Skolioze

 Skolioze

Mugurkaula deformācija jebkurā virzienā no parastā stāvokļa kļuva pazīstams kā skolioze. No tās spējas kakla, krūšu un jostas mugurkaula lokalizācija. Starp mugurkaula skoliozes slimības ir visizplatītākais.

Galvenais briesmas slēpjas skolioze, kas ir ne tikai kosmētikas defekts, un deformācija mugurkaula, kas rada nopietnus draudus veselībai. Nobīde skriemeļus un blakus kuģiem un nervus, kā rezultātā traucējumi normālas funkcionēšanas visām sistēmām un orgāniem. Tā rezultātā, skolioze veicina attīstību dažādu slimību, progresēšanu muguras sāpes, ierobežošanu aktīvo kustību un deformāciju mugurkaula krūtīs.

Starp galvenajiem iemesliem skolioze, speciālisti aicina ģimenes anamnēzē displāziju kaulu, muskuļu un saistaudu, kā arī spontānu mutācijas gēnu, traucējumu centrālo nervu sistēmu un mazkustīgs dzīvesveids.

Klasifikācija skolioze

Skolioze - daudzšķautņaina slimību diagnostikas speciālistiem ir jāvadās pēc anatomiskās iezīmes pacienta vecuma, atrašanās vietas un formas līknes. Tiek ņemti vērā, un iemesli, kas varētu izraisīt mugurkaula deformācija.

Ir vienkārši un sarežģīti skolioze. Pirmajā gadījumā slimība rodas gandrīz tūlīt pēc piedzimšanas, jo par visiem defektiem, piemēram, kādas ekstremitātes saīsināšanās vai iekaisuma procesu audos pie mugurkaula. Pēc novēršot cēloni izliekuma, atveseļošanās notiek.

Komplekss skolioze sadalīta savukārt uz iedzimtas un iegūtas. Vairumā gadījumu, locīšana mugurkaula ir rezultāts iedzimtu slimību kaulu vai saistaudiem, hipoplāziju vai deformāciju skriemeļiem, kā arī pēc neyroinfektsy.

Iegūtā skolioze ir reimatisms, rahīts, paralīze pēc dažādu etioloģiju, traumas, plašu apdegumu.

Īpašas bažas ir tā sauktā skolas skolioze, kad pilnīgi vesels bērns veidojas mugurkaula deformācija jebkurā virzienā, jo ilgi sēž aiz galda pareizi iekārtotām, valkājot somas vienā rokā, un līdzīgām darbībām.

Kā skaits līkumi skolioze ir vienkāršs izspiestais mugurkaula vienā pusē, sarežģīta, ja ir vairākas atšķirības dažādos virzienos, un kopējais, kad daudzi izkropļojumi.

Atkarībā no atrašanās vietas atšķirt skolioze cervicothoracic, krūšu kurvja jostas, krūšu kurvja jostas un kombinēto veidiem.

Arī atšķirt skolioze brīdī to izskatu. Ja tiek novērotas slimības pazīmes starp pirmo un otro gadu pēc dzemdībām, tas ir jautājums par zīdaiņa skolioze. Nepilngadīgo sauc mugurkaula deformācija, kas parādījās laika posmā no četriem līdz sešiem gadiem dzīves. Skolioze, izstrādāta vecumā 10-14 gadiem, tika nosaukts adolestsentny.

Skolioze pakāpe

Kopumā ir četras pakāpes skolioze:

 Bad poza - pārliecināts zīme skolioze

Pirmā pakāpe raksturo lievenī, no vidukļa, plecu asimetrija un informācija pastāvīgi nolieca galvu. Stāvus lieces mugurkaula praktiski nepamanīta. Skolioze 1 grāds tiek noteikta tikai tad, kad organisms ir sasvērts uz priekšu, kad līnija viena pleca nedaudz pārspīlēta.

Kad skolioze 2 grādiem ir novērotas nelielas asimetrija kontūras kakla, nedaudz pazeminot iegurņa uz skarto pusē. Tā kļūst pamanāma mugurkaula deformācija stāvus. Kad sasverot rumpi uz priekšu 2 pakāpes skoliozi parādās izvirzījumu krūšu rajonā.

