Carditis

Carditis - iekaisums gļotādas sirdī dažādas lokalizācijas un etioloģijas. Slimība var ietekmēt epikardā, endokardā, miokardu, kā arī tā saukto somiņu - somiņu. Pašlaik vispārējais termins "Card", jo slimība var vienlaicīgi skāra vairākas sirds membrānas.

Carditis: etioloģiju un patoģenēzi slimības

 Carditis - iekaisums gļotādas sirds un etioloģija dažādu lokalizācijas
 Vadošā loma attīstībā carditis pieder infekcijas izraisītāju (vīrusu carditis izprovocēja coxsackie enterovīruss, herpes simplex vīruss, ECHO, citomegalovīrusu, masaliņu, poliomielīta, adenovīruss). Arī cēloņi carditis ir baktēriju, parazītu, sēnīšu infekcijas, alerģiskas reakcijas. Ir carditis idiopātiska daba kad neidentificēti cēloņi iekaisuma procesu.

No carditis patoģenēze ir redzams šādi: patogēns ienāk tieši audu sirds (endokardīts, miokarda, epikardā un somiņu - perikarda), iekļūstot miocītiem (īpaša veida šūnu, kas veido pamatu muskuļu audos), ja tas ir atkārtot, proti, spēlējot pārsvarā patogēnus ar šūnu proteīnu struktūras, kas būtiski traucē darbību uzņemošās šūnas .  Atbildot uz inficēšanos ar paaugstinātu ražošanas interferonu organismā, kas novērš turpmāku audu bojājumu sirdi .  Ilgstoša reakcija uz patogēna audiem sirds ieviešana ir ļoti reti .  Šādos gadījumos, tas ir latents, pastāvīgs invāzija .  Raksturīgi, aģents ir bloķēts un izvadīts īsā laikā .  Laikā rehabilitācijas periodā skartajos audos ir vērojama aktīva kolagēna sintēzi, kas ir noslēgts, un pārveidots šķiedrveida audu aizvieto nekrotisko perēkļus .

Reimatisko carditis: klasifikācija, diferenciācija

Reimatisko carditis - iekaisums gļotādas sirds, ko izraisa dažādi faktori, izņemot reimatisko drudzi un citām sistēmiskām slimībām.

Reimatisko drudzi - sistēmiska iekaisuma process ar galvenā uzmanība lokalizācijas odere no sirds. Reimatiskas sirds slimības - galvenā izpausme reimatisko procesu organismā.

Non-reimatisma carditis diagnosticēta pacientiem visās vecuma grupās un dzimuma. Tomēr lielākā daļa carditis diagnosticēta agrīnā vecumā. Zēni ir lielāks risks saslimt carditis.

Mūsdienu medicīnas praksē ir klasificēt nav reimatiskās carditis periodu rašanās, to aģentu, smaguma un rakstura plūsmas, iznākumu veidu.

Laika periodā no iestāšanās iedzimtas un iegūtas atšķirt carditis. Iedzimtas carditis ir rezultāts vīrusu vai mātes nodota bakteriāla infekcija. Early iedzimtas carditis ir rezultāts šo slimību ar 4-7 nedēļu laikā. Late iedzimta carditis attīstās kā rezultātā infekciju trešajā grūtniecības trimestrī. Iegūtās carditis bērns ir ļoti reti, un ir sekas veikta akūta infekcija (sepse, gripa, pneimonija).

Ar protams veids carditis izšķir:

  • Asas - ilgums iekaisuma procesu līdz 3 mēnešiem;
  • Subakūtai - carditis ilgumu līdz 18 mēnešiem;
  • Hroniska - ilgst vairāk nekā 18 mēnešus.

Diagnostikā carditis bērniem jādiferencē ar mitrālā vārstuļa stenozi iedzimtu sirds slimību, jaunveidojumu procesiem sirds, reimatismu, aritmija extracardiac izcelsmes.

