Sistēmiskā sarkanā vilkēde

 No sistēmiskās sarkanās vilkēdes simptomi

Sistēmiskā sarkanā vilkēde (SLE) - autoimūna slimība, kas skar kapilārus un saistaudus, tādējādi ietekmējot visu ķermeni.

Sistēmiskā sarkanā vilkēde var sākties jebkurā vecumā, ir gadījumi, slimības sistēmiskā sarkanā vilkēde bērniem (piektā no visiem gadījumiem), parasti pēc 8 gadiem, bet slimība ir visbiežāk sākas sievietēm vecumā no 15 līdz 40 gadiem. Lupus bērniem rodas vairāk akūti un smagi nekā pieaugušajiem.

Cēloņi sistēmiskā sarkanā vilkēde

Šobrīd pētnieki tiecas vīrusu izcelsmes teoriju slimības, kā audos pacientiem ar sistēmisko sarkano vilkēdi ar mikroskopisku pārbaudi atklājās daži vīrusi (retrovīrusu un RNS), un lielu daudzumu asiņu antivielu šajā informācijā grupām. Tomēr ne visi cilvēki saslimst ar hronisku vīrusu infekciju un ģenētisku noslieci. Tādējādi, sistēmiskā sarkanā vilkēde rodas, reaģējot uz hronisku vīrusu infekcija, ko rada dažas grupas vīrusu klātbūtnē iedzimtu noslieci uz slimību.

No sistēmiskās sarkanās vilkēdes simptomi

Sistēmiskā sarkanā vilkēde uzrāda lielu skaitu simptomus, ko izraisa audu bojājumu gandrīz visu orgānu un sistēmu. Dažos gadījumos, slimības simptomi ir ierobežoti tikai ādas simptomiem, un tad slimība tiek saukta diskveida sarkanā vilkēde, bet vairumā gadījumu ir vairāki bojājumi iekšējiem orgāniem, un tad runāt par sistēmisko raksturu slimības.

Lielākā daļa regulāri simptomi lupus ir ādas bojājumi un gļotādu, muskuļu-locītavu sistēmas un polyserositis (iekaisums vairāku serozs membrānu: somiņu, vēderplēve, pleiras). Dermatīts, artrīts un polyserositis ir tā sauktās diagnostikas triāde sistēmiskā sarkanā vilkēde.

Dermatīts, vai ādas iekaisums, viena no raksturīgākajām simptomu sistēmiskā sarkanā vilkēde, ir daudzas izpausmes (Kopumā ir 28 veidi dermatīts šajā slimību), izceļas ar savu spilgti sarkani izsitumi, tie ir nesāpīga, paaugstināts virs normālas ādas. Raksturīgs simptoms tauriņu - spilgti sarkans plankumi uz viņa vaigiem, iekaisuši savienots sloksnes ādas uz tilta deguna.

Artrīts SLE skar vairākas locītavas parasti ir simetriska. Reimatoīdais artrīts atšķir viņam stipras sāpes ar vieglu locītavu bojājumu, kas ir ir atzīmēts neatbilstība starp asas sāpes citām pazīmēm locītavu iekaisumu. Raksturīgi attīstība liekums kontraktūra pirkstiem, "savīti" viņa pirkstiem. Artrīts bieži pavada polimiozīts - iekaisums muskuļu, plūstošs un stiprām sāpēm.

Simptomi lupus var izpausties kā izmaiņas sirds-plaušu sistēmas (carditis, perikardīts, pleirīts, pneimonija), kuņģa-zarnu trakta (GI trakta traucējumi dažādi), aknām (hepatīts, lupus), nieres (lupus nefrīta vai lyupus- nefrīts), nervu sistēma.

Simptomi lupus ietver pastāvīgs drudzis, nogurums, svara zudums, nogurums.

No plūsmas sistēmiskās sarkanās vilkēdes veids

Sistēmiskā sarkanā vilkēde, var būt akūta, subakūts, un hronisks.

