Rahīts

 Rahīts bērniem

Īss apraksts slimības

Rahīts - slimība, kas raksturojas ar deficītu vitamīna D Tas palīdz absorbēt kalciju organismā, kas ir nepieciešama, lai būvētu un attīstībai kaulu audu, kā arī normālai funkcionēšanai nervu sistēmas un citu orgānu. Visbiežāk rahīts bērniem, vēlams līdz trim gadiem. Lai gan pastāv iespēja iestājoties rahīts, un vecākiem bērniem un pieaugušajiem.

Cēloņi rahīts

Galvenais iemesls rahīts - plaisāt cilvēka D vitamīna, kas noved pie pārkāpjot vielmaiņu organismā vielu, piemēram, kalcija un fosfora. Līdz traucēta mineralizācija un kaulu augšanas vērojams patoloģiskas izmaiņas nervu sistēmā un iekšējos orgānus. Trūkst šī vitamīna var izraisīt sliktu uzturu monotonu, reta uzturēšanās saulē, jo D vitamīns tiek ražots ar ultravioleto gaismu. Dažreiz cēlonis rahīts var būt nelabvēlīgi dzīves apstākļi mātēm un bērniem, sarežģījumiem dzemdību laikā, veicot noteiktus medikamentus, dzimšanas svaru vai priekšlaicīgu dzemdību.

Simptomi rahīts

Rahīts simptomi atkarīgas no slimības. Novērotās izmaiņas nervu sistēmā, kas notiek bieža raudāšana, nemiers un uzbudināmība. Tas ir arī iespējams bailes no spilgti mirgo gaismas un skaņa.

Viena no pazīmēm rahīts ir pastiprināta svīšana, kas ir visbiežāk redzams naktī, kad raudāt, un barošana. Par svīšana bērnu, pat tad, ja telpa ir forši, un tas ir viegli ģērbušies. Pot ir nepatīkama skābu smaku un kairina ādu. Bērns kļūst galvu uz spilvena, kuru dēļ mati krīt uz viņa galvas, un pliku galvu veidojas, kas ir vēl viena pazīme rahīts. Rokas un kājas pacienta vienmēr ir slapjš.

Rahīts gadā, šķiet, uzvarēt krūtīs un galvaskausu. Pēc sākotnējā posmā mīkstināšanas parietālās un pakauša kaulu, un Fontanelle to malām. Ja jums nav veikt adekvātu ārstēšanu, tad pēc neilga laika tā gaitā rahīts. Tajā pašā laikā ir frontālās un parietālo pauguriem pieaugums, galva ir kvadrāts. Deformētas krūškurvja, liektas hip. Krūts bērns kļūst kā vistas. Ir sabiezēšana ilgi kauliem apakšdelma un falangas ("rahītisks aproces" un "stīgu pērles"). Kājas saliektas, tās veic burtu O vai X, deformētas iegurni. Pazīmes rahīts, ja nav ārstēšanas var rasties arī otrajā un trešajā dzīves gadā, skeleta deformācija var palikt uz mūžu.

Rahīts bērniem ir raksturīga lēna izaugsme zobu, traucējumi sirds un plaušas, veģetatīvās-asinsvadu izmaiņas, kas rodas pārmērīga svīšana un lāsumiem ādas, var būt kuņģa un zarnu pārkāpumi. Ja ir rahīts līdz gadam, šāds bērns sāk stāvēt vai sēdēt vēlāk, bieži slimo. Iespējamo veselības problēmām un pareizu stāvokli zobiem, kas būs vajadzīgi, lai labotu sasniegumus moderno ortodontija sekas.

Grādi rahīts

Ir trīs pakāpes rahīts.

Pirmais grāds - simptomi rahīts notiek nervu un muskuļu sistēmu, neatstāj sekas. Tas ir visvairāk vieglas rahīts.

Otrā pakāpe - ir deformācija no galvaskausa, ekstremitāšu un krūtīm, mēreni traucējumi notiek orgānu un sistēmu, ir anēmija, pieaugums lieluma liesā un aknās.

Trešā pakāpe - vissmagāk. Simptomi rahīts pietiekami izteiktas un raksturojas ar smagiem izmaiņas dažādu orgānu un sistēmu (kaulu, muskuļu, asinsrades). Bērns saņem nepietiekamu skābekļa dēļ deformācijas krūšu kaula.

Ārstēšana rahīts

 Galvenais ārstēšana rahīts bērniem - D vitamīns

Galvenais ārstēšana rahīts bērniem - regulāru devu D vitamīna devu, kas noteicis ārsts. Deva ir atkarīga no slimības smaguma pakāpes un bērna vecuma. Arī tas ir labs efekts UV starojumu, kas notiek reibumā pašas ķermeņa ražošanā vitamīna D. Conduct ārstnieciskā masāža un speciāli vingrojumi. Ārstēšana ietver iecelšanu rahīts vannām ar augu ekstraktiem (sērija, ozola mizas, miltu). Ir svarīgi atcerēties, ka ārstēšana slimības būtu jāveic tikai ar ārstu, jo pārdozēšana D vitamīna var izraisīt nopietnas sekas iekšējiem orgāniem, it īpaši aknu, sirds un nieres.

Novēršana rahīts

Novēršana rahīts ir pareiza organizācija pārtikas un ikdienas rutīnas bērna. Novēršana rahīts līdz gadam liecina zīdīšanu ar sabalansētu uzturu no mātes. Šajā gadījumā bērns saņems nepieciešamo devu D vitamīna mātes pienā. Ja bērns ir pudeļu baro, jums vajadzētu izvēlēties augstas kvalitātes maisījums pielāgota. Šādi maisījumi satur arī tiesības summu D vitamīna Menu bērns pēc gada jāmaina un ietver piena produktus, olas dzeltenumu un zivis. Tie satur daudz vitamīnu D

Svaigs gaiss un saules stari ir lielisks profilakses slimības. Vairāk staigāt ar savu bērnu, jo īpaši siltāks mēnešiem. UV stari veicina D vitamīna

Veikt vingrinājumus ar bērnu un padarīt viņu masāža. Labs muskuļu aktivitāte veicina labāku kaulu piesātinājumu asinīs, kas samazina risku rahīts.

Ārsts rudenī un ziemā var izrakstīt profilaktisku vitamīnu D. Nepārsniedziet ieteikto devu, jo tas var novest pie negatīvām sekām.

Яндекс.Метрика