Radiācijas ievainojumi

Radiācijas bojājumi - audu bojājums izraisa saskarsme ar jonizējošo starojumu. Termins "jonizējošā Radiācijas trauma - audu bojājums
   starojums "ir domāts emitēts ar mākslīgiem vai dabīgiem avotiem augstas enerģijas viļņus, kas ir spēja iekļūt objektus un jonizē apkārtējo vidi. Audu bojājums, ko izraisa starojums var būt īstermiņa (vienreizēja), vai ilgtermiņa iedarbība.

Radiācijas traumas var izraisīt staru terapija, kurā riska darījumus ne tikai ietekmēta, bet daži no veseliem audiem. Reibumā starojuma organismā attīstās patoloģisku procesu. Ja devu panesamība, tā regresē par to pašu, atstājot tikai pēdas klusi izteikta sklerozes un atrofiju audu (vietējais RR). Gadījumā, kas pārsniedz pieļaujamās ekspozīcijas radiācijas devu traumām notikt neatgriezeniskas. Pie sirds bojājumu ir iznīcinātas kuģi skleroze, deģenerācija nervu šķiedrām un galotnes atrofiju audu aizvietošanu ar hyalinized saistaudu.

Klasifikācija radiācijas traumu

Radioaktīvais starojums var radīt divu veidu starojuma traumu: akūtas un hroniskas.

Akūta (tūlītēja) starojuma traumas ir divas klīniskās formas:

 • Akūta starojums slimības. To raksturo ar ārēju beta, gamma, neitronu starojumu;
 • Akūtas vietējie starojuma traumas. Ko izraisa kontakts (hit radiācijas iedarbības uz apģērbu, ādas, gļotādas).

Hroniskas starojuma traumas izpaužas kā hronisku staru slimību un notiek sakarā ar ilgstošu ārējā vai iekšējā starojumu. Hronisku radiācijas traumu smagums izraisīja kopējo devu un fizioloģiskās īpašības orgānu.

Tipiski simptomi hroniska staru slimības ir reģionālās asinsrites traucējumi ekstremitātēs, ādas, smadzenēs, kas izpaužas kā galvassāpes, vājums, chilliness ekstremitāšu, neiroloģiski simptomi, izmaiņas sirds, gremošanas traktā, astēniski sindromu.

Viens no visbiežāk formas vietējo radiācijas traumu - staru dermatītu. Iemesls tās rašanās ir nevienmērīga starojuma iedarbība negadījumiem atomelektrostaciju, sprādzieni munīcijas laikā, un vietējā vidē - radioterapija no audzēja un ne-neoplastisku slimību. Kopīgs lokalizācija vietējo radiācijas traumas ir pirksti, rokas, seja, priekšējie augšstilbiem.

Ray bojājumi

Klasifikācija Radiācijas bojājuma pakāpe
 radiācijas traumas uz ādas ir pakļauta sadalījumu akūtu un hronisku arī.

Akūtas starojums ādas bojājumi ir slimības, piemēram:

 • Early starojums reakcija (tiek pievienots nedaudz nieze tūskas eritēma attīstās 1-2 dienas pēc apstarošanas devā vismaz 3 Gy);
 • Radiācijas alopēcija. Pavada izgulsnējot gariem matiem pēc divām līdz četrām nedēļām pēc apstarošanas deva ir ne mazāk kā 3, 75 Gy;
 • Akūta starojums dermatīts. Šķiet, 2 mēnešus pēc apstarošanas. Eritematozi bojājumi novēroti formā devas 8-12 Gy, atšķirībā no citiem dermatīts violeti zilgana ādas krāsas, sajūta sāpes, niezi, matu izkrišana;
 • Akūta Bulozs dermatīts. Raksturīgs radiācijas deva vismaz 12-20 Gy, kopā ar drudzi, izteiktu sāpju un dedzināšana. No erozijām dziedināšana pēc atvēršanas burbulis ir lēna un kopā ar pigmentācijas traucējumi, attīstības atrofiju, telangiectasias;
 • Akūta nekrotizējošs dermatīts attīstās pēc iedarbības devas virs 25 Gy un ir pievienots excruciating sāpes, drebuļi, drudzis, vājums. Ādas bojājumi ir iesniegta kā tūskas, eritēma, čūlas, kas parādās pēc atvēršanas ilgtermiņā dzīšanas čūlas. Kad brūču rētas tiek veidotas, nedaudz traumas, kas var izraisīt audu nekrozi.

Hroniskas starojums ādas bojājumi, savukārt, ir sadalītas:

 • Hroniska starojums dermatīts, kas attīstās vietā akūtu dermatītu. Slimība ir klīniski izpaužas ar atrofiju ādas, sausumu, sāpīgas plaisas forma, pret kuru var izraisīt papillomatosis un hiperkeratoze.
 • Late starojums dermatoze (indurative tūska, vēlu radiācijas čūlas, starojums vēzis).

Indurativnyy tūska notiek, kā rezultātā bojājumu mazo limfvadu un tātad pārkāpumiem aizplūšanu limfu. Klīniskā izpausme - blīvs pietūkums bez sāpēm, rezolūcija, kas paliek telangiectasia un atrofija audu.

Ņemot vērā trofisko ādas izmaiņām novēloti radiācijas čūlas, kas raksturīga ar stiprām sāpēm. Ilgā pastāvēšanas radiācijas čūlas laikā var attīstīties grūtāk slimībām, piemēram, radiācijas vēzi.

Profilakse radiācijas traumu

Ar veiktu profilaksi radiācijas traumu, arī zāles, kas samazina smaguma radiācijas kaitējumu organismā. Tie ietver zāles, kas palielina radioresistance no organisma, radioprotective, antiradiation narkotikas, narkotikas, kas var arestēt (novērst) primārās izpausmes reakciju uz starojuma iedarbību.

Яндекс.Метрика