Sepse

Vispārējā informācija par šo slimību

 Bērnu rūpējas sepse

Asins saindēšanās (sepse) - akūtas vai hroniskas slimības, kas izraisa iekļūšanu ķermenī baktēriju, vīrusu vai sēnīšu floras. Daudzi cilvēki uzskata, ka asinis sepse attīstās pēc smagām festering brūces, bet patiesībā tur ir daudzas citas "vārtiem", caur kuru infekcija var iekļūt asinsritē, un ļoti bieži izrādās, ka patiesais iemesls slimības un uzzināt jūs nevarat.

Galvenais risks sepses ir, ka tas var notikt ļoti ātri, reizēm kā zibens. Praksē, sepsi, ārstēšana tiek uzsākta pārāk vēlu, bieži noved pie nāves persona dažu stundu laikā pēc pirmajiem simptomiem. Protams, šāda ietekme ir lielas bažas zinātniskajā sabiedrībā, kas ir iemesls, kāpēc simtiem zinātnieku no visas pasaules strādā, lai atrastu jaunas metodes, kas ļautu laiks apzināt sepse bērniem un pieaugušajiem, un tas mazinātu nopietnas komplikācijas.

Cēloņsakarību slimības

Kā aģenti sepsi ir visvairāk dažādu organismu: Staphylococcus, meningokoku, pneimokoku, Escherichia coli, Mycobacterium tuberculosis, Klebsiella, sēnītes, piemēram, Candida, vīrusus gerpetimorfnoy grupa. Ir vērts atzīmēt, ka attīstība sepses ir saistīta ne tik daudz ar īpašībām patogēnu sevi kā valstij ar cilvēka ķermeni un tā imunitāti. Samazināšana drošības barjeru izraisa to, ka mūsu drošības sistēma vairs nevar izvietot tikai kaitīgos patogēnus un īpaši novērstu iekļūšanu dažādos orgānos.

Ja jūs runāt par visbiežāk izmantotajām metodēm infekcijas sepse, ir vērts atzīmēt, ka tās ir atkarīgas no konkrētā patogēnu veidam. Par katru no tiem ir savas īpatnības un epidemioloģiskie apstākļi. Izceļas tikai uz gadījumiem, kad pacienti attīstīt Hospitālās sepse, simptomi no kuriem dažkārt acīmredzamu sevi pat pēc ieelpošanas slikti attīrītu gaisu nodaļās (60% paraugu atklāja potenciāli bīstamus mikroorganismus). Jūs varat izvēlēties arī citus veidus, infekcijas, nosakot galvenos simptomus sepsi:

 • zemādas sepse;
 • Oral;
 • dzemdniecība un ginekoloģija;
 • otogenny;
 • cryptogenic;
 • asins saindēšanās, kas notiek, kā rezultātā ķirurģijas un diagnostikas procedūrām.

Identifikācija "vārti", caur kuriem ierīkoti sepse, ir ļoti svarīga sekmīgai ārstēšanai pacientiem. Agrīna diagnostika sepses ļauj laiks noteikt infekciju, lai atdalītu to no lietas īstermiņa atrast mikrobus asinīs un stiprināt organisma aizsardzības sistēmu.

Kā mēs teicām iepriekš, tas ir nepieciešams, lai attīstītu sepses, ievērojot zināmus nosacījumus, jo īpaši:

 • galvenā uzmanība (tas ir saistīts ar asinsrites sistēmas vai limfvadu);
 • atkārtots iekļūšanu patogēnu asinīs;
 • veidošanās sekundāro bojājumu, kas vēlāk arī piegādāt patogēnu;
 • nespēja nodrošināt vajadzīgo aizsardzību un provocēt imūnreakciju pret kaitīgiem mikrobiem.

Tikai tad, ja ir izpildīti visi šie nosacījumi, un pacientam ir atbilstošas ​​klīniskās infekcijas pazīmes, ārsti diagnosticēt sepsi asinis. Sepses attīstība izraisa nopietnas slimības (diabēts, vēzis, audzēji rahīts, HIV, iedzimtu defektu imūnsistēmas), ārstnieciskās iejaukšanās, trauma, ilgstošas ​​lietošanas imūnsupresīvo medikamentu, staru terapiju un citiem faktoriem.

Simptomi sepse

Sūdzības par pacientu ir ļoti dažādas, bet jākoncentrējas uz šādiem simptomiem sepsi:

 • drebuļi;
 • drudzis;
 • mentālā statusa pacienta (eiforija vai, gluži pretēji, apātija);
 • noguris, vienaldzīgs skatiens;
 • bāla āda;
 • tukšums no vaigiem;
 • giperemirovanost persona;
 • pārmērīga svīšana;
 • petehija hemorrhages veidā svītras un plankumi uz virsmas apakšdelmiem un apakšstilbiem.

