Stenokardija

Vispārīga informācija par stenokardija

 Stenokardija - Simptomi

In stenokardija saprot traucējumi no sirds un asinsvadu sistēmu, kurā summa asinis plūst uz muskuļiem sirds, tas kļūst nepietiekams, lai nodrošinātu normālu dzīvi organismā. Visbiežāk, stenokardija, simptomi, kas var izteikt formā nelielas problēmas ar elpošanu un stipras sāpes substernal jomā, ir saistīts ar aterosklerozi artēriju. Īpaši parādās spēcīgas pazīmes slimības darba slodzi (fizisku stresu, ātrs pastaigas laikā). Tomēr bieži rodas situācijas, kad uzbrukumi stenokardija nav saistīta ar paaugstinātu slodzi uz sirdi un izskaidro pārsvaru vagālās toni.

Starp arī jāatzīmē ietekmējošie rašanos un attīstību slimības faktori: chill, smēķēšana, psiho-emocionālo stresu, kuņģa, hiatal trūce, iekaisuma izmaiņas koronāro artēriju slimību. Tas nozīmē, ka tad, kad diagnoze stenokardijas ārstēšanai jābūt vērstai ne tikai novērst galvenos simptomus, bet arī atbrīvoties no slimības, kas noveda pie uzbrukumiem.

Stenokardija - simptomi un klīniskā aina

Galvenā iezīme slimības ir stipras sāpes retrosternālas teritorijā vai uz augšu no sirds. Ja jums nav jāmaksā uzmanību uz nepatīkamus simptomus, sāpes pakāpeniski izplatās uz citām ķermeņa daļām - interscapulum, pleca, labajā pusē. Kā likums, uzbrukumi parādās, kad konkrēti nosacījumi sakrīt - ātru staigāšanu, pēc aiziešanas siltā telpā par aukstu vai izmantošanu. Turklāt, uzbrukums var izraisīt pārtikas devu, augstu pozīciju diafragmu un vēdera uzpūšanās.

Īpaši nepatīkama situācija, kad stenokardija notiek naktī. Šajā gadījumā persona mostas no asu, dažkārt nepanesamas sāpes, nemiers, reibonis, vemšana un krampji. Nakts stenokardija, simptomi, kas bieži notiek 30 minūtes vai vairāk laikā, pietauvots izmantojot nitroglicerīnu. Viena deva narkotikas ir pietiekami, lai novērstu spēcīgas sāpes un mēģināt gulēt vēlreiz.

Laikā krampji pacientiem ir raksturīga uzvedība, tas nevarēja būt spilgtāka norādot, kāda veida slimības. Tāpat sasalst vietā cilvēks, bet viņa seja kļūst vērsta, aizskarts izskatās bāla, pārklāta ar bagātīgu auksti sviedri. Gadījumi, kad stenokardija izraisa bieža urinēšana. Turklāt laikā epizodes pacientiem palēnina pulsu, asinsspiediens paaugstinās, ir pazīmes, tahikardiju. Smagos gadījumos, pacientam ir jādod neatliekamo medicīnisko palīdzību, vai stenokardija var izraisīt nopietnas komplikācijas, un pat nāvi.

Ņemiet vērā, ka tas ir nepieciešams diferencēt sāpes stenokardija ar sāpēm neirozes. Ilgāk, un nav lokalizēts sāpes krūtīs, un sirds zona. Tādējādi tie nav parasti ir saistīti ar staigāšanu vai citas fiziskās aktivitātes.

Attiecībā iezīmes slimības. Gandrīz vienmēr, tas ir hronisks. Uzbrukumi var pazust uz mēnešiem vai gadiem, bet pēc tam vēlreiz apliecināt sevi, un biežāk un stiprāka. Šī iemesla dēļ, diagnostikā stenokardija, ārstēšana jāsāk pēc iespējas ātrāk. Pretējā gadījumā, pacientiem rodas miokarda infarkts un citas patoloģiskas izmaiņas sirds un asinsvadu sistēmas, tai skaitā sirds, sirds aritmiju, sirds mazspējas simptomi.

Stenokardija - ārstēšana un profilakse slimības

 Stenokardijas

Daži vārdi par to, ko darīt uzbrukuma laikā. Pacientam ir jāpārtrauc jebkāda īstenošanu, veikt mierīgu, relaksējošu poza, rūpēties par pastāvīgu pieplūdumu siltuma uz rokām un kājām (izmantot karstā ūdens pudeles). Pēc pirmā pazīme uzbrukums būtu pieņemt vazodilatatora - nitroglicerīnu vai validol. Pēdējās aktivitātes mazāk un mazāk uzticami. Ja pacients ir stenokardija, kuras simptomi parādās kā stipras sāpes, viņa stāvoklis var mazināt, lietojot sinepju plāksteri un dēles uz sirdi.

Gadījumā, ja vazodilatatori neizraisa sagaidāmo rezultātu, pacientam ievada promedol, morfīna vai omnopon. Efektīva stipras sāpes un ieelpošanas slāpekļa oksīda maisījumu ar gaisu. Antikoagulanti netiešās darbības, piemēram, neodikumarin, īpaši labi noturīgo uzbrukumiem, bet tie jālieto tikai ārsta uzraudzībā. Amatieru šajā gadījumā ir absolūti nepieņemami, jo narkotikas - spēcīgi un ir daudz blakusparādības.

Liela nozīme ārstēšanā stenokardijas tas ir nevis zāles metodes - ārstnieciskā vingrošana, pastaigas, vizītes specializētajos veselības centros, fizioterapija. Pacientam vajadzētu atmest smēķēšanu un alkohola, uzturēt veselīgu dzīvesveidu, rūpēties par pilnīgu sapnis, racionālu pārmaiņus darbam un atpūtai.

Profilakse slimības ir samazināts līdz cīņai pret aterosklerozi un hipertoniju, racionālu uzturu, pietiekami daudz miega un izvairoties no kaitīgas paradumus.

Яндекс.Метрика