Silikoze

Vispārīgs raksturojums slimības

 Silikoze

Silikoze ir viens no arodslimībām. Tas notiek pēc ilgstošas ​​ieelpošanas putekļi, kas satur brīvo silīcija dioksīdu. Visbiežāk plaušu silikoze cilvēki, kas saistīti ar ieguves, metalurģijas un whiteware un mašīnbūves nozarēs.

Lielākais apdraudējums cilvēkam ir labi putekļu daļiņu diametrs 2-3 nm. Tās var viegli iekļūt atzarojumos un alveolās, veicina attīstību fibrozi un citi traucējumi. Ņemiet vērā, ka simptomu smaguma pakāpes un komplikācijas ir atkarīga no apjoma un ilguma silīcija savienojumu. Ja koncentrācija piesārņojošo vielu gaisā ir daudz augstāka nekā parasti, savukārt darba ņēmēji neizmanto individuālos aizsardzības līdzekļus, kas ir jau 1-3 gadus viņi ir izstrādājuši akūta formu silikozes.

Atšķirībā pneimokoniozes, slimība, ko raksturo labvēlīga protams, tomēr ārstēšana silikozes bieži vien sarežģī pievienojot tuberkulozes procesu un citiem pārkāpumiem normālu darbību elpošanas sistēmu. Turklāt, akūtā formā plaušu fibroze un citas komplikācijas turpina progresēt pēc pārtraukšanas kontaktus ar silīciju, kas arī ietekmē panākumiem ārstēšanu.

Simptomi un klīniskā aina

Uz ilgu laiku slimība silikoze nav apnikt pacientam, pateicoties tā hronisku kursu. Sākotnējie simptomi ir trūcīgi:

  • elpas trūkums, īpaši fiziskas slodzes laikā;
  • sāpes krūtīs;
  • reti, sauss klepus;
  • krēpas.

Kā progresēšanu patoloģisko procesu, simptomi sāk skaidrāk izpausties. Elpas trūkums tiek papildināts, bieži tas notiek pat miera stāvoklī. Lai pievienotos Galvenie slimību saistītas slimības, piemēram, astmu un hronisku bronhītu. Arī pastiprina intensitāti sāpes. Klepus paliek sausa, reizēm novērots pacientiem krēpās. Liels daudzums pierādījumu tās rašanās komplikāciju (bronhektāzes, hronisks bronhīts).

Pacientu izskats ar gandrīz mainās, bet X-ray pārbaude par pacienta un rūpīgas pārbaudes var atklāt agrīnās pazīmes emfizēma, plaušu malas mobilitātes samazināšanu un elpošanas nomākumu. Dažos gadījumos, plaušu silikoze var identificēt ar elpošanas smagi un sausā sēkšana.

Kad izteiktas formas slimības klepus kļūst pastāvīga, atbrīvo lielu daudzumu krēpas, sāpes krūtīs pastiprinās, ir sajūta kompresijas krūškurvī, cianoze. Dažiem pacientiem ir hemoptysis un traucējumus, sirds un asinsvadu sistēmu. Turpmākā saskare ar putekļiem, kas satur kvarca, noved pie attīstības hipertrofisko procesu un izraisa izmaiņas gļotādas augšējo elpošanas traktu.

Ārstēšana silikozes

 Ārstēšana silikozes

Pirmkārt, ir nepieciešams, lai izvairītos no jebkāda kontakta ar silīcija putekļiem. Turklāt pacienti parakstītas ieelpotā skābekļa un elpošanas vingrinājumi. Ņemot nomierinošus un antihipertensīvos šajā periodā tas nav ieteicams. Akūta silikoze plaušu ietver saimniecības bronchoalveolar skalošana. Kad obstruktīvas sindroms noteikts bronhodilatatoriem.

Ja tuberkulīna ādas tests ir pozitīvs, pacients ir jāņem anti-TB narkotikas, piemēram, "INH". Kad silicotuberculosis kad kopā slimība silikozes un tuberkulozes slimnieki noteikts vismaz 3 anti-TB narkotikas, ieskaitot rifampicīnu.

Smagas slimības ar attīstību masveida fibrozes, ārsti mēdz nepieciešama operācija, kas ir plaušu transplantācija.

Ārstēšana silikoze nepieciešams, jo citādi slimība izraisa daudzus sarežģījumus un provocē izskatu elpceļu slimībām, kas saistītas, piemēram: pneimotorakss, plaušu hipertensijas, plaušu emfizēma, tuberkuloze, sēnīšu plaušu infekciju.

Prognozes ārstēšana silikozes ir atkarīgs no rakstura slimības un tās stadijā. Hroniska silikoze notiek praktiski bez simptomiem, kas ir agrīnā stadijā, un prognozes ir gandrīz vienmēr ir labvēlīga. Akūta vai hroniska progresējoša plaušu silikoze, tieši pretēji, rada daudzus sarežģījumus, noved pie izskatu plaušu fibrozes audu un sekundāru plaušu hipertensiju. Es arī gribētu atzīmēt, ka šie slimības formas nodoties kaitīgā ietekme turpinās arī pēc pilnīgas pārtraukšanas kontaktiem ar silīciju.

Яндекс.Метрика