Smadzeņu vēzis

 Simptomi smadzeņu vēzi

Vēzis smadzeņu - kopīgu nosaukumu, kas apvieno visu grupu ļaundabīgo audzēju, kas iegūti no dažādiem smadzeņu audiem. Parasti, audzējs sauc šūnu sastāvā, piemēram, neiroma - audzēju no galvaskausa nervu, meningiomas - šūnu audzējiem, smadzeņu plēves, hipofīzes adenoma - audzēju šūnās dziedzeru audu, utt Starp citu ļaundabīgu slimību smadzeņu vēzis ir reti, saskaņā ar statistiku, ir 5-6% no visiem ļaundabīgajiem audzējiem. Reti ir galvenais, t.i., kas izstrādāts to smadzenēs biežāk sekundārā smadzeņu vēzis, kas ir metastasized notiek no audzēja, kas izveidota otrā organismā.

Cēloņi smadzeņu vēzi

Iemesli, kuru dēļ persona izstrādā smadzeņu vēzi vēl nav pilnībā saprotams, kā tas ir attiecībā uz daudziem citiem vēža. Dažos gadījumos, tas spēlē lomu traumas iepriekšējo galvaskauss, dažkārt pazīmes smadzeņu vēzi pirmais parādās pēc infekcijas slimībām. Ir pierādījumi par ietekmi uz ģenētiski noteikto uzņēmību, jonizējošo starojumu, augsta līmeņa vides piesārņojums, uzturā lielu daudzumu kancerogēniem. Bet šie faktori var attiecināt tikai uz ieguldījumu kā tiešu saikni starp tām un smadzeņu vēzi nav reģistrēts.

Simptomi smadzeņu vēzi

Simptomi smadzeņu vēzis var atšķirties atkarībā no tā, kādā daļā smadzeņu audzējs atrodas, un kāda struktūra to saspiež. Visbiežāk pirmā pazīme reibonis, ir uzbrukumi un noturīgas galvassāpes, lai gan dažreiz tas ir pievienots tikai vēlīnā stadijā smadzeņu vēzis. Galvassāpes notiek galvenokārt no rīta, parasti palielinās par noteiktu pozīciju galvas, pacients bieži saņem piespiedu pozīciju, kurā galvassāpes mazāk. Ja ievainotie vizuālā laukums smadzenēs ir traucēta redze, ja skar struktūru smadzenītēs, ciešanas koordināciju un gaita, runas kļūst neskaidra, ieeļļoti; Ja dzirdes nervs, novēroja troksnis ausīs un dzirdes zudums, un tā tālāk.

Ar izaugsmi audzēja pievienoties simptomus intrakraniālais spiediens, parādās slikta dūša, vemšana. Vemšana šajā gadījumā dod tikai īstermiņa atvieglojumu. Ir bijušas problēmas ar atmiņu, uzmanību, spēju koncentrēties un koncentrēties, var parādīties smagāka psihiski traucējumi, piemēram, halucinācijas. Dažreiz tas traucē jutību dažādās ķermeņa zonām. Var būt epileptiskas lēkmes pēc veida. Izpausmes ir atkarīgas arī no skatuves vēža smadzeņu, ar plašām audzējiem, izraisot smagas saspiešanas un intoksikāciju, simptomi smadzeņu vēzi būs izteiktāka.

Kopumā, smadzeņu vēža simptomi nav specifiski, t.i. unikāls šo slimību, bet gan vairāki no tiem jākalpo kā iespēju veikt iecelšanu, lai redzētu ārstu.

Diagnoze smadzeņu vēzi

Lielākā informatīvs metode vēža diagnozi smadzeņu ir smadzeņu MRI (magnētiskās rezonanses) vai CT (datortomogrāfija). Šīs metodes ļauj vizualizēt audzējs - noteikt tās precīzu izmēru, izvietojumu un apjomu iesaistot apkārtējo struktūru audzēja procesā. Uzminiet šūnu sastāvs audzēja pieredzējis ārsts var būt simptomi smadzeņu vēzi un tās lokalizācija, bet, lai veiktu precīzu diagnozi, biopsija ir nepieciešama - laboratorisko pārbaudi audzēja audos. Acīmredzamu iemeslu dēļ, veikt smadzeņu audu pētniecībai var būt tikai operācijas laikā, lai likvidētu audzēju, tāpēc galīgais specifikācija diagnozes diagnozi smadzeņu vēzis var piegādāt tikai pēc operācijas.

Attieksme pret smadzeņu vēzi

 Ķirurģiska ārstēšana smadzeņu vēzi

Attieksme pret vēzi ir balstīta uz trim pīlāriem vēzi: ķirurģiskās izņemšanas no audzēja, ķīmijterapijas un staru. Ārstēšana smadzeņu vēzis raksturo fakts, ka šeit ķīmijterapija ir neefektīva, jo esošās smadzeņu barjeru, kas traucē iekļūšanu narkotiku uz smadzeņu audos. Lai gan tagad jau ir izveidota zāles vēža ķīmijterapijas smadzeņu pārvarēt šķēršļus, lai gan ķīmijterapija ir papildu, vai kā viņi saka onkologi adjuvantu ārstēšanu smadzeņu vēzi šajā lietā.

Galvenais ārstēšanas metode no smadzeņu vēža - ķirurģisku izņemšanu. Diemžēl ne visi smadzeņu audzēji nevar noņemt pilnībā. Dažos gadījumos, audzējs atrodas starp būtiskākajiem struktūrām un dīgst tos tik daudz, ka pilnīga, kopējā rezekcijas nesabojājot būtību smadzenēs nevar. Šajā gadījumā, veicot tā saukto starpsummas rezekciju, un atlikušie porcijas audzēja pēc operācijas iznīcina ar apstarošanu un ķīmijterapiju.

Nesen, ārstēšanā smadzeņu vēzis ir plaši un veiksmīgi izmantota tehnoloģijas, piemēram, CyberKnife un Gamma nazis, kas ir precīzi vērsts audzējs ar augstu radiācijas devu, kas izraisa tās sadalās. Minētie paņēmieni ir tik efektīvs, ka gadījumā, ja mazo audzēju, var tikt izmantoti kā primārais ārstēšanas metodē, novēršot nepieciešamību pēc ķirurģiskas iejaukšanās.

Vēzis smadzeņu - prognoze

Prognoze ir atkarīga no tā, cik daudz laika bija sākusi ārstēšanu smadzeņu vēzi. Turklāt, lai prognozēšanai vēža smadzeņu vielas un audzēja šūnu sastāvu, un brieduma pakāpi audzēja šūnu, un pieauguma tendences. Tāpat kā ar citiem vēža, vēža smadzeņu var veiksmīgi ārstēt, ja noķert sākumposmā procesā. Labvēlīgāki prognoze ir primārie audzēji. Jo smadzeņu vēzis attiecas uz audzējiem ar augstu tendenci līdz recidīvam, ārsti saka piesardzīgi par ārstēšanu, aizstājot vārdu termins "atlaišana", un iesaka pacientiem, kuri jāsasniedz ilgstoša remisija, iziet regulāru profilaktisko aprūpi.

Яндекс.Метрика