Recidivējoši drudzis

Recidivējoši drudzis - akūta infekcijas slimība. Patogēni  Par recidivējošas drudzis aģenti ir utis
 recidivējoši drudzis ir utis (epidēmija recidivējošas drudzis) vai ērces (endēmisks recidivējoši drudzis). Slimība ar mainīgu drudža lēkmes un remisijas periodi.

Recidivējošas drudzis var būt slims visos reģionos, izņemot Austrāliju. Augstākais varbūtība būt slims ar tīfu, un visvairāk smagas formas - Āfrikā. Piemēram, Sudānā, pēc Pirmā pasaules kara, lai desmit gadu laikā no šīs slimības miruši aptuveni 100 tūkstoši cilvēku.

Distributed Recidivējoši drudzis Indijā, Krievijā un Balkānos. Irānā, Indijā, Dienvidaustrumu Āzijā, biežāk epidēmija recidivējošas drudzis, ko izraisa pārblīvētību cilvēku antisanitāri apstākļi. Eiropā, Āzijā, Āfrikā, Dienvidamerikā, recidivējoši drudzis ir pārvadātājs utis ģints Pediculus, parazītu uz cilvēkiem.

Eiropā, Āzijā, Āfrikā, Ziemeļamerikā un Centrālamerikā ērču notiek recidivējoši drudzis. Carrier recidivējošas drudža ērcēm ir sava Ornithodorus.

Kādi faktori provocēt recidivējošas drudzis?

Uz aģentiem recidivējošas drudža spirochetes ir sava veida Borrelia. Ērču recidivējoši drudzis ir zoonozes pārnēsājama slimība, ko izraisa Borrelia ir dažādi: B. saucasica V. latyschewii, V. hispanica, V. persica, V. duttonii.

Saskaņā ar tās bioloģiskos, morfoloģiskās īpašības ir līdzīgas Borrelia aģentiem epidēmisko tīfu.

Pārvadātāji Recidivējoši drudzis

Pārvadātājiem ērču recidivējošas drudža ērcēm ir ģimenes Argas persicus, Argasidae, kas ir rezervuārs pulki spirochetes. Turklāt rezervuārs var būt dažādas Borrelia sugu grauzējiem. Ērces ir lipīgas visā laikposmā dzīves (apmēram 10 gadi). Parasti, cilvēka infekcija ir saistīts ar ērces koduma. Visbiežāk tas notiek siltajos gadalaikos aktivizēšanas vitāli darbības ērču laikā.

Pārraidīt epidēmiju recidivējošas drudzis ir utis P. humanus humanus (piekariņš), Pediculus humanus capitis (galva) un Phtirius šuvi (kaunuma). Epidēmija recidivējošas drudzis var būt tikai cilvēki ievainots.

Recidivējošas drudzis patoģenēze

Borrelia Uzņemot cilvēka limfātiskajā šūnas tiek ieviesti makrofāgu sistēmu, kas sāk vairoties un daudz lielākos daudzumos ievadiet asinis. Reibumā baktericīdās īpašības asins viņi sāk nojaukt daļēji atbrīvot endotoksīnu, kas ietekmē centrālo nervu un asinsrites sistēmas. Sasit sistēmas saistīta ar drudzi, un aknu un liesas perēkļu nekrozes parādās. Borrelia, svārstījies kapilāru no iekšējiem orgāniem, pārtraukt vietējo asins apgādi, tādējādi attīstot hemorāģisko infarktu.

Pirmais periods slimības pavada drudzis, tas papildina organisma ražošanu antivielas pret Borrelia pirmās paaudzes. Tā rezultātā lielākā daļa nogalināti Borrelia kas ir klīniski izteikta aizskarošu periodā remisijas. Tomēr, daļa no Borrelia mainot tā antigēnu īpašības un ir izturīga pret antivielām. Viņi  Ārstēšanai recidivējošas drudzi tiek izmantots hloramfenikolu
 sāk vairoties no jauna, un, ja tas nonāk asinīs izraisa jaunu cīkstēšanās drudzi. Antivielas radītie pret otrās paaudzes Borrelia arī lielākā daļa no viņiem iznīcināti, bet ne visi. Tas atkal izraisa recidīvu. Full atgūšana notiek tikai tad, ja ir pilna spektra asins antivielas, kas iznīcina visu mutācijas barelu. Tajā pašā laikā pēc atgūstas imūna pret šo slimību nenotiek, jo antivielas saglabājas organismā uz īsu laiku.

No recidivējoši drudža simptomi

Pirmais uzbrukums recidivējošas drudzis sākas pēkšņi. Pacients jūtas īstermiņa drudzi, kas tiek aizstāts ar temperatūras pieaugumu. Galvassāpes, sāpes muskuļos un locītavās, slikta dūša, vemšana. Temperatūra strauji ceļas, āda kļūst sausa, pulss atdzīvina, ir delīrijs. Peak uzbrukums pavada izsitumi uz ādas, attīstību dzelte un aknu palielināšanos un liesa. Lai gan drudzis var attīstīties pneimoniju vai bronhītu, ir pazīmes sirds slimības. Pirmais uzbrukums ilgst 2-6 dienas. Tad nāk periods atlaišanu, pacients jūtas labāk. Bet pēc dažām dienām, izstrādājot otro uzbrukumu slimības, kas ir līdzīgi simptomi.

Par epidēmijas recidivējošas drudzis raksturīga vairākiem līdzīgiem uzbrukumiem, kas parasti beidzas ar pilnīgu atveseļošanos un sākuma pagaidu imunitāti pret slimību. Par ērču recidivējoši drudzis raksturo četri vai pat vairāk šādu uzbrukumu, kas tomēr ir vairāk vieglus simptomus un turpina zemāka. Bet tā gadās, ka otrais uzbrukums notiek daudz grūtāk, nekā pirmā.

Recidivējošas drudzis ir pilns ar attīstību komplikācijām: uveītu, meningītu, sinovīts, plīsušas liesa, iridociklīta, varavīksnenes iekaisums.

Diagnoze recidivējoši drudzis

Diagnoze slimības balstās uz epidemioloģiskiem datiem un klīniskās izpausmes. Svarīga diagnosticēšanā recidivējošas drudzis lugu studēt perifēro asiņu. Uzbrukuma pacienta asinis laikā ir diezgan viegli, lai noteiktu patogēnu.

Ārstēšana recidivējoši drudzis

Ārstēšana epidēmija recidivējoši drudzis ir antibiotiku lietošana (hloramfenikols, penicilīns, hlortetraciklīnu) un preparātu arsēna (novarsenol).

Ārstēšanai endēmisko recidivējoši drudzis izmantojot tetraciklīni, ampicilīnu, hloramfenikolu.

Novēršana recidivējoši drudzis

Profilakse slimības ir samazināts līdz cīņai pret patogēniem. Izvairieties no kontakta ar slimu pedikulozi. Pašlaik mūsu valstī un citās valstīs epidēmija drudzis ir reta slimība.

Endēmisks recidivējoši drudzis profilakse ir aizsargāt personas no saskares ar knaiblēm un iznīcināšanu grauzēju un citu slimību pārnēsātājiem dabas uzliesmojumu.

Яндекс.Метрика