Sialocele

Cista - patoloģiska Mazie aiztures cistas no siekalu dziedzera
 dobums dažādos audos un orgānos, un ir sienas saturu.

Kas ir siekalu dziedzera cista?

Cista no siekalu dziedzeru vai siekalu dziedzeris saglabāšanas cista - cistiskā veidošanos, kas veidojas kā rezultātā grūtībām vai pilnīgas pārtraukšanas aizplūšanu izdalījumi no dziedzeriem, caurlaidības ductless dziedzera, ko izraisa tās nosprostojums, traumas, aizbāzni veidojas biezāka noslēpumu. Pārkāpšana savstarpēju plūsmu siekalu dziedzera var izraisīt arī ar audzēju, izdarot spiedes spēku uz kanāla, vai rēta, ievērojami sašaurinot kanālu. Dobums ir izveidots, tajā pašā laikā uzkrāto noslēpumu stiepjas pats kanālā vai dziedzeru lobules. Wall aiztures cistas no siekalu dziedzera ir izklāta ar saplacinātu epitēlijā.

Siekalu dziedzeru cista var būt atšķirīgs lokalizāciju. Atkarībā no siekalu dziedzeru veidu, kas tiek ietekmēta ar cistisko veidošanās, izšķir:

 • Mazie aiztures cistas no siekalu dziedzera;
 • Ranuli (zem mēles cistu saglabājošs raksturs);
 • Cista no submandibular siekalu dziedzera;
 • Cista no pieauss siekalu dziedzera (OKZH).

Siekalu dziedzeru cista bieži veidojas uz gļotādas uz lūpām, vaigiem. Neatkarīgi no skarto siekalu dziedzeru cistas veidojas vairumā gadījumu veidam ir bez simptomiem. Visizplatītākais cistas par nepilngadīgajiem, siekalu dziedzeri, reti veidojas cistas no pieauss siekalu dziedzerī, kas jo īpaši sakarā ar lokalizāciju dziedzeru sevi, un varbūtība mehāniskiem bojājumiem.

Cista ir mazs siekalu dziedzeru: cēloņi, simptomi, diagnostika

Cista ir maza siekalu dziedzera - cistiskā veidošanās veidojas vairumā gadījumu uz iekšējās virsmas apakšējās lūpas tuvāk stūrī muti. Tas var ietekmēt arī priekšējo daļu gļotādā vaigiem. Lokalizācijas cistas, kas ietekmē mazos siekalu dziedzeri dēļ paaugstinātu mehānisku bojājumu datu jomā muti ēdot, runājot laikā. Cista ir neliels siekalu dziedzeris - mazas, apaļas formas izglītība, pakāpeniski palielinot diametrā. Vairumā gadījumu, siekalu dziedzera cista nerada nemieru pacientam. Retos gadījumos pacienti sūdzas par sāpēm pie mehāniskas iedarbības uz Brush: Runājot, ēšana, palpācija. Parasti, cistas, kas ietekmē mazos siekalu dziedzeri netiek deformēti formu sejas.

Pārbaudē atklājās noapaļota izglītību, kas piepildīts ar caurspīdīgu šķidrumu līdz 2 cm diametrā. Siekalu dziedzera cista ir ievērojami lielāks par virsmas gļotādas. Cistas no siekalu dziedzera ir skaidri ierobežota ar apkārtējiem audiem ir saspringts elastīga konsistence, mobilo, nesāpīga. Sāpes var rasties, ja iekaisuma procesu. Vairumā gadījumu tā konstatēja cista uz vienu vadu nelielu siekalu dziedzeri. Retos gadījumos diagnosticēts Multi-siekalu dziedzeru cista. Dažreiz spontāni atverot cistas veidojas uz mazā siekalu dziedzera, pēc lūzumu savā čaulā ar patvaļīgu straumēšanas saturu mutes dobumā.

Diagnosticēšanā mazo siekalu dziedzeru cistu veidošanos jādiferencē no citiem audzējiem mutes dobuma audzēja, lai izvēlētos pareizo attieksmi.

Diagnosticēšanai cista veidojas par mazu siekalu dziedzera kanālā, šādas metodes:

 • Pārbaude;
 • Punkcija.

