Šoks

Pārskats

 Anafilaktiskais šoks
 Šoks - tā ir atbilde uz ķermeņa darbības ārējo agresīviem stimuliem, kas var būt kopā ar traucētu asinsriti, vielmaiņu, nervu sistēmas, elpošanas un citām būtiskām funkcijām.

Ir daži iemesli šoks:

1. Traumas sakarā ar mehānisku vai ķīmisku uzbrukumu: apdegumi, lūzumi, pārkāpts audi, asarošanu KĀJAS ietekme pašreizējā (traumatisks šoks);

2. traumu zaudējumu asins lielos daudzumos (hemorāģisks šoks);

3. nesaderīgu asins pārliešana, lai pacientam lielu summu;

4. Kontaktinformācija alergēnu sensibilitāte trešdiena (anafilaktiskais šoks);

5. plaša nekroze, aknu, zarnu, nieru, sirds; išēmija.

Diagnostika šoks persona, kas ir bijusi šoks vai trauma, tā var, pamatojoties uz šādiem kritērijiem:

  • nemiers;
  • neskaidra apziņa ar tahikardija;
  • pazemina asinsspiedienu;
  • apgrūtināta elpošana
  • samazināta urīna izdalīšanās;
  • āda auksts un slapjš, marmora vai gaiši - cianotiskas krāsa

Klīniskā aina šoka

Klīniskā aina šoka mainās atkarībā no smaguma ietekmi ārējiem stimuliem. Pareizai novērtēšanai personai, kas tika veikta šoks un palīdzētu šoks, mums ir atšķirt vairākus posmus šis nosacījums:

1. Shock 1 grāds. Vīrietis saglabāja samaņu, viņš nonāk saskarē, lai gan nedaudz nomāca reakciju. Rādītāji impulsu - 90-100 sitienu, sistoliskais asinsspiediens - 90mm;

2. Shock 2 grādiem. Ar cilvēkiem reakcijas arī nomākta, bet viņš ir pie samaņas, pareizās atbildes uz jautājumiem, runā klusi. Ir strauja sekla elpošana, ātrs pulss (140 sitieni minūtē), asinsspiediens ir samazināts līdz 90-80 mm Hg Šādas triecienu nopietna stāvokļa prognozes, kas prasa tūlītēju antishock procedūras;

3. Shock 3 grādi. Vīrietis nomāca reakciju, tā nejūtas sāpes un adinamichen. Viņš runā pacients lēni un čukstēja, jautājumi var nereaģēt vispār, vai monosyllables. Apziņa var nebūt pilnībā. Āda ir bāla, ar izteiktu acrocyanosis, pārklāta ar sviedriem. Pulse cietušā delikāts, nosakāma tikai uz gūžas kaula un miega artērijām (parasti 130-180 u. / Min). Arī tur ir sekla un strauja elpošana. Centrālā venozā spiediena var būt zemāka par nulli vai vienāds ar nulli, un sistoliskais asinsspiediens - zem 70 mm Hg

4. Shock 4 grādi - termināls stāvoklis organismā, kas izteikts bieži neatgriezeniskas patoloģiskas izmaiņas - audu hipoksiju, acidozi, reibumā. Pacienta stāvoklis, šāda veida šoks ir ļoti nopietna, un prognoze ir gandrīz vienmēr ir negatīvs. Cietušais neklausās sirdi, viņš bija bezsamaņā un elpošana virsma ar elsas un krampji. Nē reakcija uz sāpēm, paplašinātas acu zīlītes. Šajā asinsspiedienu - 50 mm Hg, un to nevar noteikt vispār. Pulss ir arī tikko manāms, un jutu tikai par galvenajām artērijām. Cilvēka āda - pelēka, ar atšķirīgu marmora rakstu un plankumi kā līķis, kas liecina par vispārēju samazināšanos asins piegādi.

Veidi šoks

Šoks klasificē atkarībā cēloni šoks. Tātad, jūs varat izvēlēties:

- Asinsvadu šoks (septiķi, neirogēnu, anafilaktiskais šoks);

- Hypovolemic (angidremichesky un hemorāģisks šoks);

- Kardiogēns šoks;

- Sāpīga šoks (apdegums, traumatisks šoks).

