Genyantritis

 Genyantritis

Sinusīts - iekaisums augšžokļa sinusa.

Augšžokļa sinusa, tiek pārī deguna blakusdobumu, nelielu dobumu, kas atrodas galvaskausa abās pusēs deguna eju. Dobums ir izklāta ar gļotādu. Mazie fragmenti (1-3mm) augšžokļa sinusa komunicē ar degunu. Augšžokļa sinusa spēlē nozīmīgu lomu: tie uzsildītā un attīrīts gaiss ieelpot degunu (kas ir iemesls, kāpēc jums ir nepieciešams, gaisu elpot degunu, nevis muti), turklāt, tie darbojas kā rezonatori, kas izrunā skaņas. Kad sinusīts pārkāptas abas šīs funkcijas.

Cēloņi sinusīts

Visbiežāk tas attīstās kā komplikācija sinusīts pēc vīrusu infekcijas - akūtas elpceļu infekcijas, SARS vai gripu. Vīrusu infekcijas pavada iesnas, kuras laikā inflames un uzbriest gļotādu deguna dobumā. Jo tas ir tieši saistīts ar gļotādas no augšžokļa sinusa iekaisums neizbēgami nodota tur. Tieši tāpēc, kad auksts balss mainās, iegūst īpašu nozīmi, "degunu." Tā eja savieno augšžokļa deguna blakusdobumu uz deguna ir ļoti šaura, tas ir saistīts ar pietūkumu gļotādām, tās var pilnībā pārklājas. Tādējādi, slēgtā dobumā augšžokļa sinusa ar iekaisuma gļotādas gļotas un citus produktus iekaisuma, un pēc tam veidojas strutas. Tā sākās sinusīts.

Infekcijas cēlonis ir augšžokļa sinusa var būt iekaisuma process augšējos molars. Šajā gadījumā odonotogenny sinusīts, nevis pirms tam iesnas. Vēl viens sinusīta cēlonis - alerģija, proti, alerģisks rinīts.

Veidi sinusīts

Sinusīts var būt vienreizējas vai abpusējs.

Saskaņā ar klīnisko gaitu akūta vai hroniska.

Ar raksturu iekaisums var būt akūts sinusīts saaukstēšanās vai strutains. Hroniska sinusīta ir no šādiem veidiem;

  • Hiperplastisks sinusīts, kurā gļotādas ir sabiezināta, samazinās lūmenā sinusa un atvēršanas communicating with dobumā deguna sinusa;
  • Polipveidīgs sinusīts, kurā gļotādu augšžokļa sinusa veidojas polipu - mīkstās izaugumiem grozdevidnye aizpildot sinusa dobumu;
  • Atrofiska. Šis sinusīts gļotādas veids atrophies un pārstāj pildīt savas funkcijas;
  • Sajauc. Ja sajauc ar sinusīts ierakstiet gļotādas augšžokļa sinusa ir zonas ar dažāda veida hronisku iekaisuma procesus.

Simptomi sinusīts

 Simptomi sinusīts

Simptomi sinusīts parasti parādās piektajā-septītajā dienā slimības vīrusu infekcija, kad tā vietā, lai gaidāmais reljefs nāk vispārējam stāvoklim, drudzis, galvassāpes pasliktināšanās. Sāpes palielina, nospiežot uz vaiga ar degunu. Pazīme mainīgo dabu sinusīts ir deguna izdalījumi, kas kļuvis strutaini un iegūt nepatīkamu smaku nemainīgs.

Simptomi sinusīts Hroniskas parādās periodiski, kā hronisks sinusīts mēdz plūst ar remisijas un saasinājumiem. Paasinājumi hroniska sinusīta laikā turpina līdzīgs akūtu un atlaišana, bet pacients var darīt neko, lai traucēt vai apgrūtināt biežas galvassāpes.

Ir arī pakļaušana vīrusu infekcijas pazīme sinusīts jo hroniskā formā, jo, pirmkārt, uzsvars hroniskas infekcijas organismā vēl vairāk grauj imūnsistēmu, un, otrkārt, gļotādas no augšžokļa sinusa nepilda savu funkciju tīrīšanas un sasildītu gaisu ienāk aizdegunes . Sakarā ar izmaiņām gļotādas ir vēl viena pazīme, sinusīts - "deguna" skan balss.

