Reibonis

Vertigo - nepatīkama sajūta kustības objektiem, kas ir apkārt, vai sevi. Saskaņā ar statistiku, reibonis - viens no visbiežāk sūdzības pacientu pie ārsta. Cēloņi vertigo var būt dažādas slimības. Reibonis - sajūta nelīdzsvarotība ķermeņa

Vesels cilvēks jūtas līdzsvaru ar signāliem no izcelsmes garozā proprioceptīvajiem, vizuālās un vestibulārā aparāta sistēmu. Smadzenes, savukārt, sūta impulsus uz acīm, un skeleta muskuļu, kas nodrošina vēlamo pozīciju eyeballs un stabilu stāvoklī. Ja plūsma impulsi no vestibulārā aparāta garozā dienestiem parietālo un laika daivas ir bojāta, ilūzija kustības apkārtējiem priekšmetiem vai savu ķermeni.

Veidi reiboni

 • Reibonis, kad smadzeņu bojājumi. Tas ir saistīts ar anomālijas smadzenītēs. Cēloņi reibonis ir var kalpot kā audzējs, galvas traumas, pārvietošanu smadzenītēs vai hidrocefālija, asinsvadu traucējumu smadzeņu, kakla mugurkaula traumu. Pēkšņs un smagas vertigo var būt simptoms no sirdslēkmes smadzenītēs. Iemesls var būt arī pieņemšanu vai ķīmiskie medikamenti, kas ietver arī barbiturātus un pretkrampju līdzekļi, kas izraisa reiboni, miegainību un apjukumu.
 • Psihogēnisko reibonis. Kā likums, šķiet, tāpēc, ka stiprs nogurums vai pēc spēcīgu pārdzīvojumu. Tajā pašā laikā pacients var justies sajūtu nestabilitāte, vājums, apjukums viņa galvā. Patoloģijām, kas izraisa reiboni, var kļūt psihiski traucējumi, piemēram, trauksme ar panikas lēkmes, depersonalizācija, histērija.
 • Vertigo ar patoloģijas auss. To izraisa bojājumu dažādu konstrukciju: kuģu un nervu eistāhija caurule, vestibulārā aparāta. Apvienojumā, parasti ar troksni ausīs un sāpēm, dzirdes zudumu. Vienkāršākais iemesls vertigo ir ausu sērs sadursmju ārējā auss kanālā.
 • Reibonis acs dabas. Tas notiek galvenokārt veseliem cilvēkiem, kā rezultātā pārāk daudz vizuālo stimulāciju. Arī iemesls var būt reibonis paralīze acs muskuļu, kas noved pie traucējumiem projekcijas objektus uz tīkleni, jo to, ko notiek smadzeņu "nepareizo" attēlu.

Kā noteikt cēloni reiboņa?

Ir aptuveni 80 cēloņi vertigo. Tātad, reibonis, kas izriet no vestibulārā aparāta iekšējās auss vai sakāvi pārkāpumiem, ko sauc par perifērisko. Ja reibonis rezultātiem smadzeņu slimības, to sauc centrālo.

Reibonis, simptomiem raksturs notiek tajā pašā laikā, biežums un ilgums uzbrukumiem palīdzēs noteikt patieso cēloni vertigo:

 • Dzirdes zudums, klātbūtne izdalījumi no auss parasti norāda iekaisums iekšējās auss. Izdevīgi ārstēšana vertigo kamēr konservatīva.
 • Ja vertigo ir kopā ar sliktu dūšu un vemšanu, dzirdes zudums, troksnis ausīs, tad var būt Menjēra sindroms. Ja dzirdes traucējumi nenotiek, tad var būt vestibulārā neirīts. Kad neirīts ir pēkšņs un smags reibonis stāvot vai galvas kustības uzlabota sajūtu rotāciju.
 • Ar spēcīgu troksnis ausīs, pēkšņs vienpusēju kurlumu un vemšana aptuveni 50% tas ir droši teikt perilymphatic fistulu. Arī fistula var izpausties dzirdes traucējumiem, stipra vai galvā.
 • Ja Jums rodas reibonis un vienpusēju dzirdes zudums jāpārbauda klātbūtni audzēju smadzenēs. Bieži vien, audzēji notiek pirmo reiboni, un tad spēcīga, un bieži pavada pakāpeniski palielinot galvassāpes. Kad stāvokļa noteikšanai organismā raksturojas ar pastiprinātu reiboni.
 • Stroke un pārejoša išēmiska lēkme pavada reibonis, vājums locekļos, redzes dubultošanos, koordinācijas zudums, nejutīgums.
 • Ja reibonis rodas, kopā ar sajūtu dezorientācija, nestabilitāte, tā ir papildināta ar pēkšņu kustību, sajūtu sāpes un kustību traucējumiem no mugurkaula kakla daļā, jums vajadzētu pārbaudīt klātbūtni slimības kakla reģionā.
 • Ja reibonis ievada mugurkaula traumas vai galvu, tad, visticamāk, iemesls ir traumatiska smadzeņu vai "pātagas cirtiens" kaitējums.
 • Kad neliels reibonis, ceļojot pa sabiedriskā transporta, automašīnu vai vilcienu, ceļot ūdens, visticamāk, iemesls ir transporta nelabumu.
 • Ja reibonis ir saistīts ar straujām izmaiņām organismā telpā, tas ir labdabīgs pozicionālā vertigo. Šī slimība var noteikt ar vienkāršu testa stāvoklī.
 • Kad bazilāras migrēna galvassāpes pirms smagas reibonis var rasties, kas var būt gan īstermiņa un ilgtermiņa (līdz vairākām stundām). Tam ir pievienots, kā likums, slikta dūša un vemšana, troksnis ausīs, un citi neiroloģiski simptomi. Oksazepams - narkotiku ārstēšanai vertigo

Diagnoze vertigo

Svarīga diagnostikā vertigo - lai noteiktu cēloni. Ņemot ļoti dažādu iespējamiem iemesliem, tas rada zināmas grūtības.

Ārsts mēģina noskaidrot no pacienta visi simptomi, kas pavada reibonis, definē savu raksturu (paroksismālo vai pastāvīgu), reibonis ietekmē vai izmaiņas ķermeņa stāvokli, vai viņš nebija pirms tam muguras traumas vai galvas. Atzīst, vai pacients ieņem kādas zāles uc

Lai precizētu iemeslus ārsts šādus pētījumus:

 • EKG;
 • vispārēja asins analīze;
 • X-stari mugurkaula kakla daļā;
 • obscheterapevticheskoy pārbaude;
 • MRI smadzeņu.

Ārstēšana vertigo

Izdevīgi ārstēšana vertigo sistēmas ir simptomātiska. Etioloiskā apstrāde tiek veikta tikai šaurā diapazonā slimībām (bazilāras migrēna, baktēriju labyrinthitis, laika daivas epilepsiju, stumbra insultu, cholesteatoma uc).

Lai izvairītos no reibonis vestibuloliticheskie lietotas narkotikas ietekmē vestibulārā receptorus un centrālo vestibulārā struktūras. Izmanto kā antihistamīni, trankvilizatori. Metoklopramīds palīdz atbrīvoties no sliktas dūšas un vemšanas. Ilgstoša atūdeņošanās un reibonis pavadīt intravenozi diazepāmu.

Nesen, ārstēšana vertigo veikta, izmantojot betahistīna hidrohlorīds. Speciāli pozitīvā ietekme tās piemērošanu, ir atzīmēti ar Menjēra slimību.

Яндекс.Метрика