Turklāt, sepse var notikt ar herpes uz lūpām, asiņošana no gļotādas muti, elpas trūkums, roņiem un pustulas uz ādas. Neskatoties uz pārpilnība simptomi sepse, drudzis, drebuļi un svīšana ir galvenās iezīmes, kas var atklāt sepsi asinis. Uzbrukumiem drebuļi apmierinātu masveida izbraukšanu toksīnus no perēkļu iekaisumu asinīs, pēc tam pacienti ir vienmēr temperatūra pieaug un pastāv sviedru. Bieži vien cilvēkiem ir vairākas reizes dienā, lai mainītu apakšveļu, kas burtiski piesātināta ar sviedriem. Ņemiet vērā, ka jebkurā aizdomas sepsi, ārstēšana jāsāk pēc iespējas ātrāk, jo infekcija ir ļoti bīstama un var izraisīt nāvi.

Diagnoze sepse

Diagnostikā sepses pacientiem ar asins paraugiem, kas ņemti no avota iekaisumu. Nākotnē paņemto paraugu cenšas identificēt patogēnu, un tas prasa vairākus sējumus un ilgstoša inkubāciju. Uz panākumiem šīs procedūras ietekmē daudzi faktori. Jo īpaši, ārsti bieži negatīvs, jo no agrākās antibakteriālās terapijas, vai kā rezultātā lēno izaugsmi skaita patogēniem. Lai izvairītos no nepareizas secinājumus, asins analīzes, ir jāapstiprina ar bakterioloģisko pētījumi materiālu un rūpīgas pārbaudes bojājumi uz ādas un gļotādu.

Ārstēšana sepse

 Ārstējot sepsi saņēma kortikosteroīdus

Efektīva ārstēšana sepses ir viena no svarīgākajām problēmām mūsdienu medicīnā. Faktiski, tas neatšķiras no attieksmes pret citu infekcijas procesu, bet ārsti ir obligāti jāņem vērā augsto risku nāves un attīstīt nopietnas komplikācijas. Tas dod priekšroku šādām darbībām:

 • cīnās reibumu;
 • antimalware mikroflora;
 • stimulācija imūno bioloģiska organisma rezervēm;
 • korekcija no būtiskākajiem sistēmu un orgānu;
 • simptomātiska ārstēšana.

Septisko pacienti piešķirts diētu un ieteica pilnīgu atpūtu. Status iekaisuma uzmanība tiek pastāvīgi uzraudzīta, lai savlaicīgi novēršanai akūtas reakcijas. Pacienti saņēma lielu devu antibiotiku, smagos gadījumos - kortikosteroīdus. Arī sepse pacientam nav pārliešana asins plazmas, gamma globulīns administrē un glikozi. Ar attīstību dysbiosis un citu nevēlamu ietekmi veikt simptomātisku aģentiem. Ja uzlabošanās netiek ievērots, ārsti apsver operācijas. Dažos gadījumos tas tiešām ir nepieciešams, jo, ja eksperti svārstās pārāk ilgi, sepse bērniem un pieaugušajiem var būt letāls. Ķirurģija ietver: atvēršanu abscesi, tualetes vēnu tromboflebītu, amputācija un citos līdzīgos pasākumos.

Sepse jaundzimušo

Jaundzimušo sepses biežums ir 1,8 gadījumi uz 1000 mirstības līmenis ir diezgan augsts (13-50%), tādēļ, ja rodas šaubas sepse, ārstēšana un diagnostika jāveic, cik ātri vien iespējams. Augsta riska grupām saņemt priekšlaicīgi dzimušiem bērniem, jo ​​viņu gadījumā, slimība var attīstīties zibens ātrumā dēļ novājinātu imunitāti.

Sepse uzņem ar bērna dažādos veidos. Early formas sepsi parasti skaidrots transplatsentranym iekļūšanu un infekcijas, ko hematogenous vai saskare ar inficētiem maksts floru dzemdību laikā. Late sākums jaundzimušo sepse ir saistīta arī ar inficēšanos ar maksts mikrofloru, bet kādu neskaidra iemesla dēļ viņš parādās daudz vēlāk (2-3 nedēļu vecumā). Iespējams aktivizēšana stacionārā slimības formu, kad patogēni iekļūt asinsritē, kā rezultātā neievērošanas sanitārajiem noteikumiem un pievienoto attīstību smagas slimības.

No jaundzimušo sepse apstrāde un ņem vērā vecumu pacientiem tiek veikta tikai ar pieredzējušu profesionāļu, kas nosaka virkni produktu un nepieciešamo procedūru, lai saglabātu bērna dzīvību uzraudzībā.

Яндекс.Метрика