Reimatoīdais artrīts

Reimatoīdais artrīts ir sistēmiska autoimūna slimība, kas galvenokārt skar locītavas, kurai ir īpaši hronisks ar paasinājumu. Slimība skar cilvēkus jebkurā vecumā, pat bērnus (nepilngadīgo reimatoīdā artrīta gadījumā), bet biežāk pēc 40 gadu vecuma, sievietes ir pakļautas to, lai lielākā mērā nekā vīrieši.

Cēloņi reimatoīdā artrīta

 Simptomi reimatoīdā artrīta
 Galvenais cēlonis reimatoīdais artrīts ir neveiksme imūnsistēmu. Tāpēc, ka jums nav šūnas šīs sistēmas sāk atbildēt uz paša organisma audiem, kā ārzemju un tos iznīcināt. Reimatoīdā artrīta, imūnās šūnas agresīvi reaģēt galvenokārt sinoviālā audos (audu uzliku iekšpusi kopīgo kapsulas) un locītavu skrimšļiem.

Iemesls šai neveiksmes imūnās sistēmas joprojām ir neskaidrs. Ir faktori, kas veicina sākumā autoimūnu atbildi, lai gan tieša saikne starp tiem un reimatoīdā artrīta nav noteikta. Šie faktori ietver:

  • Vīrusu infekcija;
  • Iedzimta nosliece (gadījumi reimatisko slimību vidū tuviem radiniekiem);
  • Hronisko slimību klātbūtne;
  • Nodots stresu;
  • Pārmērīga izmantošana;
  • Hipotermija;
  • Long uzturēšanās mitrs un auksts.

Šobrīd ārsti sliecas domāt, ka ir ģenētiska defekta, izraisīja darbībā ar infekcijas izraisītāja, klātesot predisponējošiem faktoriem, kas ir cēlonis reimatoīdais artrīts ir nosacījumu kopums.

Simptomi reimatoīdā artrīta

Slimība sākas kā parasts artrīta, bieži vien ar simetrisko bojājumiem locītavu ekstremitāšu. Eksponēt visus reimatoīdā artrīta simptomus: sāpes skartajā locītavā, pietūkums, ierobežota mobilitāte, locītavu kļūst karsts uz tausti. Dažkārt šie notikumi tiek pievienots pasliktināšanās vispārējā stāvokļa: drudzis, vājums, apetītes zudums, utt Dažos gadījumos, reimatisma drudzis var būt pakļauti, un nesaskaņotās locītavu, vai viena kopīga, kas ir netipiski un grūti diagnosticēt.

Raksturīgie simptomi reimatoīdo artrītu ir rīta stīvums locītavās, veidojas neliels zemādas roņu locītavās, tā saukto "reimatiskās mezgliņi." Reimatoīdā artrīta mēdz paroksismālo reimatisko uzbrukumi aizstāj perioda atlaišanu slimības. Ar slimības progresēšanu notiek pakāpeniski deformācijas šuves, kuru dēļ tas zaudē savu funkciju, muskuļu spēku novājinātās ekstremitātēs. Vēlākajās gadījumos skartās locītavas pilnīgi obezdvizhevayutsya nomainot normālu locītavu audos raupja rētaudi attīsta ankiloze (fusion virsmām) no locītavu, un tur nāk invaliditāte.

Reimatisko process ietekmē ne tikai kopīgu audus, tas ir tikai pirmais un vairāk pakļautas iznīcināšanai. Reimatoīdā artrīta ietekmē arī iekšējie orgāni, īpaši orgānus bieži sirds un asinsvadu sistēmai (reimatiskas perikardīts), nervu, gremošanas un citi. Daži no slimības formas parasti izdevīgi ietekmē iekšējos orgānus, mazākā mērā ietekmē locītavu audus (viscerālā veidā reimatoīdā artrīta).

