Saules dūriens

 Saules dūriens

No ilgi gaidītā tikšanās ar pirmajām siltajām dienām prieks labi var aizēnot ļoti sāpīgs stāvoklis - saules dūriens, ir traucējumi smadzeņu funkciju.

No saules dūriena parādīšanās vienmēr pirms ilgu nākotni, lai atrastu cietušo tiešā saules gaismā (pretstatā termisko šoku, kad veselības traucējumi nāk no vispārējā pārkaršanas organismā). Savā etioloåijas saules dūriena arī pieder kategorijai hipertermiskas apstākļiem (ievērojama temperatūras pārkaršanas), tikai vietējais raksturs - hipertermija smadzenēs. Parādīts simptomi karstuma dūriens var gandrīz uzreiz vai pāris stundas pēc iedarbības svaigā gaisā zem apdeguma saules stariem laikā.

Saules dūriens nav tik nekaitīgs kā parasti par pieņemto t Lai pārkarsis smadzenēm neizbēgami izraisīt smagu (un dažreiz pastāvīgu) pārkāpumu vielmaiņas procesus, kas atbild par vitālo funkciju visa organisma uzturēšanu -.. Elpošanas, sirds un asinsvadu, asinsrites, endokrīno izdalījumi un citi orgāni un sistēmas.

Īpaši sarežģītos gadījumos, un ja nav pirmās palīdzības saules dūriena pie ietekmējamas personas var nākt traucējumi nervu trofisko un maņu zudums, attīstīt paralīzi dažāda smaguma, un ir gadījumi, nāves.

Izraisa saules dūriens

Kā minēts iepriekš, cēlonis saules dūriena ir patogēns tiešas saules gaismas cilvēka. Savos mehānikā saules dūriens vairāk bīstamu karstuma dūriens, sakarā ar to, ka negatīvā temperatūras faktors pievienojas infrasarkano saules starojumu. Starojums infrasarkanais siltums spēj uzsildīt ne tikai virsmas organisma audos, bet atrodas dziļi iekšā. Tieši tāpēc, kad saules dūriens notiek ārkārtīgi bīstama cilvēka dzīvībai un veselības stāvoklim - pārkaršanas neironiem termoregulācija centru smadzenēs.

Ilgstoša iedarbība cietušā tādā stāvoklī, un nespēja nodrošināt savlaicīgu palīdzību saules dūriena noved pie attīstības arteriālās hyperemia smagas. Cilvēka smadzenes, kā mēs zinām, ir slēgtās telpās, slēgtās galvaskausa kauli, tik strauja un pārmērīga asinsriti smadzenēs traukiem uz viņa fizisko saspiešanu ar visām tā sekām.

Simptomi karstuma dūriens

Simptomi karstuma dūriens var būt pats sākums iekaisuma procesu un cilvēks tālu no zāles, nav viegli sniegt adekvātu situācijas novērtējumu. Tādēļ ir būtiski, jo, ja mazākās aizdomas par saules dūriena (jo īpaši, ja runa ir par maziem bērniem), laiks meklēt palīdzību specializētajā medicīnas iestādē.

Cietušais kā rezultātā saules dūriens personas strauji kļūst gausa, apātiski. Sākt pulsējošas vai blāvi galvassāpes pakauša un pieres jomās. Bieži var būt pēkšņi un ievērojami palielināt kopējo ķermeņa temperatūra (sasniedz 40 grādiem vai vairāk). Tāpat, jums var rasties neskaidrības, galvā, ģībonis.

Pirmā palīdzība saules dūriena

Pirmā lieta, kas jādara, lai palīdzētu ar saules dūriena - transportēt cietušajai personai ēnā. Uz pakauša un pieres daļā, galvas, ir nepieciešams piemērot aukstas kompreses vai satīt visu galvu ar dvieli aukstā ūdenī samitrinātu.

 Pirmā palīdzība saules dūriena
 Ja ir ievērojams pieaugums temperatūrā, tas ir iespējams piemērot pirms ierašanās ārsta pretdrudža.

Priekšnoteikums Pirmā palīdzība saules dūriena ir atjaunot ūdens līdzsvaru organismā - cietušais ir jāsniedz vēsu dzērienu (jebkurā gadījumā, ne pārāk auksts) ūdens, vēlams skābens ar citronu sulu.

Яндекс.Метрика