Carditis bērniem: Riski un komplikācijas

 Aritmija - komplikācija carditis bērniem raksturīgs pastāvīgs sirds aritmijas
 Exodus carditis bērniem ir atkarīga no daudziem faktoriem, kuru vidū ir ģenētiska nosliece, vispārējo veselību, bērna vecumu, kad sāk, imūno statusu, savlaicīgumu un efektivitāti izvēlēto terapiju.

Iespējamie rezultāti carditis ir:

  • Full atgūšana, ko var redzēt pēc 12-18 mēnešiem no saslimšanas sākuma. In hroniska un subakūtu carditis pilnīgu atgūšanu parasti nenotiek;
  • Aritmija - komplikācija carditis bērniem raksturīga pastāvīga sirds aritmiju. Bieži vien šīs komplikācijas ir nāves cēlonis bērnu hroniskā carditis;
  • Cardiosclerosis un miokarda hipertrofija - ja šādi komplikācijas carditis bērniem, ko raksturo smaga, bieži letāla;
  • Plaušu hipertensija - maiņa plaušu artēriju asinsvadu baseina pastāvīgs raksturs, ka pasliktina prognozi slimības.

Carditis: simptomi dažādu veidu

Ja carditis simptomi būs atkarīgs no etioloģijas slimības, kad tās izskatu un formu.

Pērkot akūtus un subakūtu simptomi carditis sākotnēji var būt noncardiac raksturs (nav ko izraisa disfunkciju sirds), kas ietver:

  • Samazināta apetīte;
  • Letarģija, nogurums, nervozitāte;
  • Slikta dūša, vemšana.

Simptomātiska komplekss carditis var papildināt ar pazīmes infekcija, ko izraisa slimības: ādas apsārtums un izsitumi, orhīts, mialģija. Gaitā carditis patoloģijas simptomi papildina sirds mazspējas pazīmes (elpas trūkums, tahikardija, aritmija). Bērni agrīnā vecumā parādās nemiers, klepus. Sāpes sirdī, no kuriem bērns vēl nespēj ziņot, nosaka bērna reakciju uz kustībām viņa ķermeni (bērns refleksīvi izvairītos no pēkšņām kustībām, raudāšana kustības laikā), kā arī sekla elpošana (no krūškurvja kustības iedvesmas laikā izraisa sāpīgas sajūtas, kas provocē bērns būtiski ierobežo dziļumu ieelpojot). Hroniskās carditis simptomi var neparādīties uz ilgu laiku. Klīniskā aina tiek papildināta ar suffocating klepus, pastiprina guļus stāvoklī, cianoze violeta vaigiem, lūpām, plaukstām un nagiem.

Carditis: ārstēšana slimības

Ja carditis ārstēšana ir nepieciešama integrēta pieeja. Viņa taktika būs atkarīga no cēloņiem carditis, ilgumu slimības raksturu plūsmas carditis. Akūtas carditis ārstēšanas jāveic slimnīcā. Kad atvieglojumi carditis attieksmi ambulatoro pamata. Galvenais ārstniecības līdzekļi, kurus lieto ārstēšanā carditis ir sirds glikozīdiem, diurētiskie līdzekļi, hormoni. Akūtu carditis pacientiem laikā stingru gultas režīms, kas attēloti, šķidrumu jūs dzert ierobežojums (tai vajadzētu būt mazāka par summu, urīna izdalīšanās), pilnīga diētu ar ierobežotu sāls un palielināt īpatsvaru produktus, kas satur kāliju (kartupeļi, rozīnes, žāvētas aprikozes).

Bieži lieto fizioterapiju, periodos remisijas, gluži pretēji, izmantot kontrindicēta (ieteicamā atbrīvojums no fiziskās audzināšanas skolā extra dienā).

Pēc ciešanas carditis profilaktisko vakcināciju ir kontrindicēta pirmajos 3 - 5 gadi. Ar agrīnu diagnostiku un pienācīgu ārstēšanu taktikas carditis ziņas labvēlīgs.

Яндекс.Метрика