Stuttering

Vispārīgs raksturojums slimības

 Stostīšanās bērniem
 Stuttering ir runas traucējumi, kas raksturojas ar biežu atkārtošanās vai pagarināšanu vārdiem, zilbes vai skaņas, un slimības pazīmes ir bieži pieturas vai vilcināšanās runas, kas noved pie plīsumu tās ritmikas plūsmas.

Vienkārši runājot, stuttering - pārkāpums gludumu un ritma runas, radot grūtības mutvārdu komunikāciju.

Lai tika diagnosticēta "stostīšanās" simptomi ir ievērojams. Sakabe un glitches normālā ritmā runas runājošu cilvēku no dažādām traucējumiem sajūta stutterers muskuļu spriedze, kontroles zaudēšanu pār runas orgānu, jūtām kauns un bailes.

Stostīšanās parasti sākas vecumā no 2 līdz 5 gadiem un var ilgt mēnešiem vai gadiem. Šis runas traucējumi ir vairāk tendētas uz zēniem nekā meitenēm, bija gadījumi, slimības uzreiz ar vairākiem ģimenes locekļiem. Stostīšanās bērniem, atšķirībā no pieaugušajiem, var pāriet spontāni.

Gandrīz visi stutterers raksturo spēju runāt tekoši, ja tie ir emocionāli kaismi lasīšana ar kādu vienā balsī dzied, ir vieni vai mainot veidu runājot, elpošana, savu balsi.

Stostīšanās sāk izpausties, sazinoties ar sarežģītām situācijām, kad, piemēram, būs runāt ar auditoriju, steigā, cenšoties iegūt apstiprinājumu vai koncentrēties uz sevi un savu runas traucējumi.

Attiecībā uz lielāko daļu stostīšanās stostīšanās raksturo paplašināšanu vai atkārtošanās sākuma zilbes vai skaņas tas ir iespējams arī pilnīgas apstāšanās sākumā zilbes vai vārda. Turklāt, paralēli apturēšana var novērot šādas "sekundāru" simptomus, piemēram, netīšas ekstremitāšu kustības, kakla, sejas vai ievietot svešas izcelsmes skaņas vai vārdus. Pirmās pazīmes stostīšanās bērniem parādīties kā skarbums un neskaidras runas, bieži atkārtojumus vārdiem, redzams spriedze bērns, reizēm ir gadījumi, klusuma un pilnīgu noraidīšanu mutvārdu saziņā.

Cēloņi stostīšanās

Stuttering bērniem var radīt defektu, nervu sistēmas, vai arī rezultāts neirozes.

Pirmajā gadījumā cēlonis runas traucējumiem var būt ģenētiska predispozīcija, grūti turpināt grūtniecību, traumas dzimšanas vai bieža slimības agrīnajā periodā. Neskatoties uz to, ka acīmredzot šie bērni likties diezgan veselīgi, nervu pārbaude var atklāt tās ir pieaugušas konvulsīvs gatavību, mainot refleksus, paaugstināts intrakraniālais spiediens.

Stostīšanās bērniem otrajā cēloņu neirožu, stresa saistītas, stiprs nogurums, bailes. Visvairāk jutīgas pret šāda veida runas traucējumi nervu un uztverīgs bērniem, un slimības pazīmes var saasināt garīgā stresa vai emocionālo arousal.

Retos gadījumos iemesls stostīšanās bērniem varētu būt vēlme atdarināt bērnu stutterers radinieka piespiedu pārkvalifikāciju kreisās hander vai sitiens ar labo roku ar infekcijas slimībām.

Stuttering pieaugušajiem notiek reti, parasti, tas ir pirms smagas traumas. Dažos gadījumos iemesls stostīšanās pieaugušajiem kļūst bailes no uzstāšanās (glossophobia), kas pirmo reizi izpaudās verbālās komunikācijas, un pēc tam pārveidots par bailēm, kas pievienots pat doma par gaidāmo sarunu.