Asinsvadu šoks - šoks, ko izraisa samazinājums asinsvadu tonusu. Tās pasugas: septiķi, neirogēnu, anafilaktiskais šoks - valsts ar atšķirīgu patoģenēzē. Septisks šoks izraisa baktēriju infekcija cilvēka inficēšanās (sepse, peritonīts, gangrēna). Neirogēnu šoks ir visbiežāk redzams pēc traumas vai mugurkaula serde. Anafilakse - plūstošs smaga alerģiska reakcija, kas rodas pirmajās 2-25 minūšu laikā. pēc iedarbības alergēnu uz ķermeņa. Vielas, kas var izraisīt anafilaktiskais šoks ir zāles, plazmas un plazmas olbaltumvielām roentgenopaque anestēzijas līdzekļus un citas narkotikas.

Hypovolemic šoks izraisa akūtu trūkumu cirkulējošo asiņu, sekundārā emisiju samazināšana no sirds, samazinājās venozo atgriešanos sirdī. Ir šoka stāvoklī ar dehidratāciju, plazmas (angidremichesky šoku) un asins zudumu zaudējumiem - hemorāģisks šoks.

Kardiogēns šoks - ļoti grūti stāvoklis sirds un asinsvadu, ko raksturo augsts mirstības rādītāju (50 līdz 90%), un notiek, kā rezultātā nopietnu asinsrites traucējumiem. In kardiogēno šoku smadzenes trūkuma dēļ asins plūsma (sirds pārkāpumiem, paplašinātiem asinsvadiem, nespēj saglabāt asinis), piedzīvo strauju skābekļa trūkums. Tādējādi persona stāvoklī kardiogēno šoku, zaudē samaņu un bieži mirst.

Sāpīga šoks, jo kardiogēnisku, anafilaktisku šoku - kopīgs šoks, kas rodas, kad akūtas reakcijas uz miesas bojājumiem (traumatiska šoka) vai sadedzināt. Un tas ir svarīgi saprast, kas deg un traumatisku šoku - sava veida hypovolemic šoks, jo to cēlonis ir zaudējums lielu daudzumu plazmā vai asinīs (hemorāģisko šoku). Tas var būt iekšējās un ārējās asiņošanas un plazmas eksudāciju šķidruma caur dega ādas apdegumus.

Palīdzība šokā

 Pirmā palīdzība šoks - novērst tās cēloni
 Palīdzēt šokā, tas ir svarīgi saprast, ka bieži vien iemesls novēlotas triecienu valstīm ir nepareiza transportēšana ievainoti un sniegt pirmo palīdzību šoka, tāpēc veicot elementārus glābšanas procedūras pirms ierašanās ātrās palīdzības ir ļoti svarīgi.

Palīdzība šokā, ir šādos pasākumos:

1. Novērst cēloni šoks, piemēram, lai apturētu asiņošanu, atbrīvot iestrēgušās locekļus uz skarto dzēst degošo apģērbu;

2. Pārbaudiet, svešķermeņi mutes un deguna cietušā vajadzības gadījumā novērstu tos;

3. Pārbaudiet, elpošana, sirdsdarbība, un, ja nepieciešams, veikt sirds masāžu, mākslīgās elpināšanas;

4. Pārliecinieties, ka cietušais guļ ar galvu uz sāniem, lai viņš nevarētu aizrīties ar viņa paša vēmekļiem, viņš nav zapadet valodu;

5. Noteikt, vai pacients ir pie samaņas, un dod viņam anestēziju. Ir vēlams nodrošināt pacientam ar karstu tēju, bet pirms tam izslēgt vēdera traumas;

6. Atbrīvojiet apģērbu pie vidukļa, krūšu, kakla cietušā;

7. pacients ir nepieciešams, atkarībā no sezonas, siltu vai vēsu;

8. cietušais nedrīkst atstāt vienatnē, viņš nevar smēķēt. Jūs arī nevar piemērot ievainotajiem vietām siltāks - tas varētu izraisīt aizplūšanu asinis no dzīvībai svarīgos orgānos.

Яндекс.Метрика