Ērču encefalītu

Īss apraksts slimības

 No inficētu ērču encefalīta vīrusu bite

Ērču encefalīts - vīrusu slimība, ko izraisa ērcēm, kas noved pie sakāves centrālās un perifērās nervu sistēmas, izraisot smagas komplikācijas, kas beidzas ar paralīzi un nāvi.

Ērces izplatās mežu un meža stepju apvidos ar mērenu klimatu. Ir vairāki veidi, šiem parazītiem, bet kā likums, ērču encefalītu notiek pēc kodumiem Ixodes persulcatus (taiga atzīmējiet) vai Ixodes ricinus (Eiropas mežu mite). Pirmais ir vairāk izplatīta Āzijā, otrais - Eiropas reģionā. Krievijā, novēršana ērču encefalītu ir īpaši svarīgi, lai iedzīvotājiem Sibīrijas, Tālo Austrumu, Urālos un centrālajiem reģioniem valstī.

Par ērču encefalītu ir raksturīga stingra sezonalitāte. Gadījumi ērču encefalītu tiek reģistrētas pavasara un vasaras mēnešos, kad darbības pieaugumu slimības pārnēsātāju. Attiecībā uz infekciju, tas notiek uzreiz pēc tam iekoda asins nepieredzējis un tad upuri. Turklāt encefalīta vīruss var nosūtīt caur gremošanas traktu ar svaigpiena izmantošanas slimiem govīm.

Simptomi encefalītu

Vidējais inkubācijas periods ir 7-14 dienas infekcijas. In sākumposmos ērču encefalītu izpaužas ar šādiem simptomiem:

 • nejutīgums sejas un kakla;
 • vājums locekļos un muskuļiem;
 • drebuļi;
 • ķermeņa temperatūras paaugstināšanās līdz 40 0 ;
 • pēkšņs galvassāpes;
 • slikta dūša, vemšana;
 • nogurums;
 • miega traucējumi.

Akūtā fāzē pacientiem ar ērču encefalītu ir atzīmēta apsārtums kakla, sejas un krūtīm, kā arī injekcijas sklēras un konjunktivīts. Cilvēki ir nobažījušies par smagām sāpēm locekļos un muskuļos, īpaši, ja vēl manifestu paralīze un parēze. Turklāt sākumā slimības ērču encefalīta vīruss var izraisīt samaņas un veselo saprātu ārkārtīgu sašutumu zaudējumus. Ar slimības attīstību, šie simptomi bieži rodas par valsts tuvu komai.

Klīniskā aina

Pašlaik eksperti atšķirt 5 veidus ērču encefalītu, no kuriem katrs ir raksturīga vadošo sindroms slimības.

 • drudžaina - ilgums drudzis ir 3-5 dienas. Šī forma ir raksturīga izdevīga kursa un ātru izveseļošanos, protams, ja pacients tika vakcinēts laikā pret ērču encefalītu. Galvenās pazīmes slimības ir: slikta dūša, galvassāpes, vājums;
 • meningītu - visizplatītākais infekciju. Pacientiem, kas cieš no smagas galvassāpes, slikta dūša, reibonis, vemšana, sāpes acīs. Persona kļūst gausa un nomāca, nepatīkamo simptomi saglabājas visā ārstēšanas periodā, un var turēt pat normālā temperatūrā. Paraugos muguras smadzeņu šķidrumā atklāja lielu daudzumu olbaltumvielu;
 • meningoencephalitic - ko raksturo smagas. Ērču encefalīts izraisa uzbudinājuma, delīriju, halucinācijām, dezorientācija, krampji. Pacienti ātri attīstīt parēze, smadzenīšu sindroms, mioklonija. Ja tas ietekmē veģetatīvo centru slimību sindromu izraisa kuņģa asiņošanu ar bagātīgu asiņaina vemšana;
 • poliomieliticheskaya - diagnosticēta gandrīz 30% no skartajiem cilvēkiem. Viņi sūdzas par nogurumu, nespēks, pēkšņa vājuma ekstremitāšu (nākotnē tas ir ļoti iespējams, ir uzņēmīgas pret kustību traucējumiem). Bieža un gausa parēze cervicobrachial lokalizācija. Simptomi ērču encefalīta progresē strauji. Ja vakcinācija pret ērču encefalītu vēlu, beigās 2-3 nedēļām pacientiem ar muskuļu atrofija;
 • poliradikulonevriticheskaya - raksturo bojājumiem perifēro nervu un saknēm, jutīguma traucējumi, ļengans paralīze kājas, kas var izplatīties uz muskuļiem ieroču un rumpja.

Ārkārtas atbalsts ērču encefalītu.

 Vakcinācija ar aizdomām par ērču encefalītu

Pie pirmajām aizdomām par ērču encefalīta pacientam būtu steidzami hospitalizēti infekcijas departamentā. Ārstēšana tiek veikta uz vispārējiem principiem, saskaņā ar gultas režīms un maksimālais pārvietošanās spēju ierobežojumu, lai mazinātu sāpes stimuliem. Jo vīruss encefalīts izraisa funkcionālus traucējumus aknu, kuņģa un zarnu - pacientiem piešķirts stingru diētu, kā arī vitamīnus B un C, lai atgūtu vitamīnu līdzsvaru.

Cēloniskā ārstēšana tiek samazināts līdz paredzētajam homologu gamma-globulīnu, kas tika ievadīta intramuskulāri vienu reizi dienā. Pilns vakcinācijas spēku pret ērču encefalīta vīruss sāk darboties 12-24 stundas laikā: samazināts ķermeņa temperatūra, galvassāpes pazūd, uzlabo vispārējo veselību.

Pašreizējie ārstēšana ietver tādu encefalīts interferona preparātu izmantošanu, kas ir intramuskulāri, intravenozi vai endolymphatic.

Novēršana ērču encefalītu

Izbraukuma pavasarī un vasarā, jums ir nepieciešams, lai būtu informēti par elementāru piesardzību. Lai aizsargātu pret ērcēm, valkāt apģērbu, kas nosedz rokas un kājas, izmantošanas repelenti. Ir efektīvāks veids, kā uzvarēt ērču encefalītu - vakcināciju, kas ļāva pieaugušajiem un bērniem (vecumā no 12 mēnešiem) pēc pārbaudes, ko ārsts.

Ja jūs joprojām varētu ērces koduma savu laupījumu, tas būtu maigi noņemt parazītu un pieteikties uz infekcijas slimībām slimnīcā pētījumiem par ērču encefalīta infekcijas. Atcerieties, ka serums ir efektīvs tikai pirmajās dienās pēc piesūkšanās, tāpēc nav atlikt vizīti pie ārsta un gaidīt nepatīkamus simptomus ērču encefalītu. Ticiet man, pēc izskats slimības būs daudz grūtāk atbrīvoties.

Яндекс.Метрика