Saindēšanās ar ēdienu

 Sieviete pēc saindēšanās ar pārtiku

Ja pēc ēšanas jūs pēkšņi sajuta asas sāpes vēderā, slikta dūša vai reibonis, jums vajadzētu zināt, ka viens no biežākajiem iemesliem šiem simptomiem ir saindēšanās ar pārtiku. Šī problēma rodas pēc ēšanas pārtiku, kas bija inficēts ar baktēriju toksīni vai piemaisījumu dažādu ķīmisko vielu. No Šajā rakstā jūs uzzināt par simptomiem pārtikas saindēšanās, to cēloņiem, attīstību slimības, kā arī neatliekamās medicīniskās aprūpes saindēšanās ar pārtiku slims un darbībās, kas palīdz, lai novērstu līdzīgas situācijas.

Veidi pārtikas saindēšanās

Visas saindēšanos ar pārtiku var iedalīt divās grupās: baktēriju un non-baktēriju .  Pirmajā grupā ietilpst problēmas, ko izraisa baktēriju toksīni, vīrusi un baktērijas .  Non-baktēriju saindēšanos ar pārtiku bērniem un pieaugušajiem izraisa norīšanas ķimikāliju vai pēc ēšanas indīgas sēnes un augus .  Ņemot vērā daudzi iemesli, kas izraisa saindēšanos ar pārtiku, tas nav pārsteigums, dažādi simptomi .  Pacientiem var izjust sāpes kuņģī, cieš no pastāvīga vemšana, slikta dūša un drudzis, un smagākos gadījumos - no nierēm, aknām, un neiroloģiskās sindromu .  Tie rada nopietnas komplikācijas, tādēļ, ja rodas šaubas par saindēšanos ar pārtiku, ārstēšana jāsāk pēc iespējas ātrāk .  Ir ieteicams, ka pacients tika dots pirmo palīdzību pirms ierašanās ārstu .  Lai iegūtu informāciju par to, kā to izdarīt, mēs aprakstīt attiecīgajā sadaļā šo rakstu .

Pa to laiku, tuvāk apskatīt baktēriju saindēšanās. Kā likums, viņi izprovocēja ēdot pārtiku, kas satur patogēnus un toksīnus. Par pārtikas saindēšanās aģenti ir: Proteus, Klebsiella, Clostridium, Staphylococcus, E. coli celmi, un citi mikroorganismi. Tie uzkrājas pārtikas pārkāpjot higiēnas standartu uzņēmumos, kas nodarbojas ar pārtikas ražošanu, kā arī nepareizas transportēšanas un uzglabāšanas. Jāatzīmē, ka pārtikas saindēšanās simptomi, kas parasti parādās gandrīz uzreiz pēc saņemšanas sliktas kvalitātes pārtiku, var attīstīties pat pēc ilgstošas ​​termiski apstrādājot produktus. Tas ir saistīts ar faktu, ka stafilokoki un daudzi citi veidi, baktērijas ir izturīgs līdz vārīšanās temperatūrai un slikta sajūta, ja tiek pakļauti augstai temperatūrai.

Kā jūs noteikt, ka pārtika ir inficēts? Pirmkārt, jums vajadzētu pievērst uzmanību uz smaržu, garšu un krāsu. Bojāti pārtikas piešķirt īpašu nepatīkamu smaku un ir skābu garšu. Turklāt viņi ir mainījuši konsistenci. Viens no acīmredzamas nepiemērotos produkti ir arī gāzes burbuļi. Īpaši labi tie ir redzami uz virsmas piena un citu šķidro pārtiku. Tomēr simptomi pārtikas saindēšanās var parādīties tikai pēc ēšanas pārtikas produktus ar normālu organoleptiskajām īpašībām. Šāda situācija, piemēram, gadījumos, kad toksīni nokļūst pārtikas apritē, kas ir sagatavots inficētu personu.