Smaga asimetrija asmeņiem un iezīmēja izliekums mugurkaula loka raksturīgo trešajai pakāpei skolioze. Krūtis deformējas tā, ka daži malas izlietne, bet citi izspiesties, muskuļu kontrakcijas tiek noteikts. Kad jūs liesās priekšu pacientam var redzēt labi definēta ribas kupris.

Aptuveni kroplība mugurkaula, stiept muskuļus jomā izliekuma, izteiktu ribu kupris, pārtraucot ieliektas malas vietā ir raksturīgākās iezīmes ceturtās pakāpes skolioze.

Ārstēšana skolioze

Iecelšanā ārstēšanas skolioze vērš uzmanību uz pacienta vecumu, pakāpes izliekuma mugurkaula, un dažādām slimībām. Mūsdienu medicīnā tiek praktizēta konservatīvo un ķirurģisko pieeju problēmu risināšanā. Ķirurgu iejaukšanās ir noderīga, braucot veido trešo un ceturto grādiem. Ārstēšana skolioze no pirmajiem diviem grādiem, un nav sarežģīti formas 3 grādi tiek veikta uz ambulatoro pamata.

Galvenie mērķi ārstēšanā skolioze cenšas samazināt deformācijas mugurkaula, iztaisnot muguru, palēnināt slimības progresiju, palielināt darbojas kustību un pielāgot vielmaiņas procesus.

 Vingrošana - galvenais ārstēšanas skolioze

Ārstēšanā skolioze uzsvars ir uz atsevišķas vingrošana, masāža, ortopēdiskām korekcija, fizioterapiju un peldēšana. Vingrinājumi skolioze ir izvēlēti tādā veidā, ka, lai gan tam, kad visas iesaistītās grupas muskuļus. Tā rezultātā, pastiprināta muskuļu korseti, ar kuras mugurkaula notiek pareizā stāvoklī, uzlabo stāju, stabilizēt stāvokli, tiks veikta tonizējoša iedarbība. Havajiešu Lomi Lomi Nui ir laba relaksējoša iedarbība.

Nav ieteicams skolioze vingrinājumi, kuru mērķis ir palielināt elastīgumu mugurkaula. Exercise terapija ir indicēta visos slimības stadijās, bet vislabākos rezultātus var sasniegt, veicot speciāli atlasīti vingrinājumi skoliozes pirmajiem diviem grādiem.

Dažreiz, lai atbrīvotos no izliekuma vēršas pie manuālo terapeitu. Taču eksperti brīdina, ka manipulācijas var izmantot tikai kopā ar citiem ārstēšanas veidiem. Turklāt, saskaņā ar dažiem simptomiem skolioze 1 grāda vai citas slimības stadijās, piemēram, smaga muskuļu vājumu vai augstu mobilitāti mugurkaula, manuālā ekspozīcija ir kontrindicēta.

Ārstēšanas par skoliozi kurss vienmēr ir ilgi, pat agrīnā stadijā. Tikai pēc kāda laika tas būs iespējams teikt, ka slimība zaudē.

Novēršana skolioze

Vissvarīgākais noteikums profilaksi - atbilstība pareizu stāju. Bez tam, jums ir jāsniedz vismaz minimāls mehānisko darbību, kas ietver pastaigas, skriešana, peldēšana līmeni un, protams, vingrošana.

Lai novērstu skolioze vingrinājumi būtu mērķis ir stiprināt muskuļus muguras, krūtīm un vēdera. Papildus tiek ražoti ar pareizu stāju, skolioze no 1 grādu skaitlis trūkumus tiek labots, ir prasme ar savu ķermeni, uzlabo asins plūsmu uz iekšējiem orgāniem un normalizē vielmaiņas procesus.

Bērnībā un pusaudža gados, ir nepieciešams pievērst uzmanību uzturam un cieņu par dienu. Skolā un mājās darba vietā bērnam jāatbilst vecumu un augstumu.

Яндекс.Метрика