Plakanā pēda

Īss apraksts slimības

 Plakanā pēda

Plakanās pēdas - diezgan paradoksāla slimība. No vienas puses, es dzirdu par to katru cilvēku, bet no otras - ļoti maz cilvēku ir tieši tā, kā tas izpaužas, kāda pakāpe plakanās pēdas pastāvēt bīstamāks par slimību. Mēs centāmies, lai atbildētu uz šiem un daudziem citiem jautājumiem šajā rakstā.

Kā jūs zināt, kādā normālā, dabiskā stāvoklī cilvēka pēdas ir divi komplekti - garenvirziena (gar iekšējo malu) un šķērseniskās (starp pirkstiem tuvu savām bāzēm). Šie velves veic ļoti svarīgu funkciju - lai saglabātu līdzsvaru staigājot un aizsargā kaulus no pārmērīgas slodzes. Nepastāvot pēdas patoloģiju veiksmīgi tikt galā ar šo uzdevumu, kopā ar spēcīgu saišu un muskuļu. Plakanās pēdas bērniem un pieaugušajiem izpaužas gadījumā, kad muskuļu un ligamentous aparāts ir novājināta. Tas atrisina pēdas kļūst dzīvoklis (kas ir iemesls, kāpēc slimība izpaužas savu nosaukumu), zaudē spēju veikt pavasarī (amortizatoru) funkciju. Atkarībā no tā, kas noteikts iziet patoloģiskas izmaiņas, izdala:

 • flat cross - seklums no priekškājām;
 • garenvirziena dzīvoklis - izlīdzināšanās garenvirziena arka;
 • kombinētā formā - ir pakļautas abām izmaiņām kopas.

Kad plakanās pēdas no kratīšanas ejot un cita iestāde slodze pasargās mugurkaula un locītavu, tomēr tie netiek galā ar šo uzdevumu, kā sākotnēji paredzēts vispār citu. Tā rezultātā, plakanās pēdas, kuras simptomi var parādīties jebkurā vecumā, izraisa ātru noslēgšanu kopīgā sistēmā. Tur ir galvenais risks šo slimību, jo pacients cieš ne tikai no straujas nogurums, bet arī pastāvīga, nevis stipras sāpes, kad pastaigas, patoloģiskas stājas traucējumi, artrīts, un citiem nopietniem traucējumiem.

Veidi plakanās pēdas

Tipoloģija dzīvokļa, pamatojoties uz iemesliem slimības attīstību. Pētnieki norāda:

 • iedzimtas plakanās pēdas bērniem - ir reti, ir rezultāts defektu radīto veidošanos un attīstību auglim laikā;
 • ieguvusi plakanā pēda - var rasties jebkurā vecumā, ir sadalīta traumatiska, rahītisks, paralītisks un statiskā;
 • Traumatisks - šī forma izpaužas pēc traumām, lūzumi pēdas kaulu, mīksto audu traumu;
 • rahītisks dzīvoklis - ārstēšana šāda veida slimības ir nepieciešama pēc cieš rahīts, kas izjauc dabisko veidošanos kauliem pēdas;
 • statiskā forma - viņas izskats ir saistīts ar lieko svaru, ir pārāk lielas slodzes uz kājām, piemēram, slodzes laikā, kā arī dažiem citiem faktoriem;
 • paralītisks dzīvoklis - notiek pēc paralīze muskuļu pēdas, raksturīgajos poliomielīta un citi ortopēdiski slimībām.

Plakanā pēda - simptomi un klīniskā aina

Galvenie slimības simptomi ir viegli noteikt bez īpašas diagnostikas procedūrām. Kad plakanās pēdas:

 • apavu un protektora uz leju, uz ārējā un iekšējā pusē;
 • ātri sajūta noguruma kad kājām;
 • parādīties krampji un pietūkums kājās;
 • Kurpes ir nopirkt vienu, vai pat divreiz lielāks (tas ir saistīts ar faktu, ka, palielinot platumu kājām).

