Salmoneloze

 Cēloņi Salmonella piesārņojuma

Salmoneloze - infekcijas slimība, ko izraisa dažādu sugu baktēriju ģints Salmonella. Salmoneloze ir daudzveidīga klīniskās izpausmes un var būt gan asimptomātiska un smagas septiskās formas. Lielākā daļa no salmonelozes bērniem un pieaugušajiem noved pie sakāves gremošanas trakta, kas bieži vien sarežģī dehidratācija un toksisko šoku.

Šobrīd, pētnieki zina vairāk nekā 2000 serotipus salmonellu. Galvenais avots salmonelozi ir mājas putniem un dzīvniekiem, tomēr, kā pārvadātājs un persona var darboties. Visbiežāk, salmonellas, kuras simptomi parādās pēc ēšanas piesārņotu pārtiku, izstrādājot sakarā ar nepareizu vārīšanas pārtikas. Īpaša riska grupa: gaļa zīdītāju un putnu, zivju, olas, piens, biezpiens, krējums. Jūs varat inficēties ar salmonellu, un tajā ir piesārņotā ūdens izmantošanu no atklātām ūdenskrātuvēm vai pilsētas ūdens.

Uzņemot salmonellu ātri pārvarēt aizsardzības barjeras kuņģa un iestrādāta odere no tievo zarnu. Tomēr to darbība ir saistīta ar intensīvu atbrīvot toksīnus, kas izraisa galvenās simptomus salmonelozi.

Simptomi salmoneloze, formas un klīniskā aina

Inkubācijas periods infekcijas svārstās no dažām stundām līdz 2-3 dienām. Varbūt attīstība hospitālās uzliesmojumu, slimība ir nosūtīta, izmantojot ikdienas. Šajā gadījumā, simptomi parasti izpaužas salmonelozes pēc 3-8 dienām. Ļaujiet mums īsi izskatīt galvenos par slimību salmonelozi klīniskās formas.

Kuņģa-zarnu trakta forma   - Tas ir visizplatītākais un tiek diagnosticēta 96-98% pacientu, kas apmeklē veselības aprūpes iespējas ar aizdomām par salmonelozi. Par šāda veida infekciju sekas ir atkarīga no slimības smaguma pakāpes un smaguma klīnisko simptomu salmonelozes, kas ietver:

 • Kopējais saldums;
 • galvassāpes;
 • ķermeņa temperatūras celšanās līdz 40 grādiem vai vairāk;
 • slikta dūša, vemšana;
 • sāpes nabas reģionā;
 • vilšanās krēsla.

Simptomi salmonelozi, norādot izmaiņas no kuņģa-zarnu traktā, kas izpaužas caur 2-3 dienu laikā no saslimšanas sākuma. Jo sākumā pacients jūtas tikai nelielu reibumu un drudzis. Vieglākos salmonellas simptomi ir diezgan vāja, un pacients diez vai jūtas nepatīkamas sekas infekcijas. Pavisam cita aina ir vērojama gadījumos, kad attīstās smagas kuņģa-zarnu trakta salmonelozes tiek ārstēti tikai slimnīcā. Šajā formā salmonelozes pacientu cieš no:

 • augsta temperatūra un drudzis, kas ilgst ilgāk par 5 dienām;
 • smagas intoksikācijas;
 • smakojošs, ūdeņaina vēdera izeja (10 reizes dienā vai vairāk), dažreiz sajauc ar gļotām;
 • cianoze ādas;
 • ievērojama asinsspiediena pazemināšanās;
 • tahikardija;
 • palielinātas aknas un liesa;
 • pārmaiņas nierēs (albuminūrija, oligūrija, augstu slāpekļa saturu;
 • akūta nieru mazspēja.

Ja neārstē, salmoneloze bērniem un pieaugušajiem, noved pie būtiskiem pārkāpumiem ūdens un sāļu apmaiņu, dehidratācija II-III pakāpes. Šajā stāvoklī, pacientiem tiek ievēroti krampji, sausa āda, cianoze, Athos. Bieži šķidruma zudums sasniedz 10-12% no ķermeņa masas, kas izraisa daudzus pārkāpumus pamata sistēmu organismā. Ir visbiežāk sastopamā forma no kuņģa un zarnu trakta klīniskā varianta - Salmonella gastroenterīta, kas izjūt formā destruktīvo izmaiņas resnās zarnas un kolīts.

Tīfa salmoneloze forma   - Sākas akūtas zarnu trakta traucējumu, kas izpaužas pirmajās dienās pēc saslimšanas sākuma, tomēr dažas dienas iet zarnu disfunkciju. Tomēr, temperatūra no pacienta joprojām ir augsta. Tāpat tiek novēroti pacienti: apātija, miegainība, bāla āda, herpes un roseolous izsitumi. Dažos gadījumos, vēdertīfs salmoneloze izraisa bradikardija, zems asinsspiediens, sirds nedzirdamu toņus. Simptomi salmonelozi, kas norāda, aknu un liesas ir parādīti beigās no 1. nedēļas laikā.

Septisks salmonella   - Simptomi šajā veidlapā, ir ļoti izteikta un rada draudus pacienta dzīvību. Slimība sākas ar augstu temperatūru, un nākotnē stāvoklī pacientu kļūst sliktāks. Pacienti izpausties šādi simptomi salmonelozi:

 • pārmērīga svīšana;
 • būtiskas ikdienas svārstības ķermeņa temperatūra;
 • drebuļi;
 • veidošanās strutojošu bojājumiem kustību sistēmas;
 • endokardīts un aortitis ar turpmāko attīstību aneirisma;
 • tonsilīts, izskats cholecysto-holangīts.

Septisko forma rada citas smagas sekas: meningīts (visbiežāk izpaužas kā salmonelozes bērniem), aknu abscess, infekcijas, olnīcu abscess sēžas muskuļa apvidū. Slimības raksturīga ilgstoša kursu un var izraisīt nāvējošs, tādēļ, ja rodas šaubas par salmonelozi, terapija jāsāk, cik drīz vien iespējams, pēc konsultācijām ar speciālistiem medicīnas iestādēs.

Profilakse un ārstēšana salmonelozes

 Tabletes ir paredzētas, lai ārstētu salmonelozes

Pacientiem ar smagu un vidēji smagu-salmonellas parādīts hospitalizācija. Tie nosaka narkotiku kalciju (laktāts, glikonāts, glicerofosfāts), nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus. Detoksikācijas pacientiem jāņem celulozes preparātus un Attapulgite, proteolītiskie enzīmi cytoprotectants. Par iznīcināšanu patogēnu izmanto antibiotikas: nitrofuranovye instrumenti un quinolines - vieglas; fluorhinoloniem, ofloksacīns, ciprofloksacīns, cefalosporīni - ja smagas.

Lai paātrinātu attieksmi pret salmonelozi, un sasniegt vislabākos rezultātus pacientiem tiek piešķirts: stingru diētu, tarifi bioloģisko produktu, vitamīnu, saistvielas, pārklājuma aģentu un carminative. Ievērojiet arī, ka salmonellu ārstē pareizi, nenoved pie nopietnām sekām, tāpēc izskats nepatīkamiem simptomiem, nekavējoties jādodas pie ārsta uz pārbaudēm un precīzu diagnostiku.

Salmonella Profilakse kuru mērķis ir novērst patogēnu izplatīšanos, mājdzīvnieku un putnu, ievērošana sanitāro režīmu ēdināšanas un pārtikas rūpniecībā, pareiza termiskā apstrāde produktu, pirms viņi ēd.

Яндекс.Метрика