 • Akūta sistēmiska sarkanā vilkēde. Lielākā ļaundabīgi slimības formu, ko raksturo nepārtraukti progresējošu protams, straujš pieaugums un daudzveidība simptomu, rezistence pret terapiju. Šāda veida bieži norit sistēmiska sarkanā vilkēde bērniem.
 • Subakūtai sistēmiska sarkanā vilkēde. Visizplatītākais slimības. Raksturo mierīgāka nekā akūtā formā, pāri, tomēr, lai gan lēns, bet noturīgu simptomu, polisindromnost arī klāt.
 • Hroniska sistēmiska sarkanā vilkēde. Vislabvēlīgākā variants. Tā funkcijas viļņveidīgas kursu, ar periodiem saasināšanos un remisijas, saasināšanās grozāmi attīrīšanas narkotikām. Šī slimība veidlapu var ilgt gadu desmitiem, tas uzlabo prognozi sistēmiskā sarkanā vilkēde.

Saskaņā pakāpes darbības lupus, jo ir trīs grādi:

 • minimāla aktivitāte
 • Norīkošanu aktivitāte
 • maksimums

Par sistēmiskas sarkanās vilkēdes lupus kas raksturīga krīzes, kurā slimība aktivitāte ir maksimāla. No krīzes ilgums var būt no vienas dienas līdz divām nedēļām.

Diagnoze sistēmiskā sarkanā vilkēde

Sakarā ar daudzām izpausmēm diagnozes sistēmiskā sarkanā vilkēde ir problēma, un bieži vien ar slimības sākuma pirms diagnoze aizņem ilgu laiku. Diagnosticēšanai sistēmiskā sarkanā vilkēde ir izstrādātas vairākas sistēmas diagnostikas funkcijas. Šobrīd priekšroku sistēmu, amerikāņu asociācija reimatisko attīstīta, jo vairāk mūsdienu. Sistēma ietver šādus kritērijus:

 • simptoms tauriņš:
 • diskveida izsitumi;
 • palielināta ādas jutība pret gaismu - izsitumi pēc saules iedarbības;
 • čūlas gļotādu;
 • Artrīts - sakāvi divu vai vairāku locītavu;
 • polyserositis;
 • nieru slimība - olbaltumvielas urīnā, cilindri urīnā;
 • smadzeņu bojājumus, krampji, psihoze;
 • samazināšanās eritrocītu skaits, leikocītu un trombocītu klīnisko asins analīzi;
 • izskats asinīs specifisku antivielu: anti-DNS antivielas, anti-antivielas skat viltus pozitīvu Wasserman, antikardiolipīna antivielas, lupus antikoagulants, pozitīvs tests LE šūnām;
 • Atklāšanas līmenis antinukleāro antivielu (ANA).

Ārstēšana sistēmiskā sarkanā vilkēde

Sistēmiskā sarkanā vilkēde attiecas uz slimībām, šobrīd uzskatāmi neārstējamas. Tomēr attieksme pret sistēmiskā sarkanā vilkēde ir vajadzīgs, jo tas spēj noņemt agresīvu slimības izpausmes padarīt lupus krīzes retāk un mazāk aktīvi, un ilgāk periodi atlaišanu.

 Prognozēšana sistēmiskā sarkanā vilkēde

Ārstēšana sistēmiskās sarkanās vilkēdes tiek veikta trīs jomās:

 • simptomātiska terapija;
 • imūnterapija;
 • atjaunojošas terapija, ieskaitot dzīvesveida izmaiņām pret vairāk veselīgi.

Lupus krīzes noņemts augstas devas hormonālās pretiekaisuma medikamentus, hormonālos līdzekļus pielīdzināt sistēmiskā sarkanā vilkēde bērniem.

Prognozēšana sistēmiskā sarkanā vilkēde

Prognozēšanas SLE ir atkarīga ne tikai no ārstēšana, bet lielā mērā no formas slimības un vecuma pacientam. Akūta sistēmiska sarkanā vilkēde prognozes parasti ir nelabvēlīga. Kad rezistence pret terapiju, un augsta līmeņa procesa aktivitāte uz gadu vai diviem, var attīstīties komplikācijas iekšējiem orgāniem nav savienojamas ar dzīvību. In subakūtas un hroniskas gaitā sistēmiska sarkanā vilkēde prognozi optimistiskāk.

Яндекс.Метрика