Sarkanguļa

 Purpura - klātbūtne ādas mazo kapilāro hemorrhages
 Īss apraksts slimības

Purpura raksturo ādas maziem kapilārās asiņošanu. Petehija hemorrhages sauc petehijas, lentēs - vibeks, melkopyatnistye - ekhimoze, krupnopyatnistye - zilumi.

Izsitumi visbiežāk redzams uz apakšējām ekstremitātēm. To krāsa ir sākotnēji sarkanā vai bordo, bet galu galā nomainīts uz violeta, brūna, zaļa un dzeltena (7-10 dienas).

Cēloņi purpuru

Purpura var papildināt ar dažādām slimībām, bet mehānisms attīstības nemainās. Kopumā, galvenais iemesls purpuru - asiņošanas tendence, jo dažiem patoloģiskiem procesiem, piemēram, bojājumu vai nepietiekoša trombocītu, asins koagulācijas traucējumiem, ar infekcijas rakstura vai kas izriet no konkrētu narkotiku, patoloģisko izmaiņu asinsvadu sieniņas.

Idiopātiska trombocitopēniskā purpura

Trombocitopēniskā purpura - slimība, kas saistīta ar samazinājumu trombocītu skaits asinīs. Tas var būt gan patstāvīgi un kopā ar vairākām citām slimībām. Idiopātiska trombocitopēniskā purpura ir bērnu slimība, kas izpaužas galvenokārt 14 gadu vecumam. Biežāk meitenēm.

Slimības mehānisms ir šāds. Reibumā jebkuru narkotiku vai infekcija maina īpašības normālas trombocītu. Imūnsistēma ņem tos ārvalstu šūnās un veido antivielas, kas kavē tos. Šādas trombocīti tiek noķerti un liesa šūnas tiek iznīcinātas tajā. Trombocitopēnija attīstās.

Ar raksturu izsitumus un Petehijas zilumi virsroku. Kad idiopātiska trombocitopēniskā purpura bērniem zilumi var rasties pat no nelieliem triecieniem, jo ​​vairumā gadījumu parādās uz apakšstilbiem. Petehijas var būt viena vai vairākas, parādās uz kājām.

Arī simptomi ir asiņošana un asiņošana. Visbiežāk, smaganu asiņošana un pakļauti deguna gļotādas. Meitenes pubertātes trombocitopēnisko purpuru var izraisīt bagātīgs dzemdes asiņošanu.

Idiopātiska trombocitopēniskā purpura bērniem var izraisīt pilnīgu atgūšanu vai veikt hronisku formu. Hroniskas slimības formu raksturo atkārtotiem periodiem asiņošanas. Galvenais ārstēšana hroniskām formām - liesas izņemšana. Akūtā slimības formu ar medikamentiem, kuru mērķis ir iznīcināt antivielu, kas bloķē trombocītu un zāles, kas aptur asiņošanu. Smagas slimības formu, un smago asiņošanu ir redzams asins pārliešana.

Galvenais novēršanas saasinājumu hroniska idiopātiska trombocitopēniska purpura bērniem ir likvidēšana perēkļu infekcijas (kariess, tonsilīts, uc). Pēc nodoto slimību bērns jānovēro, piecus gadus hematologist.  Home asinsvadu purpura - drudzis un izsitumi

Trombotiska trombocitopēniskā purpura

Šī slimība raksturojas ar pastiprinātu trombu veidošanos notiek jebkurā vecumā. Tas var notikt pēc ievadīšanas vakcīnu, medikamentu, kopā ar vairākām citām slimībām (meningokoku infekciju, ļaundabīgie audzēji).

Harbingers slimības ir galvassāpes, vemšana vai slikta dūša, redzes traucējumi, stipras sāpes vēderā. Zilumi un petehijas var attīstīties neiroloģiski un psihiskus traucējumus. Ir bijis bojājumi nierēm, paplašinātajā aknas un liesa. Trombocitopēniskā purpura var ilgt vairākas dienas vai vairākas nedēļas. Sakarā ar asinsvadu bojājumiem sirds, smadzenes un nierēs var būt letāls (20-30%). Galvenais ārstēšana trombozes purpura - plazmas apmaiņa savu plazmas donoram.

Henoha-Schonlein purpura (asinsvadu purpura)

Šī slimība izpaužas ar asinsvadu iekaisums ādas un orgāniem organismā. Cēloņiem var būt zāles, vīrusu vai bakteriālas infekcijas, reakcija uz dažu vakcīnu ieviešanu. Visbiežāk slimība rodas pirms vecuma 20 gadiem.

Saslimt ar šo slimību pavada drudzis, izsitumi tad parādās melkopyatnistaya uz kājām, sēžamvietas, pleciem un locītavām. Arī tur ir sāpes un pietūkums locītavās, pēkšņas sāpes vēderā, vemšana, caureja, var izraisīt kuņģa un zarnu trakta asiņošana. Ir bojājums nieres, sirds, dažreiz centrālajā nervu sistēmā.

Ārstēšana Henoha-Schonlein purpura vērsta bloķēt izveidi jaunu imūno kompleksu. Tāpat noteikts hipoalerģiska diētu un gultas režīms. Slimība parasti ilgst 2 līdz 4 nedēļas, pēc atveseļošanās.

Яндекс.Метрика