Slimība, kuras simptomi izpaužas bērniem (līdz 16 gadiem), ko sauc par nepilngadīgo reimatoīdais artrīts. Kopumā, tas ir raksturīgs ar to pašu simptomu reimatoīdā artrīta, kā pieaugušajiem, ieskaitot izslēgšanas no iekšējo orgānu. Atšķirībā nepilngadīgo reimatoīdā artrīta, jo tas parasti nav raksturīgi spēcīgi sāpju sindroms, un pēc viena vai vairākas uzbrukumi var notikt spontāna atveseļošanās, lai gan ne vienmēr. Nepilngadīgo reimatoīdais artrīts bieži izraisa deformācijas ekstremitāšu kā skartās locītavas var vai nu palēnināt vai paātrināt savu izaugsmi, salīdzinot ar veseliem locītavām.

Diagnoze reimatoīdā artrīta

Diagnoze no reimatoīdā artrīta ir diezgan komplekss, un tiek veikta vairākos posmos. Ārsti var runāt ar pārliecību par dabu reimatoīdo slimību tikai pēc pieciem reimatiskām uzbrukumiem un validāciju monitoringa gaitu slimības un metožu laboratorijas diagnostikas rentgena izmeklējumiem. Pavadīt imunoloģisko pētījums asinis, tā saukto Revmoproby, kas var atklāt klātbūtni specifisko antivielu un imūnās kompleksiem. Ar palīdzību rentgena attēlu novērtēta apjomu un raksturu iznīcināšanu skarto locītavu. Tipisks simptoms reimatoīdais artrīts ir īpaša veida deformācijas iekšējās virsmas, locītavu - uzuriruyuschaya deformācijas.

Reimatoīdā artrīta

 Reimatoīdā artrīta ārstēšanai enzīma

Reimatoīdā artrīta sastāv no zāles, līdzekļi nav narkotiku, un gadījumā, ja kopīga ankilozi pārdalot operācijas, kuru laikā skarto locītavu aizstāj ar mākslīgo vienu. Un bieži vien neveiksmīgi ķērās pie reimatoīdā artrīta ārstēšanā tautas līdzekļiem.

Narkotiku reimatoīdā artrīta ārstēšanai ietver:

  • Nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi (NPL) ļauj noņemt akūto iekaisuma simptomi, sāpes un pietūkums;
  • Nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi ir paredzēti arī, lai mazinātu iekaisumu;
  • Pamata narkotikas. Plaša grupa farmaceitisko, sekas ir aizsargāt locītavu, novēršot tās degradāciju un veicināt reģenerāciju bojāto audu.

Bez narkotikām bez ķirurģiskas ārstēšanas reimatoīdā artrīta saņem bagātinātājus no narkotikām, un periodos remisijas slimības palīdz atjaunot normālu funkciju skarto locītavu. Šim nolūkam plaši izmanto līdzekļus fizikālā terapija, fizioterapija, ortezistu, palīdz locītavu funkciju, akupunktūras un labošanu dzīvesveidu, kas ir ļoti svarīgi, lai sasniegtu ilgstošu remisiju.

Zāles, ko izmanto reimatoīdā artrīta ārstēšanai, īpaši tādi kā NPL un kortikosteroīdi, ir daudz nevēlamas blakusparādības, īpaši ilgstošas ​​lietošanas. Tas rada problēmas, jo ārstēšana autoimūno slimību parasti ir ilgi un grūti. Tāpēc nereti ķerties pie reimatoīdā artrīta ārstēšanā tautas līdzekļiem. Piemēram, plaši izmanto novārījumu un infūzijas garšaugus, gan formā tējas, un vietējā - formā pirtis, kompreses un losjoni uz skartajiem locītavās, sāpes locītavās, ko izmanto iesaiņojuma lapiņas ārstniecības augu. Ir dati par lietošanu darvas un mūmija. Reimatoīdā artrīta tautas aizsardzības līdzekļiem diez spēj pilnībā izārstēt šo slimību izmantošanu, bet arī palīdz mazināt akūtu iekaisumu, daudz vieglāk nekā pacienta stāvokli, un samazina tableti slogu.

Яндекс.Метрика