Sifiliss

Kas ir sifiliss?

 izpausme sifiliss uz muguras neveiksmīgs cilvēks

Sifiliss - tas ir viens no visbiežāk infekciju, seksuāli transmisīvām slimībām. Izraisītājs slimības ierosinātājs ir gaiši Treponema (T. pallidum). Ārpus saimnieka organismā, tas var ilgt dažas minūtes, tāpēc nosūtīšana sifilisu notiek tikai caur ciešu kontaktu starp vesela un slima cilvēka. Jaundzimušo var "nozveja" slimība ir vēl dzemdē (ko sauc iedzimtu sifiliss). Tā patogēns iekļūst organismā caur gļotādām, tas ir pilnīgi iespējams nodošana mājsaimniecība, izmantojot kopīgus sadzīves priekšmetus un tualetes piederumi. Visbiežāk vieta pārejai sifilisu ir dzimumorgāni, mutes un rīkles. Dažu stundu laikā spiroheta ietekmē reģionālos limfmezglus un tad izplatās caur tiem visiem dzīvībai svarīgiem orgāniem un sistēmām.

Sifilisa etioloģija

Sifiliss izraisa Treponema pallidum, kas vairumā gadījumu ir spirāles formā .  Tomēr ne tik reti tas netipiski varianti .  Sakarā polimorfisms patogēna, būtiski kavē savlaicīgu diagnozi sifilisu un tās tālāku apstrādi .  Turklāt, ja sakritība vairākiem faktoriem var iedziļināties Treponema encysted forma ir lieliska izturība pret ārējiem faktoriem, un kā rezultātā lielāka izdzīvošanas .  Šī iemesla dēļ, visas pazīmes sifilisa jāuzskata par pamatu tūlītējai apstrādei ar veneriskajām slimībām .  Self-ārstēšana ir nepieņemama, jo bez analizējot un nosakot mikrobs pacientu veida risks celt prasību pirms nopietnas komplikācijas .  Ievērojiet arī, ka daudzi antibiotikas ir visefektīvākais ir encystment posms, kas ir tikai vēl viens iemesls, lai vērstos pie specializētām klīnikām .

Patoģenēze Sifiliss

Kā mēs jau iepriekš minēts, simptomi sifilisa parādīties pēc cieša kontakta ar inficētu personu. Īpaši bīstami šajā ziņā slims, infekcija, kas izraisa izskatu papulas un chancre, kas ir kopas treponem vietā. Urīna contagiousness vēl nav pierādīts, bet ir zināms, ka neliels skaits patogēnu siekalām tiek savākti. Tāpat ir iespējams infekcija caur mātes pienu vai ar spermu, tā lieta nav obligāti klātbūtni ārējo pazīmju sifilisu uz dzimumorgāniem.

Sifilisa simptomi un klīniskā aina slimības

Primārais sifiliss

Sākuma stadijā sifiliss ir pats ar pirmo chancre un sifilom. Vidēji tie notiek 3-4 nedēļas pēc inficēšanās vietā no treponemes ieviešanu. Pirmkārt, šajā daļā ādas vai gļotādām neizrādīja lielu sarkanu plankumu, kas ir modificēts laika gaitā, un izpaužas papulas, pārveidojot čūla vai erozijas. Nr sāpes palpāciju pacienta nejūt chancre.

Sekundārais sifiliss

Simptomi sifilisa parādīties 6-7 nedēļu laikā pēc inficēšanās. Viņi ir diezgan dažādi, un tur ir daudz lielāka platība nekā pazīmes sifilisu primārajā periodā. Mēs atzīmējam raksturīgākās iezīmes simptomi sifilisu:

  • ādas bojājumi papildināja pierādījumus par pārkāpumiem darbā citu orgānu un sistēmu;
  • kalnainā kursu un klātbūtne latentās (bezsimptomu) periodā;
  • izsitumi uz ādas ir spilgtu krāsu un maza izmēra, bet uzņemt lielu platību;
  • izsitumi mēdz izbalēt, bet tad atkal atkārtojas, un katru reizi tie ir arvien tendence grupai, galu galā veido roseola - iekaisuma vietnes diametrā līdz 1 cm;
  •   sekundārais sifiliss bieži noved pie papulāri syphiloderm - ādas bojājumiem, ka atrisināt paši, bet atstāj nepārprotami redzams pigmentēti zonu.

