Sinusīts

 Sinusīts

Sinusīts sauc par akūtu vai hronisku iekaisumu gļotādas uzliku virsmu no deguna blakusdobumu. Dažreiz gadās, ka, dažādu iemeslu dēļ, ir bojājums īpašām šķiedrām (tā saukto "skropstas"), kas atrodas deguna eju un veicinātu normālu procesu izņemšanu gļotas no deguna blakusdobumu. Savukārt stagnācija gļotas rada labvēlīgu vidi baktērijām augt. Slimība ir akūts sinusīts bez savlaicīgi un kompetenti ārstēšanai bieži kļūst hroniskas. Hronisks sinusīts atkārtojas periodiski un prasa diezgan nopietna un ilgstoša ārstēšana.

Cēloņi sinusīts

Visbiežāk cēloņi sinusīts ir vīrusu elpceļu infekcija vai, gluži vienkārši, saaukstēšanās. Speciāli cēlonis, provocējot sinusīts bērniem, tas ir auksts un chill. Tas notiek tāpēc, fizioloģisko nenobriedušu elpošanas sistēmu un bērna mazattīstīts imūno reakciju bērna ķermeni.

Cēloņi sinusīts var būt arī saistīts ar alerģisku reakciju uz dažādiem ārējiem stimuliem, tādus kā, piemēram, kā cigarešu dūmu vai sezonas ziedaugiem. Ar alerģiskas slimības veida notiek arī sinusīts, ko izraisa sēnīšu slimību gļotādu deguna blakusdobumu.

Papildus iepriekš minētajiem iemesliem, ir īpaša cilvēku kategorija, kuru dzīvesveids vai profesijā, veicina paaugstinātu risku simptomu sinusīts. Tas ir, pirmkārt un galvenokārt, par smago smēķētājiem, turklāt, cilvēki, kuri mīl niršanu un citu, negatīvu ietekmi uz deguna gļotādas, profesijām.

Veidi sinusīts

Papildus tradicionālajam sadalīšanu sinusīta: akūtas un hroniskas, ir vairākas šķirnes, tiem, atkarībā no izcelsmes vietu iekaisuma fokusu. Tie ir šādi:

 Simptomi sinusīts

- Sinusīts (iekaisums pieres deguna blakusdobumu);

- Sinusīts (iekaisums augšžokļa deguna blakusdobumu);

- Etmoidit (iekaisums gļotādas šūnas sietiņkauls);

- Pansinusitis (sinusu iekaisums, tajā pašā laikā);

- Sphenoiditis (iekaisums sphenoid sinusa).

Katram no šiem veidiem sinusīts ir savas īpatnības un individuālo raksturu slimības.

Simptomi sinusīts

Akūtas slimības simptomi sinusīts ir: elpas deguna elpošanas vai pilnīga aizlikts deguns, galvassāpes frontālās un parietālo daļām. Pietiekami bieži simptoms akūtu sinusīts plūsma ir arī augsts drudzis, vispārējs veselības pasliktināšanos, vājums, ievērojams samazinājums efektivitātes slimu personu.

Kad slimība ir hroniska sinusīta simptomi nav tik izteikta kā akūtā slimības gaitu. Ir ļoti ilgi, grūti ārstēt iesnas, atmiņas traucējumi, redzi, pastāvīgu sajūta aizlikts deguns.

Ārstēšana sinusīts

 Apstrādājot sinusīts kapsulu Gelomirtola

Kad slimība ir akūta sinusīts ārstēšana ir lietošana antibakteriālo narkotiku, tūsku, imunitātes turklāt efektīvu izmantošanu fizioterapija.

Ja slimība izraisa sēnīšu infekcija gļotādu deguna blakusdobumu, lai ārstētu sinusīts, ārsts attiecīgus pretsēnīšu medikamentus kopā ar antibiotikām. Ārstējot bērnus noteikti nepieciešams konsultēties ar ārstu, pirms lietojat zāles.

Hroniskas sinusīts ir izturīgāks un ir jābūt viss komplekss diagnostikas un ārstnieciskās iejaukšanās. Punkts ir izvēlēties tikai pareizo taktiku hronisku sinusīts, kas vajadzīgas, lai precizētu būtību tās izcelsmi, ti, noskaidrotu infekcijas izraisītāju.

Яндекс.Метрика