Features plūsmu sinusīts bērniem

Sinusīts bērniem līdz četru gadu laikā nav notikt, jo anatomisko funkcijas. Fakts, ka līdz četriem gadiem, augšžokļa sinusa bērniem nav attīstīta, tās ir šauras spraugas, kas nesatur gaisu. Ar četriem gadiem, pieaugums sejas kaulu no galvaskausa, sinusa formas tādā formā, kādā tie ir pieaugušie - dobumā izklāta ar gļotādu. Ar šī vecuma sinusīts bērniem var rasties sakarā ar to pašu iemeslu dēļ kā sinusīts pieaugušajiem.

No plūsmas sinusīta bērniem iezīme ir tendence ātrāku plūsmu no procesa. Tāpat kā daudzi citi infekcijas slimībām, sinusīts bērniem biežāk nekā akūta hroniska. Vēl viens no sinusīta bērniem iezīme ir tā, ka iekaisums ir vieglāk nekā pieaugušo, iziet ārpus maisiņiem, piemēram, ar BalticMiles lojalitātes telpā. Sakarā ar to, ka bērni parasti ir vairāk iespējams, cieš no elpošanas ceļu infekciju un saaukstēšanās, sinusīts bieži bērniem paliek neatzīts uz ilgu laiku.

Ārstēšana sinusīts

 Gelomirtol ārstēšanā sinusīts

Ārstēšana sinusīts ir izgatavots, vairumā gadījumu konservatīva ārstēšana, izmantojot vispārējo un vietējo zāļu terapiju un fiziskās terapijas iekārtas. Tomēr, smaga, uzlabotas gadījumus pārdalot to ķirurģiskas ārstēšanas sinusīts.

Vispārējā ārstēšana sinusīts tiek piešķirts, pamatojoties uz cēloņiem un slimības formas. Kad sinusīts infekcijas izcelsmi var piešķirt antibakteriāliem un pretiekaisuma līdzekļiem. Nesen mainīts medicīnas taktiku iecelšanu antibiotiku sinusīts. Agrāk tika uzskatīts, nepieciešams pašlaik, kopējais antibiotiku terapija tagad veikts tikai nopietnu iemeslu dēļ, priekšroka tiek dota lokālas lietošanas antibakteriālo narkotikām.

Fakts, ka tika konstatēts, ka sakarā ar pietūkums asinsriti gļotādas augšžokļa deguna blakusdobumu sinusīta un antibiotiku no asinīm nonāk līdz galamērķim ar ļoti maza laikā izsekot summas. Tajā pašā laikā liels skaits no tiem cirkulē pa ķermeni. Jāpatur prātā, ka antibiotikas ir vienmēr to blakusparādība ir apspiešana imūnsistēmu. Tā rezultātā, antibiotikas sinusīts ir neefektīvi vairumā gadījumu, jo rada vairāk ļauna nekā laba.

Ārstēšanai sinusīts alerģiskas izcelsmes noteikt antihistamīna.

Tomēr jebkura veida sinusīts ir galvenais ārstēšanas vietējā terapijā. Vietējā ārstēšana sinusīts ir piešķirt vazokonstriktīvu pilienus pirmajās piecās dienās slimības, lai novērstu pietūkumu gļotādas un radīt aizplūšanu. Ņemiet vērā, ka šādās dienās un hroniskas sinusīts vazokonstriktors pilieni nav efektīvi. Ieceltie deguna LAVAGE risinājumi pretiekaisuma zāles ik pēc 3-4 stundām.

Ja nevarat izveidot un izņemt drenāžas strutas no deguna blakusdobumu ambulatorajās nosacījumi nepadara sinusa durt, izmantojot garu adatu. Tas ļauj evakuācija sadalīšanās produkti tieši mazgāt sinusa dobumu ar antiseptisku šķīdumu.

Ārstēšanai sinusīts hronisku iecelti spirdzinošs līdzekļiem, tas ir ļoti efektīvs šajā gadījumā, fizioterapija: UHF, mikroviļņu krāsns, lāzera un magnitnoterapiya. Mums ir vajadzīgs arī mutes higiēnas, lai novērstu iekļūšanu infekciju no kariozs zobiem augšžokļa.

Яндекс.Метрика