Retinoblastoma

 Retinoblastoma

Ļaundabīgs audzējs no tīklenes - retinoblastoma, neiroektodermāls izcelsme, un attiecas uz grupu ar iedzimtu slimību. Tā tiek nodota no vecākiem uz bērniem autosomāli dominējošā veidā.

Šodien, gadījumu skaits retinoblastomu bērniem ir ievērojami palielinājies. Salīdzinājumam, saskaņā ar oficiālajiem veselības statistiku pirms divdesmit gadiem retinoblastoma bērniem tiek diagnosticēta 1 gadījumā, 30 tūkstoši dzīvi dzimušajiem šodien skaitlis ir 1 10-15 tūkstošiem.

Retinoblastnaya audzējs var veidot uz kādu daļu no tīklenes. Pēc sākotnējā posmā audzēja parādās traucēti refleksu izšķirtspējas fundus. Nākamajā posmā izaugsmes retinoblastomu veidojas dzīvoklis blāvi izglītību ar izplūdušu kontūras. Tālāka attīstība audzēja atkarīgs no tā veida un kopējo klīnisko ainu slimības.

Veidi retinoblastomu

Ar izplatīšanas veida audos eksperti ir sadalītas 2 slimības stadijās retinoblastomu:

1. Solis endophytic pieaugums (intraokulārā). Šajā posmā slimības vēzis aug iekšpusē acs ābola. Audzējs pieaugumu pavada palielinot spiedienu iekšpusē acs izskatu glaukoma, un dažreiz sākuma aklumu. Pacientam rodas sāpes, reibonis, slikta dūša, rīstīšanās dažkārt notiek dažos gadījumos var veidot pastāvīgu anoreksija.

2. posms exophytic pieaugums (extraocular). Šajā posmā slimības ļaundabīgā audzēja neaprobežojas telpā acs ābola. Getting intrakraniālas reģionā pa redzes nerva, audzēja šūnas vairoties centrālajā nervu sistēmā, limfmezgli metastāzēm sagūstīt.

Vienā acī vienlaicīgi var diagnosticēt audzēju augšanu divu veidu aprakstīts iepriekš.

Ir arī sadalījums retinoblastomu par etioloģijā slimības:

1. Pārmantotā retinoblastoma. Visizplatītākais slimības (vairāk nekā 70 procenti no visiem gadījumiem). Parasti, retinoblastoma bērniem tiek kombinēts ar citiem vairākām iedzimtām kroplībām, -. Sirds defektu, garozas hiperostoze, aukslēju šķeltni un tā tālāk D. iedzimtu retinoblastomu ir raksturīga ļoti strauja attīstība, ļaundabīgs audzējs veidojas vienlaicīgi uz diviem acs āboli.

Vairumā gadījumu, šāda veida retinoblastomu tiek atklāts agrīnā vecuma bērnu (vecumā līdz 30 mēnešiem).

2. Not retinoblastoma. Tas notiek daudz retāk. Prognozes par šāda veida slimības labvēlīgāka. Kad sporādiska retinoblastoma skārusi vienu aci, audzējs veidojas lokāli, t. E. Veidojas audzēja vietā (vienpusēja audzēju). Retinoblastoma sporādisku formas var rasties vēlākā vecumā.

Iemesli retinoblastomu

Diemžēl cēloņi retinoblastomu līdz šim nav rūpīgi izveidota (ja tas nav iedzimta slimības gadījumu). Vilšanos tendence pieaugt gadījumu skaits retinoblastomu skaidri parāda negatīvo ietekmi pašreizējiem vides apstākļiem, nekvalitatīvi patērētās vairākuma pārtika, kas izraisa mutācijas augļa attīstības posmā auglim.

Simptomi retinoblastomu

 Pirmais simptoms slimības - acs apsārtums

Rinoblastomoy slimība tiek pievienoti šādi simptomi:

- Apsārtums acīs;

- Sāpes;

- paplašinātas zīlītes;

- Daļējs vai pilnīgs redzes zudums;

- Dažreiz šķielēt;

- Vēlākā posmā leykokoriya - burtiski nozīmē "acs balts" (zīlītes reflekss sarkans kā tam vajadzētu būt, un baltā krāsā).

Diagnoze retinoblastomu

Diagnoze retinoblastomu notiek specializētā slimnīcā. Ņemot jaunais pacientu vecums retiblastomoy visi diagnostikas pasākumi un procedūras tiek veiktas ar vispārējo anestēziju. Raksturīgi, ārsti nevēlas citoloģiskā un histoloģiskās paraugu inficētos audos, kā savākšanas materiāls laikā pastāv ļoti augsts risks, instrumentālā nodošanu šūnu metastāzes.

Diagnosticēšanai retinoblastomu, ir nepieciešami šādi pētījumi:

- Datortomogrāfija smadzenēs, acs orbītas, acs ābola;

- Ultraskaņas;

- rentgena stari;

- Divplāksnis Ultraskaņas pārbaude acs; Labi rezultāti ir iegūti ar ultraskaņas aparātu Logiq P6;

- MRI (magnētiskās rezonanses attēlveidošanas).

Var izmantot kā papildus diagnostikas metodes:

- Kaulu smadzeņu punkcija;

- Pārdurot muguras smadzenēm;

- Radioizotopu pētījums par kaulu (kaulu skenēšanas).

Ārstēšana retinoblastomu

 Ārstēšana retinoblastomu

Taktika ārstēšanai retinoblastomu atkarīga no kopējās pacienta klīnisko novērtējumu un stadijā veidošanās vēzi.

Eksperti ir sadalīti skatuves retinoblastoma, saskaņā ar šādiem smaguma pakāpes:

- 1. posms (audzēja veidošanās tikai tīkleni);

- 2. posms (tikai audzēja masas acs ābola);

- 3. posms (extraocular);

- 4. posms (ko raksturo attālas metastāzes).

Pēc tam, kad no slimības smaguma pakāpes retinoblastomu, šādi koriģējošā pasākumus:

1. Surgery. Tas attiecas uz vismazāk izmanto absolūtā vizuālo funkciju zudumu un pilnīgu nespēju to atgūšanas. Kā integrēta noteikts apstrādes ķīmijas un staru terapiju.

2. Cryosurgery - terapija pie zemas temperatūras retinoblastoma viegliem posmā priekšējā tīklenes daļa.

3. metode fotokoagulāciju. Izmantojot lāzera staru, ir labi terapeitisko efektu ārstēšanā retinoblastoma vieglas posmā aizmugures tīklenes daļa.

4. termoterapija (integrēta piemērošana mikroviļņu terapija, ultraskaņas un infrasarkanā starojuma).

Яндекс.Метрика