselām locītavām.

Яндекс.Метрика