Sarkoidoze

Vispārīgs raksturojums slimības

 Lung sarkoidoze

Sarkoidoze attiecas uz grupu ar hronisku iekaisuma slimību. Tas ir visbiežāk skar plaušas cilvēku vecumā no 30 līdz 40 gadiem. Bērniem un veciem cilvēkiem ir slimi retāk. Krievijā, slimība tiek diagnosticēta apmēram pieciem cilvēkiem uz 100 000 iedzīvotājiem.

Iemesls, ka ir plaušu sarkoidoze, nav zināms. Pētnieki ir tikko atklāju, ka iekaisums ievērojami palielina aktivitāti limfocītu - balto asins šūnu, kas sāk ražot vielas, kas izraisa veidošanos granulomas vairākos orgānos. Nav pierādīta iespēja pārraides no cilvēka uz cilvēku un. Dažos gadījumos ārstēšana sarkoidoze ir nepieciešams ne tikai pacientam, bet arī viņa ģimenes, tomēr ārsti izskaidrot šo faktu ar iedzimtību, vai nelabvēlīgu vides apstākļiem vietā, kur cilvēki dzīvo.

Sarkoidoze - simptomi

Kā minēts iepriekš, gaisma - tas ir galvenā institūcija, kas ir pakļauts sarkoidoze. Ārstēšana nedaudz grūtības sakarā ar to, ka 90% gadījumu slimība ir pilnīgi bez tika izteikti kādi simptomi. Šādās situācijās, sarkoidoze var identificēt tikai ar rentgena pārbaudi. Simptomu trūkums ir saistīts ar sakāvi intrapulmonāls limfauzlov ka lielākajā daļā gadījumu var noteikt tikai ar palīdzību īpašu iekārtu, jo pacienti nav, šķiet, ir visas ārējās izpausmes.

Kā atpazīt plaušu sarkoidoze? Simptomi parādās vēlākos posmos un izpaužas kā:

  • elpas trūkums un nogurums;
  • sauss klepus un sāpes krūtīs;
  • hemoptysis;
  • plaušu fibroze un normālu funkcionēšanu elpošanas sistēmas pasliktināšanās.

Turklāt, plaušu sarkoidoze atklājas iekaisuma izmaiņas ādā, locītavu un lifmaticheskih vietās. Trūkst piemērotu ārstēšanu, var novest pie pilnīgas aklums cilvēka un neatgriezeniskas izmaiņas smadzeņu, sirds, nieres un aknas.

Diagnoze un ārstēšana sarkoidoze

 Ārstēšana sarkoidoze

Par "plaušu sarkoidoze" diagnoze ir noteikta tikai pēc pilnīgas pārbaudes un analīzes pacienta stāvokļa. Priekšnoteikums ir veikt bioķīmiskās asins analīzes un krūšu rentgena stariem. Lai apstiprinātu sarkoidoze, kuras simptomi ir līdzīgi tuberkulozei, pacients var iecelt saimniecības Mantoux testu. Šajā gadījumā, ja reakcija ir negatīva. Ir iespējams, ka par precīzu diagnostiku ārstam būs nepieciešams izpētīt plaušas ar palīdzību specializētās medicīnas iekārtu. Parasti, jo mūsdienu slimnīcas izmantot bronchoscope, kas ir elastīga caurule, kas tiek ievadīta plaušās un ļauj šķidrumu veikt analīzi, lai konstatētu šūnu, kas izraisa iekaisumu.

Plaušu biopsija tiek izmantota tikai strīdus gadījumus. Procedūra ir īsa, veic vietējā anestēzijā, un nerada personai nekādas sāpes vai citas nepatīkamas sajūtas.

Attiecībā uz ārstēšanu. Daudziem pacientiem slimība ir pats par sevi, bet tas ir labāk nevar riskēt un ārstēt sarkoidoze zem ārsta uzraudzībā, jo tikai viņš var novērtēt smagumu iekšējo orgānu iesaistīšanās un piešķirt atbilstošus atgūšanas procedūras.

Dažos gadījumos, sarkoidoze plaušu izraisa elpošanas mazspēju un aklumu. Nelabvēlīgas izmaiņas stoped lietojot kortikosteroīdus. Tos izmanto arī gadījumos, kad iekaisuma process iesaistīto smadzeņu un sirds personas, kā arī jebkurus ādas slimību izpausmēm.

Statuss plaušu audu iekaisumu un izplatīšanas kontrolē regulāro rentgena izmeklējumiem.

Profilakse slimības

Lai novērstu recidīvu sarkoidoze nepieciešams pārtraukt smēķēšanu, uzturēt veselīgu dzīvesveidu, izvairīties no ilgstošas ​​saskares ar ķīmiskajām vielām un zālēm, kas ietekmē aknas, plaušas, sirdi un citus orgānus. Sarkoidoze provocē izskatu akmeņi urīnpūslī, tāpēc slimība vajadzētu atmest pārtiku, kas bagāts ar kalciju (sieru, pienu), un par pludmales brīvdienas, jo saules stari veicina attīstību kalcija līmenis asinīs.

Яндекс.Метрика