Scarlet drudzis

 Scarlet drudzis bērniem

Pirmā oficiālā pieminēt slimība skarlatīnu bija pirms vairāk nekā četriem gadsimtiem. Slimības nosaukums cēlies no latīņu valodas un burtiski nozīmē "spilgti sarkans", acīmredzot tāpēc, ka visvairāk acīmredzama simptoms skarlatīnu - raksturīgi sarkani izsitumi.

Visticamāk, pacientu vecums - un pēc diviem līdz septiņiem gadiem. Scarlet drudzis bērniem vecuma grupā līdz diviem gadiem, ir ļoti reti, jo bērnu iestādes joprojām tiek pasargāts no iekļūšanas infekcijas mātes antivielas. Tāpat ir reti gadījumi skarlatīnu pieaugušajiem. Jāatzīmē, ka, salīdzinot ar citām bērnu slimībām, kas parasti tiek pārskaitīti uz pieauguša cilvēka vecumam grūti pietiekami, skarlatīnu ieņēmumiem samērā viegli.

In pirmsskolas vecuma grupā (pēc kontakta ar pārvadātāju vīrusa), varbūtība inficēšanās ar skarlatīnu bērniem ir vairāk nekā 40 procenti. Piederēt noteiktam riska imūnsistēmas bērniem, kas cieš no alerģiskām slimībām, hypovitaminosis, kā arī ilgtermiņa esam tādā situācijā, augsta stresa. Simptomi skarlatīnu bērniem šajā grupā ir visizteiktākā, un slimība nes daudz smagākas.

Cēloņi skarlatīnu

Izraisītājs aģents skarlatīnu (īpaša veida streptokoku infekcija) ir caur elpceļiem, kas pakļauts cilvēka uz cilvēku ar pilienu infekcija. Dažreiz vīruss var pārnest ar tiešu kontaktu metodi (piesārņota pārtika, rotaļlietas, apģērbu un N. tā tālāk.). Infekcija skarlatīnu pieaugušajiem visbiežāk notiek caur asinsrites sistēmu, kad patogēns nonāk asinsritē caur nelieliem nobrāzumiem un skrāpējumiem uz ādas.

Simptomi skarlatīnu

Lai nepalaist garām laiks, lai sāktu ārstēšanu skarlatīnu rūpīgi jānovēro simptomus slimības laikā, lai atšķirtu to no citām vīrusu infekcijām.

Vairumā gadījumu, skarlatīnu strauji progresē, parasti visas iespējamās slimības simptomi var redzēt jau pirmajās dienās saslimšanas sākuma.

Agrākais simptomi skarlatīnu bērniem ir drudzis (ķermeņa temperatūra paaugstinās līdz līmenim 38-40 grādi), sāpes rīklē. Bērns kļūst neaktīvs, gausa, sūdzas par sāpes visā ķermenī, un atsakās ēst. Reti, bet iespējams, satelīti šī valsts ir atkārtota vemšana un caureja.

Bieži beigās pirmajā dienā slimības (dažreiz otrajā dienā), uz ādas krūšu un kakla pacienta parādās mazu sarkanu punktu. Izsitumi strauji izplatās sejas un ķermeņa. Raksturīgs ievērojams zaudējums nasolabial trīsstūra, izceļas ar savu krasi definētas robežas no pārējās sejas. Izsitumi uz ķermeņa parasti atrodas uz sānu virsmām stumbra un krokās fizioloģiskā ķermeņa.

Par skarlatīnu, kas bērnam izsitumi ir nepanesams nieze, āda kļūst karsts un sauss uz tausti. Izvirdumi ir apmēram nedēļu pēc slimības sākuma, atstājot aiz spēcīgu mērogošana ādas, kas ir virsma kājām un plaukstām pīlingi veseli slāņi. Normālai ādai pacienta atpakaļ ne ātrāk kā divas līdz trīs nedēļas.

 Acīmredzamas simptomi skarlatīnu - izskats mēles
 Vēl viens acīmredzams simptoms skarlatīnu ar bērnu, kurš nevar tikt ignorēti, ir izskats mēles. Pašā sākumā slimības mēles ir klāta ar biezu kārtu bālgans brūnu plāksne, kas izzūd pēc dažām dienām, un atver spilgti sārtināt virsmu.

Scarlet drudzis gandrīz visos gadījumos tiek pievienots tonsilīts, t. Lai. Abas šīs slimības izraisa vienu infekcijas izraisītāju.

Veidi skarlatīnu

Scarlet drudzis slimība var rasties piecos dažādos veidos:

- Gaismas

- Vidēji smagums

- Heavy

- Erased

- Hypertoxic

Pēdējās divas sugas bez savlaicīgu ārstēšanu skarlatīnu rada reālus draudus pacienta dzīves. Nāves risks neatrodas skarlatīnu, un smagas komplikācijas, viņa atstāj aiz.

Par skarlatīnu komplikācijas

Intriga par slimības skarlatīnu, ka STREP apkalpo cēlonis infekcijas var ne tikai iznīcināt šūnas cilvēka organismā, bet arī prasmīgi zem viņiem "maskēties." Tādējādi uzvedība vīrusa izslēdz imūno sistēmu, kas kopā ar okupē organismā agresors sāk aktīvi iznīcināt savas šūnas pats.

Visbiežāk komplikācijas, kas rodas tieši gaitā skarlatīnu laikā ir iznīcināšana asinsrites un nervu sistēmu. Nākamais sarakstā komplikāciju parādās vidusauss, faringīts, sinusīts. Daudz retāk ietekmē nieres, sirds un aknas.

Smagas un dzīvībai bīstamas komplikācijas pēc pacients atveseļojas no skarlatīnu. Šīs komplikācijas ietver šādas slimības:. Nopietnu sirds vārstuļa bojājumus, smadzenes, nieres, locītavas un tā tālāk D.

Smagu komplikāciju rašanās tieši saistīta ar pārkāpumu ieteikto ārstēšanu skarlatīnu vai nepareizi izvēlēto taktiku pacienta gaitā slimības.

Attieksmi pret skarlatīnu

 Obligāta ārstēšana skarlatīnu parasti - ievērošana visu ārsta norādījumiem
 Kad slimība ir viegla, pacients tiek atļauts ārstēties no skarlatīnu mājās (ar iespēju stingru izolāciju no pārējās ģimenes).

Obligātie noteikumi veiksmīgai ārstēšanai skarlatīnu jebkādā formā ir atbilstība visiem ārstu ieteikumiem noteiktajām. Tas ir galvenais faktors, kas ļaus ne tikai ātri atgūties no skarlatīnu, bet arī, lai izvairītos no turpmākas rašanos smagas komplikācijas.

Яндекс.Метрика