Cista no pieauss siekalu dziedzera: cēloņi, simptomi, diagnostika

Cista Ķirurģiskās izņemšanas no siekalu dziedzeru cistas
 pieauss dziedzeris - lokāli ierobežota izglītība elastīga, pietiekami blīvs konsekvence, nesāpīgs veidojot uz pieauss siekalu dziedzera. Šī cistas no siekalu dziedzeru veids ir reti. Cistas veidojas uz pieauss siekalu dziedzerī, ir iedzimtas, veidojas kā rezultātā anomāliju, kā arī saglabāšanu vai iegūšanu, kas veidojas reibumā atsevišķu iekšējo un ārējo faktoru. Iemesli veidošanās cistas var kļūt OKZH:

 • Nosprostojums interlobulārajos kanāla vēzi;
 • Viņa mehāniskiem bojājumiem, kā rezultātā, rētas;
 • Hronisks iekaisums, prostatas.

Cista, kas ietekmē pieauss siekalu dziedzeru kanālus, ko raksturo elastīga konsekvenci un svārstībām. Svārstības nav konstatēts, kad dziļums no cistas siekalu dziedzeru.

Veidojas cistas no pieauss siekalu dziedzeru apakšējā daļā ir tendence, lai izplatītu to kapsulā, kas ir saistīts ar anatomisko struktūru mutes dobumā, kā arī sarežģītu diagnostikā un ārstēšanā. Retos gadījumos ir vienlaicīga neveiksmes diviem pieauss siekalu dziedzeri.

Pieauss dziedzeris cista ir raksturīgs arī asimptomātisku attīstību. Veidošanās abscess laikā sāpes novērota. Kad sarežģītas formas var pievienot veidojot cistas invaliditāti atvērt muti, skalošanai ādas.

Cista OKZH prasa deferenciāldiagnozi izslēgt citus audzējus no pieauss siekalu dziedzera: limfadenīts lipomas, bronhiālā cistas.

Standarta metodes diagnostikai cistas ietekmē siekalu dziedzeri, ir:

 • Ultraskaņas;
 • Datortomogrāfija vai magnētiskās rezonanses attēlveidošanas kontrasta režīmā;
 • Punkcija;
 • Aspirācijas biopsija.

Siekalu dziedzeru cista: ārstēšana, profilakse

Ja diagnoze siekalu dziedzeru cistas, ārstēšana ietver ķirurģisku izņemšanu izglītību. Atkarībā no atrašanās vietas siekalu dziedzeris cistas operācija tiek veikta vai nu vnturirotovym access (mazā siekalu dziedzera cista) vai extraoral (open access). Otrā metode tiek izmantota, noņemot cistas veido uz pieauss siekalu dziedzerī. Noņemt cistas no siekalu dziedzera tiek veikta vietējā anestēzijā. Par novēršana izglītības cistas no siekalu dziedzeru principi ir mutes dobuma higiēna.

Ja jebkāda veida siekalu dziedzeru cistas, konservatīvās ārstēšanas metodes nav sniegta.

Pēc izņemšanas no dažādu siekalu dziedzeru cistas vietā sadauzīja izglītība slēgts ar šuves. Laikā 1-3 dienu pietūkums var rasties darbināt platību.

Noņemt cistas no siekalu dziedzera: Riska faktori

Noņemt cistas no siekalu dziedzeris ir pilns ķirurģiska procedūra, jo manipulācijas ietver blakusesošo audu pilnīgu atdalīšanu un noņemšanu cista pati. Galvenais risks noņemot siekalu dziedzera cista ir cista iespējama saikne ar sejas nerva, kas ir pārkāpums integritātes filiāļu nenovēršami rada paralīzi sejas muskuļu un sejas izkropļošanu. Pārcelšanās dažādu siekalu dziedzeru cistas veidojas uz virsmas lūpām vai vaigiem, rada mazāku risku sakarā ar vieglāku piekļuvi un virsmas lokalizāciju cista. Noņemot cista siekalu dziedzeris svarīga ir pilnīga atcelšana savā čaulā, lai izvairītos no recidīva.

Яндекс.Метрика