Optic atrofija

Vispārīgs raksturojums slimības

 Optic atrofija

Atrofija no redzes nerva - nopietna acu slimība ar ievērojamu samazinājumu redzes funkcijas pacienta. Atrofija no redzes nerva var izraisīt iekaisumu vai deģenerāciju redzes nerva tās kompresijas vai traumas rezultātā uz nervu audu bojājumu.

Cēloņi redzes nerva atrofija neiroloģisko, infekcijas, phlebological etioloģiju ietver smadzeņu audzēju, meningīts, hipertensija, apjomīgu asiņošanu, aterosklerozi un citām slimībām. Iznīcināšana nervu šķiedru redzes nerva var arī izraisīt ģenētiskus faktorus vai saindēšanos.

Attīstībā redzes nerva atrofijas notiek pakāpeniski iznīcināšanu nervu šķiedrām un to aizvietošanu ar saistaudu un glijas, un asinsvadu oklūzija ir atbildīgi par asins piegādi uz redzes nervu. Tā rezultātā, pacients tiek samazināts redzes asums notiek bālums par optisko disku.

Simptomi redzes nerva atrofija

Optic atrofija Simptomi ir atkarīgi no slimības formu. Norāde par primārās redzes nerva atrofija, kā neatkarīga slimība, ir skaidri robežas disks bālums. Tas traucē normālu rakšanas (padziļināšanu) diska. Primārajā atrofiju redzes nerva tas aizņem forma apakštasīti ar sašaurināta arteriālās kuģiem tīklenes.

Simptomi redzes nerva atrofijas sekundārās formas ietver neskaidra robežas diska, vazodilatācija, prominirovanie (uztūcis) tās centrālajā daļā. Tomēr jāatzīmē, ka vēlākā posmā sekundāro optikas atrofijas simptomi ir klāt: kuģi ir mazinājušās, robežas izlīdzinās disku, disks ir saplacināts.

Iedzimts redzes atrofiju, piemēram, Leber slimība, redzes nerva iekaisums izpaužas. Tātad tas sauc vietu iekaisumu redzes nervs, kas atrodas aiz acs ābola. Redzes asums, tajā pašā laikā pakāpeniski samazinās, bet izteiktas sāpes acu kustībām laikā.

Simptomātiska optiskā atrofija uz fona asiņošanas (dzemdes vai kuņģa-zarnu trakta), ir krasi sašaurinājums asinsvados tīklenes un neredzamā vietā apakšējā pusē zaudējumiem.

Simptomi redzes nerva atrofiju saspiešanas audzēja vai traumas atkarīgs no atrašanās vietas bojājuma optiskā diska. Bieži vien, pat visnopietnākās traumas kvalitātes pakāpeniski samazinās.

Daļēja atrofija no redzes nerva raksturo viszemāko funkcionālo un bioloģisko izmaiņām. Termins "daļēja atrofija no redzes nerva" nozīmē, ka destruktīva process sākās, tā pieskārās tikai daļu no redzes nerva un apstājās. Simptomi daļēju atrofiju redzes nerva var būt ļoti dažādi, un ir dažādas izpausmes. Piemēram, sašaurināšanās jomā, ņemot vērā līdz tuneļa sindroms, liellopu klātbūtne (neredzamajā), samazināts redzes asums.

Diagnoze redzes nerva atrofija

Ar ievērojamu bālums ar redzes nervu slimības diagnoze ir vienkārša. Pretējā gadījumā tas prasa detalizētāku izpēti redzes funkcijas pacienta, izmantojot testus, lai noteiktu redzeslauku, radioloģisko un fluorescences angiogrāfijas pētījumos.

Atrofija no redzes nerva arī norāda fizioloģisku izmaiņas elektriskās jutīgumu redzes nerva un paaugstinātu acs iekšējo spiedienu, glaukomatoza slimību formām.

Ārstēšana redzes nerva atrofija

Vislabvēlīgākā prognozes ārstēšanai daļēju atrofiju redzes nerva. Galvenais standarta, ārstējot slimības - narkotiku lietošana, lai uzlabotu asins apgādi redzes nerva, vitamīnus un fizioterapijas.

Ja samazinājums redzes asuma, ko izraisa kompresijas, ārstēšana optisko atrofijas galvenokārt neiroķirurģiskas, un tad pielietot metodes magnētiskā un lāzera stimulāciju, elektro un fizioterapija.

Galvenais mērķis ārstēšanā redzes nerva atrofijas - lai apturētu iznīcināšanu redzes nervu audiem un uzturēt esošo redzes asums. Pilnībā atjaunot redzes funkciju, parasti tas ir neiespējami. Bet bez ārstēšanas, atrofija redzes nerva var novest pie kopējā aklumu pacientam.

Redzes nerva atrofija bērniem

 Diagnoze redzes nerva atrofija

Daudzi iedzimta acu slimība diagnosticēta rёbёnka pirmajā pārbaudē slimnīcā vairāk: glaukoma, katarakta, ptoze no augšējā plakstiņa, uc Atrofija no redzes nerva bērniem diemžēl nav viens no tiem, jo ​​tas ir bieži slēptas laikā, bez ārējiem redzamiem slimības simptomus. Tāpēc, diagnoze pilnīgas iznīcināšanas redzes nerva vai daļēju atrofiju redzes nerva bērniem ir noteikts, kā likums, otrā mēneša bērna dzīves rutīnas eksāmens oftalmologa laikā.

Ārsts pārbauda redzes asumu uz jaundzimušo, par fiksācijas kvalitāti un spēja kontrolēt bērnu, lai rotaļlieta, lai pārvietotos. Tādā pašā veidā, tas tiek noteikts ar redzes lauku grudnichka. Ja tādā veidā, lai noskaidrotu, redzes asumu, nav iespējams, tad pētījumu par reakcijas smadzenēs uz vizuālo stimulu.

Ar palīdzību oftalmoloģijas iekārtu un zāles, kas uzlabo skolēnu pētīta fundus mazuli. Pēc atklāšanas apduļķošanās optisko disku diagnosticēts "optikas atrofija". Bērniem, slimības ārstē tāpat kā pieaugušajiem, ar iecelšanu vazodilatoru terapijas nootropics uzlabotu vielmaiņas procesus smadzenēs un stimulējot redzējumu kursu gaismas, lāzera, elektriskā un magnētiskā efektiem.

Яндекс.Метрика