Sēklinieku vēzis

Vispārīgs raksturojums slimības

Sēklinieku vēzis - viens no reto patoloģijām. Kopējā statistikā vēža pazīmes sēklinieku vēzi diagnosticē ne vairāk kā 2% pacientu. Šī slimība ir ļoti agresīvs: vīrieši jaunāki par 35 gadiem, sēklinieku vēzis - viens no biežākajiem iemesliem priekšlaicīgas nāves vēža etioloģijā.  Izskats mezgliņu - simptoms sēklinieku vēzi

Trešajā gadījumā pazīmes sēklinieku vēzi diagnosticē vīriešu bērniem. 90% gadījumu cēlonis sēklinieku vēzi zēniem, kas jaunāki par 3 gadiem, kļūstot ozlakachestvlenie labdabīgs audzējs - teratoma. Tas izriet no attīstības traucējuma pirmsdzemdību periodā.

Cēloņi sēklinieku vēzi pieaugušiem vīriešiem ietver sēklinieku traumas, patoloģiju no endokrīnās sistēmas, radiācijas ietekmi, un cryptorchidism. Tas iedzimta anomālija, kas saistītas ar undescended sēklinieku stāšanās maisiņā, bez savlaicīgas ārstēšanas arī draud pārvērsties vēzi sēkliniekos.

Simptomi sēklinieku vēzi 5 reizes biežāk vīriešiem Eiropas izcelsmes. Augstākā saslimstība ar sēklinieku vēzi šodien diagnosticēts bloķēta Skandināvijā un Vācijā, zemākais - Āzijas valstīm un valstīm Āfrikas kontinentā.

Simptomi sēklinieku vēzi

Uzticams simptoms sēklinieku vēzi - izskats mezgliņu par fona vienlaicīgu plombēšanu audu un palielināt ķermeņa. Par sēklinieku vēzi scrotum ir palielinājies arī izmēros un uzbriest. Ar audzēju augšanu vīriešiem ir sāpes, lai jomā, sēklinieku un spermatic vadu.

Simptoms sēklinieku vēzi ar retroperitoneālais dobums limfmezgli ir sāpes vēderā. Ar tālāku dīgtspēju audzēja novērota masveida pieaugumu limfmezglos, muguras sāpes, apgrūtināta elpošana, elpas trūkums, vājums. Simptomi sēklinieku vēzi ar tūska sēklinieku membrānas bieži ir līdzīgas klīniskās epididimoorhita - apvieno iekaisums sēklinieku un piedēkļiem. Kad hormonālo aktivitāte audzēja sēklinieku vēzi izraisa izmaiņas sekundāro seksuālo īpašības: ginekomastija (krūšu palielināšanās), pāragrs pubertātes, hirsutisms (apmatojums agri) zēniem.

Diagnoze sēklinieku vēzi

Pirmais solis diagnozi sēklinieku vēzi - gan sēkliniekiem palpācija pacients. Pēc šī sajūta cirkšņos, limfmezglos, kā arī pārbaudes krūts, lai izvairītos no ginekomastija.

Nākamais solis diagnostikā sēklinieku vēzi - izmantošana diafanoskopiju (caurskates tsitoskopom sēkliniekos). Šī diagnostikas metode, lai atšķirtu cista piepildīta ar šķidrumu no blīva ķermeņa labdabīgs audzējs vai sēklinieku vēzi. Laboratorijas metodes atklāšanu simptomi sēklinieku vēzi ietver klīniskās, imunoķīmiskā un bioķīmiskās analīzes asinīs un urīnā.

Galīgo diagnozi "sēklinieku vēzis" ir noteikts, pamatojoties uz biopsijas sēklinieku audiem rezultātu. Biopsija zem mikroskopa, lai noteiktu audzēja veids un prognozēt paredzamo likmi sēklinieku vēzi.

Vēdera dobums pacienta ar simptomi sēklinieku vēzi, ir pārbaudīts, izmantojot ultraskaņu. Chest X-ray, MRI un CT skenē notiek atzīt pakāpi metastāžu sēklinieku vēzi.  Ārstēšana sēklinieku vēzi - komplekss

Par sēklinieku vēzi posmi

I posmā sēklinieku vēzis ir raksturīga ar audzēju atrašanās vietu, kas organismā un, ja nav metastāžu.

Pazīme sēklinieku vēža II posmā - klātbūtne metastāžu šajā retroperitoneālais dobums limfmezglos.

In III un IV stadijā sēklinieku vēzi jau metastasized uz tālām limfmezglos.

Ne mazāk populāra medicīnas aprindās klīniskā TNM klasifikācija sēklinieku vēzi un citām vēža. "T" no 1 līdz 4, ko raksturo audzēju pati, «N» apraksta statusu reģionālo limfmezglu, "M" ar koeficientu "0" apzīmē neesamību attālām metastāzēm, un M1 - klātbūtni attālām metastāzēm.

Ārstēšana sēklinieku vēzi

Ārstēšana sēklinieku vēzis ir sarežģīta. Tas ir lai novērstu audzēja perēkļus profilaktiskās un ārstējošās rezekcijas limfmezglu, kā arī sistēmiskas ķīmijterapijas ietekme uz patoloģiskas šūnas.

Ķirurģiska ārstēšana sēklinieku vēzi ietver pilnīgu izņemšanu no skarto orgānu, kopā ar piedēklis - orhiektomiju vai gemikastratsiyu. Pēc atklāšanas sēklinieku vēža metastāzēm šajā vēderplēves un retroperitoneāla kosmosa notika limfadenektomija - izņemšanas tuvējo limfmezgli, un pārskatīt visus vēdera dobuma orgāniem.

Pēc operācijas atveseļošanās periodā un pacientam ar sēklinieku vēzi, kas vērsti uz radioterapijas un ķīmijterapijas. Ķīmijterapiju sēklinieku vēzi - sistēma. Tā tiek veikta ar intravenozas injekcijas vai tablešu un ietekmē visu ķermeni. Bet kā vēža šūnas vai sēklinieku audzēji citās vietās ir augstākais vielmaiņas ātrumu pirmajā vietā tie tiek iznīcināti.

Apstarojumu, ārstējot sēklinieku vēža attiecas uz terapiju, piemēram, aktuāls. Attiecībā uz liela izmēra audzējs III-IV stadijas sēklinieku vēža, tas var tikt izmantots pirmsoperācijas stadijā. Pēc operācijas, staru terapija sēklinieku vēzi, ko izmanto, lai cīnītos metastāzes limfmezglos un kaulu.

Яндекс.Метрика