Bojājumi citu orgānu un sistēmu sifilisu izteikts kā drudzis, apetītes zudums, vispārējs vājums, slikta dūša, galvassāpes, pieaugums reģionālajos limfmezglos. Ja ārstēšana sifilisu tika veikta, un tas nebija pietiekami, sekundārā forma ieiet terciāro pēc 3-4 gadiem pēc inficēšanās.

Terciārā sifiliss

Šajā posmā sifilisa slimnieku terciārās syphilides simptomi - izciļņiem un smaganām, kas veidojas uz ādas un uz virsmas kaulu, iekšējo orgānu, jo zemādas audos un nervu sistēmu. Ar pazušanu daudz tie rada destruktīvas izmaiņas orgānos un audos. Terciārās sifilisu var ilgt vairākus gadus, tomēr ir vērts atzīmēt, ka par medicīniskās aprūpes šāda veida sifilisu tiek konstatēts arvien mazāk un mazāk.

Iedzimta sifiliss

Iedzimta sifiliss pārraide no slimības mātes treponem iekļūšanu caur placentu auglim. Inficēšanās ar sifilisu var notikt gan laikā koncepcijas, un vēl daudz vēlāk. Neatkarīgi no laika infekcijas, audu bojājumi tiek novēroti tikai VI-VII grūtniecības mēneša, tāpēc aktīvā novēršana sifilisa sākumposmā palīdzēs dzemdēt veselīgu bērnu. Spēja pārraidīt patogēnus caur tēva spermu vēl nav pierādīta, tāpēc visi preventīvie pasākumi parasti attiecas uz topošajai māmiņai. Tie ir šādi: identificēt pacientu sieviešu, kas ir agrīnā stadijā, pilnu atskaiti par grūtniecību, par attieksmi pret inficēto personu uzraudzību. Lai novērstu attīstību nelabvēlīgu izmaiņu obligātu regulāru pārbaužu grūtniecēm klātbūtnes treponemes un ārējās pazīmes iedzimtu sifilisu.

Diagnoze sifilisu

 Efektīvs narkotiku ārstēšanai sifilisa

Diagnostikā sifilisu, lai atklātu izmanto patogēni mikroskopisku tehniku, kas ļauj noteikt treponemes audu paraugos. Šī diagnoze sifilisu metode ir piemērojama, ja cilvēks attīstās sekundāro sifilisu. Par primāro formu svarīgāks seroloģisko (Wasserman reakcijas, enzīmu imūnosorbcijas tests), lai atklātu specifisku antivielu asinīs slimu personu.

Ārstēšana sifilisu

Tagad milzīgs daudzums dažādu materiālu, caur kuru izstrādājusi efektīvākos mehānismus, lai ārstētu sifilisu, ieskaitot vēlīnā infekciju. Preventīvie pasākumi ietver administrēšanu narkotiku penicilīnu visām personām, kas bijuši saskarē ar inficētu personu.

Ja jūs likts izteikti labvēlīgi diagnozi sifilisu, ārstam vajadzētu noteikt toleranci pacientam darbības penicilīna, nosaka sarakstu ar pašreizējo zāles un to devas. Šodien, ārstēšana sifilisu tiek veikta, izmantojot benzatīna penicilīnu, eritromicīns, tetraciklīns, doksiciklīna (izmanto nepanesības gadījumā penicilīna). Ārstēšanas ilgums ir 2-3 nedēļas, atkarībā no posma infekciju un ar to saistīto komplikāciju.

Яндекс.Метрика