Simptomi pārtikas saindēšanās

Klīniskā aina pārtikas saindēšanās ir atkarīga no veida un daudzuma uzņemto patogēnu nelietojamu pārtikas. Biežākie simptomi saindēšanos ar pārtiku - tā ir:

 • temperatūras paaugstināšanās;
 • apetītes zudums;
 • caureja;
 • atkārtots zvanus uz ķeblīša;
 • neskaidra redze;
 • slikta dūša, vemšana;
 • pārmērīga siekalošanās;
 • daži traucējumi centrālajā nervu sistēmā, vai nemaz nav visas nervu sistēmu, kas ir bieži notiek botulismu.

Pirmie simptomi, pārtikas saindēšanās notiek 30-40 minūšu laikā pēc ēšanas piesārņotu pārtiku. Tuvāko 2-3 dienu laikā, tie aug. Šajā laikā, pacientam jāsniedz neatliekamo palīdzību saindēšanās ar pārtiku. Pretējā gadījumā pastāv ļoti reāls risks nāves vai smagas komplikācijas, kas var novest pie invaliditātes un efektivitātes zudumu. Īpaši bīstami šajā sakarā, infekcijas, piemēram, botulismu un listeriozi. Pirmais raksturo ārkārtīgi strauju progresēšanu, un otrs - trūkums redzamu simptomu pārtikas saindēšanās. Grūtniecēm, listeriozes rezultātiem augļa patoloģijas un dzemdību sākumā, tāpēc topošajām māmiņām ir jābūt ļoti uzmanīgiem par pārtikas izvēlē.

Pirmā palīdzība saindēšanās ar pārtiku

 Par pieaugušajiem ar pārtikas saindēšanās tabletes

Ja ir aizdomas, ka slikta dūša, vemšana un citus simptomus, ko izraisa satraucošs ir pārtikas saindēšanās, Jums nekavējoties darīt kuņģa skalošana ar vāju šķīdumu mangāna vai soda. Skalošana tiek veikta, kamēr nav ūdens nāk no tīras. Arī pacientam saindēšanās ar pārtiku vajadzētu dzert aktivēto ogli, noskalo ar lielu daudzumu šķidruma. No gāzētiem dzērieniem būtu jāatmet augļu dzērienu vai tēju. Dzeramais daudz šķidruma palīdzēs kompensēt dehidratāciju, kas neizbēgami attīstās ar smagu vemšanu un caureju.

Pašlaik, saindēšanos ar pārtiku, kā arī spēcīgas alkohola intoksikāciju izmantot modernās sorbenti, no kuriem viens ir balts ogles. Narkotiku efektīvi absorbē toksīnus un izvada toksīnus, bet tas nav vajadzīgos ķermeņa uzturvielas. Kas ir īpaši vērts pieminēt - ir tā, ka balts stūris ir "koncentrēts" sorbenta un nevis parasto nedaudz par daudz melnās ogles var dzert tikai 1-2 tabletes balts.

Pēc mazgāšanas kuņģa, saindēšanos ar pārtiku, pacientam ir nepieciešams, lai nodrošinātu mieru, lai ūdens pudeli pie viņa kājām un gaidīt ierašanos ārstiem. Jūs varat dot pacientam sulfonamīda (ftalazol, sulgin) vai antibiotikas. Tikai atceraties, ka tad, ja jaunattīstības saindēšanos ar pārtiku bērniem lieto kādas stipras zāles, nepieciešams vienoties ar ekspertiem.

Saindēšanās ar pārtiku novēršana

Lai samazinātu risku, ka pārtikas saindēšanās var būt gadījumā, ja jums sekot vienkāršs, bet efektīvs noteikumus:

 • uzturēt tīrību virtuvē un dzīves jomās;
 • ievērot pamatnoteikumus personīgo higiēnu;
 • Izmantojiet tikai pārtikas produktus no labi pazīstamiem, labi izveidota ražotājiem;
 • uzglabāt ātrbojīgām pārtiku ledusskapī;
 • atbilst prasībām, kas noteiktas ko ražotājs īpaši izmantot atvērtos kannas norādītajā datumā laikā;
 • tur aizvērtas urnas;
 • Rūpīgi nomazgājiet ražot pirms ēšanas un neaizmirstiet par to termiskās apstrādes.
Яндекс.Метрика