Retinopātija

Vispārīgs raksturojums slimības

 Retinopātija

Retinopātija - nopietns asinsvadu traucējumi tīklenē. Visbiežāk, slimība rodas jaundzimušajiem un sauc retinopātija priekšlaicīgi dzimušo. Vairumā gadījumu, tīklenes asinsrites traucējumus reibumā augstas koncentrācijas skābekļa inkubatorā. Tie ir ļoti svarīgi, lai elpošana jaundzimušo ar neattīstītām plaušām, bet bieži vien noved pie attīstības retinopātiju priekšlaicīgi dzimušo.

Augstākais procents retinopātijas priekšlaicīgi dzimušo konstatēts, oddly pietiekami, valstīs ar augstu attīstības līmeni medicīnā. Jaundzimušo tehnoloģija no šīm valstīm ir iespēja saglabāt dzīvi bērniem ar 500 gramu svaru, ir dzimuši priekšlaicīgi par 3 mēnešus agrāk. Tomēr nepilnības šīs tehnoloģijas noved pie patoloģijām viedokļa, jo apstākļi ir ļoti atšķirīgi no inkubatora dabiskās vides attīstībai bērna - sievietes dzemdē.

Jo mazāk attīstītām valstīm, problēma retinopātijas priekšlaicīgi dzimušo nav šādu nozīmes, tikai tā iemesla dēļ, ka ir ievērojami sliktāks kopējā dzīvildze priekšlaicīgi dzimušiem bērniem ar mazu dzimšanas svaru.

No retinopātiju simptomi

Par retinopātiju priekšlaicīgi dzimušo simptomi var būt tieša vai netieša. Otrās grupas simptomi retinopātijas minēt zemo svara mazuli (mazāk nekā 1, 5 kg), nestabilu stāvokli pēc piedzimšanas un izmantot inkubatora pirmajās dzīves nedēļās.

Netiešās pazīmes retinopātiju priekšlaicīgi dzimušo pirmajos divos dzīves gados, ir pārkāpums redzes asuma, šķielēšana, atvieglojumu izmantošanai vienā acī.

Galvenais simptoms retinopātijas - nepietiekama attīstība tīklenes kuģi, patoloģiska veidošanās saistaudu tīklenē, un tad lēca. Diagnosticēt slimību var tikai ar īpašu oftalmoloģisku aprīkojumu.

Posmi retinopātiju priekšlaicīgi dzimušo

Atkarībā no slimības smaguma ir noteiktas vairākas posmos priekšlaicīgo retinopātiju.

Par skatuves V retinopātija raksturīga pilnīga tīklenes atslāņošanās, ko izraisa pārmērīga spriedze acs audu. I posmā priekšlaicīgo retinopātiju, attiecīgi, kas raksturīgs ar vismaz asinsvadu traucējumu tīklenes. III posms tiek uzskatīts slieksnis retinopātija. Viņas bērnu laikā ir minēts ārstēšanai retinopātiju, izmantojot tehniku ​​Lāzerkoagulācija.

Diabētiskā retinopātija

 Diabētiskā retinopātija

Vairāk reta tīklenes asinsrites traucējumiem pieaugušajiem - ir diabētiskā retinopātija etioloģija. Šajā gadījumā, slimība ir sekas diabētu, piemēram, insulīns, un insulīnneatkarīgs tipa. Diabētiskā retinopātija bieži pievienoti divi citi aterosklerotisko asinsvadu traucējumiem, tīklenes un rakstura hipertensijas.

Simptomi diabētiskās retinopātijas formā maz izteikta. Pacients pakāpeniski izstrādāts pietūkumu makulas (centrālā tīklenes). Tūska noved pie vairākiem hemorrhages stiklveida ķermeņa acs. Turpmāki simptomi diabētiskās retinopātijas, ir atkarīgi no slimības formā tipa.

Par fona vai nonproliferative diabētiskās retinopātijas raksturo mazo kuģu zaudējumu un ilgtermiņa slimības gaitu. To bieži dēvē par skatuves I diabētiskās retinopātijas veidam.

Preproliferative forma - II starpposms pirms sākuma diabētiskās retinopātijas, proliferatīvo slimības formas. Simptomi šajā posmā retinopātiju ir vairākas lielas platības asins traucējumi un ievērojamu samazināšanos redzes kvalitāti.

Diagnoze retinopātija

Regulāra skrīnings retinopātiju priekšlaicīgi dzimušo notiek ik pēc 2 nedēļām mēnesi pēc dzimšanas. Pārbaudes turpina pabeigtu veidošanos asinsvados tīklenes.

Ja Jums ir simptomi retinopātija aptauja tiek veikta reizi nedēļā vai 1 reizi 3 dienās. Diagnoze slimības tiek veikta, izmantojot aparātu netiešās binokulārā oftalmoskopija. Acīs bērna iepriekš aprakti atropīnu par skolēnu dilatācija. Turklāt, diagnoze retinopātijas priekšlaicīgi dzimušo var attiecināt arī ultraskaņas acs.

Kārtējā acu eksāmeni diabēta pacientiem notiek ik pēc 5 gadiem.

Ārstēšana retinopātijas

Ārstējot retinopātiju priekšlaicīgi dzimušo, ir ļoti svarīgi, lai laikus terapijas uzsākšanas. Uz I slimības stadijā ieteicams dinamisku uzraudzību tīklenes. Viens no atbalsta pasākumiem šajā posmā - ārstēšana retinopātijas izmantojot krioretinopeksii (iesaldējot no perifērijas rajonos tīklenes).

Sasniedzot sliekšņa posmu III slimība tiek veikta lāzera ārstēšanu no retinopātijas - degšanas perifēro tīklenes lāzeru. Vietā apdegumu rētas veidojas. Šajā jomā tīklenes redze tiek zaudēta, bet ar palīdzību lāzera ārstēšanai retinopātijas izdodas uzturēt centrālo redzi un novērstu tīklenes atslāņošanās.

 Ķirurģiska ārstēšana retinopātijas

Cukura diabētu, asinsvadu traucējumiem, tīklenes apstrādes veidu retinopātijas ir arī vēlams, lāzeru. Tomēr, tā kā patoloģija tīklenes asinsapgādes šajā gadījumā ir komplikācija pamatslimību, vairāk svarīgi, lai ārstētu diabētiskās retinopātijas kura kontrolē glikozes līmeni asinīs. Savlaicīga korekcija asinīs - labākais profilakses turpmāka diabētiskās retinopātijas progresēšanas.

Smagos slimības stadijās iespējams ķirurģiskas ārstēšanas retinopātiju izmantojot vitrektomijas paņēmienus. Pateicoties tās izmantošanu asins recekļi, tiek izņemti no dobuma acs un stiklveida struktūras. Tādējādi, lai atvieglotu piekļuvi tīklenes. Pēc atjaunošanas un pievienojot tīklenes lāzera stiklķermenī acs aizstāj ar īpašu naftas vai gāzes.

Šī ķirurģiskā ārstēšanā retinopātiju metode ir ļoti efektīva, bet tas ir augsts komplikāciju risku veidā Paaugstināta acs iekšējā spiediena.

Яндекс.Метрика