Stostās mehānisms

Efektīva korekcija stostās un tās ārstēšana ir nepieciešama izpratne par to, kas veido pārkāpumu, fizioloģisko izteiksmē. Stostīšanās pieaugušajiem, kā arī bērniem - tas ir muskuļu spazmas no vokālā aparāta (apakšžoklis, mīkstās aukslējas, lūpu, mēles), kas notiek periodiski.

Tātad, kloniski stuttering, kas ir piespiedu atkārtojums dažu zilbes un skaņas, pateicoties vairākiem īstermiņa muskuļu kontrakcijas. Tolaik, kā tonizējošs stostīšanās (runas kavēšanās) izraisa ilgstoša kontrakcijas muskuļu spēcīgas. Dažreiz muskuļu spazmas no vokālā aparāta pievieno spazmas ekstremitāšu un sejas.

Smadzenēs, ir balss, dzirdes un asociatīvo centri, koordinēta darbs, kas veido apli runas. Par pārtraukumus balstās stostīšanās runas termini, kas notiek periodiski, kā rezultātā dažādu ātrumu runas centriem. Tas ir iemesls visbiežāk notiek stostīšanās bērniem vecumā no 2-5 gadiem, kad sinhronā komunikācija starp centriem tiek veidotas.

Mūsdienu medicīna skaidro mehānismu stostās sekojoši. Izmaiņas nervu sistēmā rada uzbudinājumu Balss centru (Broca s apgabals), ar ātrumu, kas palielina, kas provocē uz laiku pārtraukt runas diapazonā. Overexcitation nodotas reģioniem garozā, kas atbild par motora darbību, tādējādi radot muskuļu spazmas. Pēc fakts stostīšanās balss centra atpūsties noteikumus un balss loks ir slēgts vēlreiz. Stostīšanās notiek visbiežāk par līdzskaņu jo, kad overexcited nervu impulsus no frekvenču tuvu šīm skaņām, jo ​​īpaši nedzirdīgajiem.

Ārstēšana stostīšanās

 Ārstēšanai stostās parasti integrēta pieeja
 Jautājums par to, kā atbrīvoties no stostīšanās, novietot gandrīz vienmēr, kad viens ģimenes loceklis ir saskārusies ar šo runas traucējumi.

Stuttering ārstēšana šodien ir nevienmērīga, jo eksperti nav vienisprātis par ārstēšanas metodēm. Uz korekcijas stostīšanās bija produktīvs, parasti integrēta pieeja, kas apvieno vairākas metodes, kuru vidū ir:

  • psiholoģiskā;
  • psihoterapija;
  • runas terapija;
  • logopsihoterapevticheskuyu;
  • sotsioreabilitatsionnuyu;
  • fizioterapija;
  • zāles;
  • netradicionālu.

Metodes korekcijas stostīšanās autoru izstrādāto, balstoties uz savu izpratni par cēloņiem slimības. Daži pret stostīšanās kā kompleksu neirotisku traucējumu, kā rezultātā neveiksmes nervu procesiem smadzenēs. Citi redz cēloni šo kompleksu neirotiskiem traucējumiem bloķētā refleksu nepareizu runu, kas radās sakarā ar runas grūtībām dažādas izcelsmes. Jau trešo ārstēšanai stostās ir likvidēt neharmonisku personības attīstību, kā arī runas un vispārējā dizontogeneza. Ceturtais redzēt cēloni stuttering tikai organiskos bojājumiem centrālās nervu sistēmas.

Šodien ir daudz ārstēšanas metodes stostīšanās, bet nedod pilnīgu garantiju, kādu no tiem. Dažos gadījumos, jautājums par to, kā atbrīvoties no stostīšanās var nenotikt, ja laiks, lai novērstu slimības, izveidojot bērnu, cik vien iespējams mierīgiem un labdabīgi dzīves apstākļus.

Яндекс.Метрика