Es gribētu atzīmēt, ka iepriekš minētie simptomi ir raksturīgi dažām citām slimībām, tāpēc pie pirmajiem nepatīkamas sajūtas jums bija labāk redzēt ārstu, kurš pārbaudīs pēdu, un, ja nepieciešams sūtīt vac par rentgenoloģisko pētījumu par precīzu diagnostiku.

Grāds plakanā pēda

Slimības smagums atkarīgs no tā, cik smaga tā patoloģiskas izmaiņas notikušas ar kājas un saišu aparāta.

Agrīnā stadijā slimības, ārsti identificēt vieglas disfunkcijas kājām, kopā ar nogurumu beigās, dienā. Pēdu forma nav mainījusies.

I pakāpe plakanā pēda - simptomi ir izteiktāki, ar spiedienu uz kāju sāpes gaišāku. Līdz vakaram, cilvēka pēda ir bieži pietūkušas, bet vēlreiz atgriežas normālā stāvoklī pēc brīvdienām.

Grade II - pēdu saplacina, arkas praktiski pazūd, kas noved pie ievērojamām grūtībām kājām. Pain aptver visu kāju, ko raksturo augstu intensitāti un ilgumu.

III pakāpe - šajā gadījumā dzīvoklis bērniem un pieaugušajiem izraisa izteiktu deformāciju pēdas, spēcīgas sāpes, kad pastaigas, samazinot invaliditāti un samazinās dzīves kvalitāti. Pārvietot cilvēki parastās kurpes vairs nespēj.

Ievērojiet arī, ka pakāpe dzīvoklis diezgan ātri seko cits citam, jo ​​straujo slimības progresēšanu. Tas nozīmē, ka agrāk jūs redzēt savu ārstu, labāk iespēja izvairīties no nopietnas komplikācijas - sāpes, kropla pēda nesamērīgi apakšējās ķermeņa daļas, uz kājām, locītavu un hip ierīces slimībām.

Flat kājas - ārstēšana un profilakse slimības

 Ārstēšana plakanās pēdas

Faktiski, vēlīnā slimības atbrīvoties no pēdas deformācijas tas ir ļoti grūti un reizēm pat neiespējami. Šajā gadījumā, plakanās pēdas bērniem un pieaugušajiem var tikai palēnināt, bet ne pilnībā izārstēta. Tieši tāpēc ir tik svarīgi agrīni diagnosticēt slimības un savlaicīgu ārstēšanu pie ārsta.

Un garenvirziena un šķērsvirziena dzīvoklis izārstēt tikai ar integrētu pieeju. Lai noņemtu sāpes izmanto fizioterapiju un narkotikas. Ļoti efektīvie terapeitiskie vingrinājumi, ko var izdarīt mājās. Tā stiprina saites, vilcieni muskuļus, rada pareizu stāju un pastaigu stereotipu. Efektīvs kopums vingrinājumi var iecelt ārstu, jo atšķiras dzīvoklis izpaužas atkarībā no ātruma attīstības slimības, pacienta vecuma un citiem faktoriem.

Lai uzlabotu asinsriti kājās pacientiem noteiktos kāju vanna un masāžas procedūras. Tas būs noderīgi un speciālās ortopēdiskās zolītes, kas izkraut sāpīgas jomas regulēšanai sākotnējo celma slimības. Uzsākta dzīvoklis, kuras simptomi ir īpaši spilgti, labots ar ortopēdisko apavus, kas izgatavoti pēc pasūtījuma.

Ķirurģija ir taisnība, tajos gadījumos, kad slimība izraisa stipras sāpes, un nespēja patstāvīgi pārvietoties pat speciālos apavus.

Vai ir iespējams novērst rašanos un attīstību pēdas arkas slimībām? Jā, tu vari! Novēršana plakanās pēdas ir izvēlēties pareizos drošības apavi, regulāras pārbaudes, ko speciālists ortopēdisko un ierobežojot uzsvaru uz kājām.

Яндекс.Метрика