Spondilīts

 Spondilīts - slimību, mugurkaula un locītavu

Spondilīts apvieno grupu hroniskām slimībām, mugurkaula un locītavu iekaisuma etioloģiju, izraisot samazināšanos kaulu blīvumu un smagu kaulu deformācijas. Vairumā gadījumu, spondilīts ir rezultāts TB infekcijas, bet ir arī slimības, ko izraisa osteomielīta, sifilisu un citām primārajām iekaisuma organismā.

Veidi spondilīts

Ankilozējošo spondilītu (pazīstama arī kā Behtereva slimības) ir hroniska sistēmiskā slimība, locītavu un mugurkaula. Šis spondilīta veids notiek fona pastāvīgi atkārtojas iekaisumu locītavās un mugurkaulā. Ir gadījumi, kad slimība ankilozējošā spondilīta izraisa kopējā nekustīgums mugurkaula.

Slimības nosaukums tika nosaukts pēc slavenā medic Behtereva pirmais sīki aprakstīta ankilozējošā spondilīta 1892. Ankilozējošais spondilīts skar, kā likums, sievietēm vecuma grupā no vairāk nekā divdesmit gadus. Atbilst slimības jaunākā vecumā. Šīs lietas ir reģistrētas arī ar ankilozējošo spondilītu un sievietēm, bet daudz retāk nekā vīrieši.

Starp pirmajiem simptomiem šāda veida spondilīta ir sāpes krustu un mugurkaula jostas daļā. Bieži vien sāpes dod cirkšņos, pārmaiņus uz kreiso vai labo augšstilbu. Sāpju sindroms ir ievērojami uzlabota, veicot smagu fizisku darbu, un pēc ilga uzturēšanās fiksētā stāvoklī. Tieši tāpēc spondilīts bieži izraisa bezmiegu, t. Lai. Pastiprinās sāpes izraisa pacientam pamosties otrajā pusē nakts. Turpmāka attīstība slimību, kas var ilgt vairākus gadus, kopā ar šādiem simptomiem:

- Par stīvums un mobilitātes mugurkaula zaudējuma sajūta;

- Ierobežots (aiztaupot) kustība pacienta šķaudīšana, klepus, dziļa elpošana laikā;

- Saīsināšana mugurkaula;

- Tā sauktā patvēruma poza, ko veido arcuately deformēta mugurkaula veidošanās.

Tuberkulozs spondilīta - visbiežāk veida slimības.

In tuberkulozes spondilīta raksturīgo iekaisuma procesu, ir lecekts krūšu mugurkaula. Citas daļas mugurkaula var arī sedz slimība, bet šādi gadījumi klīniskajā praksē ir salīdzinoši reti.

Simptomi tuberkulozes spondilīta formā rašanās iznīcināšanas kameras tieši audu mugurkaula locītavu, un sākt iekaisuma process var būt vairāk nekā seši skriemeļi laikā. Tālākai attīstībai tuberkulozes spondilīta raksturo iekaisums izplatījies ārpus mugurkaula. Mīkstajos audos ap mugurkaulu, veido tā saukto wandering abscess - auksti strutojošu abscesi. Galu galā deformētas skriemeļus un sāk izpausties ķīli. Šis destruktīva process bieži pavada smagas un sāpīgas komplikācijas - kompresijas lūzumi mugurkaula. Strutojošu abscesi aizmugures mugurkaula var izraisīt muguras traucējumus, t. Lai. Muguras smadzenes ir saspiests un veidojas noturīgas pietūkums.

Ar attīstību tuberkulozes spondilīta ir trīs veidi šādiem pasākumiem:

- Prespondiliticheskaya (sākums veidošanās perēkļu slimību organismā skriemeli);

- Spondiliticheskaya (laikā gaitu slimības);

- Postspondiliticheskaya (periods iekaisuma remisijas un veidošanās smagas komplikācijas - fistula veidošanās).

Spondilīts Ārstēšana

 Ārstēšana spondilīta - komplekss, ieskaitot pretiekaisuma līdzekļiem

(. Ankilozējoša, reaktīvu, aseptiskos spondilīta un tā tālāk) mūsdienu medicīnas pieeja ārstēšanai visu spondilīta veidu Paredz kombināciju visaptverošu pasākumu, tostarp šādus:

1. narkotiku lietošana. Ārstēšanai nesteroīds pretiekaisuma spondilīta lieto narkotikas, galvenā ietekme kuras mērķis ir samazināt sajūta stīvs mugurkaula un sāpju mazināšanai. Diemžēl lielākā daļa no šīm zālēm ir garš saraksts ar kontrindikācijām un blakusparādībām, no kuriem viens - smagi traucējumi, kuņģa-zarnu traktā. Gadījumā, ja, ārstēšanā spondilīta šo preparātu nav iecelts pamata instrumentus, ko izmanto, ārstējot artrīts - kortikosteroīdu, metotreksāta.

2. Fiziskā terapeitiskā vingrinājums. Regulāras apmācības mācību Wellness eksperti saista ar pamata ārstēšanai spondilīta. Spēcīgāka, un vissvarīgāk, tiesības veida, izmantot ietekmēja spondilīts mugurkaula ļauj ne tikai saglabāt savu elastību un mobilitāti, bet arī labot nepareizu stāju, lai novērstu iespēju smagas komplikācijas.

3. termoterapija (silts). Samērcē skarto spondilīta locītavu un muskuļu audu efektīvi samazina sajūtu sāpes un stīvumu. Karsto toveri izmantošana ir reflekss relaksācija muskuļu, ka, neizmantojot pretsāpju veiksmīgas, palīdzot apturētu sāpes.

4. ārstēšanai spondilītu sevišķi smagu posmā kūrorta operācijas.

Яндекс.Метрика