Trieka

Īss apraksts slimības

 Išēmisku insultu

Burtiskā tulkojumā no latīņu valodas vārda "stroke" nozīmē "lēciens" vai "lēcienu". Patiesībā, mūsu senči bija ļoti precīzi noteikt raksturu šo viltīgo slimību, jo smadzenes trieka raksturo pēkšņs izzušanu, vai būtiski pārkāpj smadzeņu funkcijas, kas parasti beidzas ar nāvi personas 24-48 stundu laikā. Ņemiet vērā, ka tikai insults - vienreizēju notikumu, bet tas ievada gara funkcionālo pārmaiņu un neatgriezeniskus smadzeņu bojājumus.

Veidi insulta

Atkarībā no tā, kā uzvedas insulta simptomi, kas sadalīti vairākos veidos, un veido pamata klasifikāciju slimības:

 • išēmisku insultu - 80% no reģistrēto gadījumu skaita, kas saistītas ar akūtu asinsrites traucējumiem noteiktu smadzeņu daļām;
 • hemorāģisks insults - slimības simptomi parādās asinīs mērcēšanas dažādas smadzeņu daļas, vai uz intracerebrālās hematomas;
 • subarachnoid asiņošana - notiek tad, kad asinsvadu plīsumu dura mater;
 • aptuveni 5% gadījumu, iemesls insulta joprojām ir neskaidrs.

Agrīna diagnostika patoloģiskām izmaiņām cilvēka smadzeņu ir būtiska, lai laikus atklātu un novērstu smagus problēmas visu insultu veidiem. Šī iemesla dēļ, visās klīnikās pasaulē ieviest modernas iekārtas, kas ļauj laiks atklāt tuvojas "sprādzienu" un rīkoties pirms, ne pēc insulta. Viens no visefektīvākajiem un labi pārbaudītām tehnoloģijām diagnoze ir datortomogrāfija.

Stroke - simptomi un klīniskā aina

Vairumā gadījumu slimība sākas pēkšņi, tā ir strauji augošs un bieži letāla cilvēka vai neatgriezenisks smadzeņu bojājums. Uzbrukums var ilgt dažas minūtes, un 1-2 dienas, bet patiesībā, un citā gadījumā vīra dzīvība ir briesmās saistīts ar straujo nāvi smadzeņu audiem. Lai cilvēks, kurš cieta insults, rehabilitācija ir neatņemama daļa no ārstēšanas, jo tas ļauj jums, lai apturētu paplašināšanu bojājuma un rada ievērojamu uzlabojumu dzīves kvalitātes. Neskatoties uz to, mums ir atkal atzīmēt, ka gan išēmisko un hemorāģisko insultu cēlonis neatgriezeniska iznīcināšana smadzeņu membrānas, kas ir, ikvienam būtu jāzina par, uz kāda pamata var noteikt uzbrukums tuvošanos un to, kā rīkoties gadījumā, ja pēkšņi, pēkšņi slimības attīstību.

No insulta simptomi ir atkarīgi no kāda smadzeņu daļa veic izmaiņas. Parasti cilvēks jūtas nedaudz iepriekš depresija samaņas un depresiju. Arī pacienti nespēj pārvaldīt savas emocijas, viegli satraukti, un atjaunot mieru uz ilgu laiku. Tieši uzbrukuma laikā izrunā šādi simptomi:

 • hemorāģisks insults - asu "naža, piemēram," sāpes galvā, apziņas, krampji, miegainība, apātija, bieži slikta dūša un vemšana;
 • Išēmisku insultu - simptomi neskaidri, pakāpeniski pieaug. Šī slimība formu raksturo sāpes galvas, sēkšana, ādas krāsas izmaiņas, atkārtota vemšana un samaņas zudumu vēlīnā stadijā. Pēc insulta bieži ir paralīze un parēze, kakla stīvums, meningeālu sindroms, demenci.

Principā brīdī uzbrukuma, lai noteiktu insulta nav problēmu, jo ekstremitāšu paralīze, elpošanas grūtības, runas traucējumi un apziņas notiek vienlaicīgi, un tas ievērojami vienkāršo diagnozi. Vēl viena lieta, ja pacientam attīstās tā saukto pārejošu smadzeņu insults. Šajā gadījumā ārsts, kurš nāca "pirmais" var redzēt priekšā pilnīgi vesels cilvēks, un radīt maldīgu priekšstatu par notikumiem, neskatoties uz to, ka dažas minūtes pirms viņa ierašanās, pacients nevarēja runāt un nav justies kājas. Attiecīgi, kādi simptomi smadzeņu bojājumu darbību medicīnas darbinieku jāsamazina līdz vienam - termiņa hospitalizācija.

Pirmā palīdzība pēc insulta

 Ārstēšana išēmiska insulta

Pirmā lieta, kas jums jādara, ir aizdomas par insultu, tāpēc tas ir iemesls "pirmās palīdzības". Radinieki daudziem pacientiem zaudēt laiku nelietderīgi tossing dzīvoklī atstājot precious momentus, kas ļauj jums, lai saglabātu cilvēka dzīvību. Neatkārtot kopējās kļūdas. Ja diagnoze insults, pacientiem vajadzētu veikt tikai profesionāļi speciāli aprīkotas klīnikas, un tas ir ļoti svarīgi, pirmās stundas slimības, ja ir iespēja, lai apturētu laiku līdz nāvei smadzeņu audiem.

Self insults bezjēdzīga un, turklāt, ir ļoti bīstami, bet, tomēr, pirms ierašanās "pirmais" jūs varat veikt vairākus pasākumus, lai uzlabotu stāvokli pacienta:

 • Novietojiet upuri uz augstu spilvenu tā, ka galva bija izvirzīti virs gultas aptuveni 30 cm;
 • Nodrošiniet svaigu gaisu telpā;
 • bez kakla pacients atpogāt saspringto apkakles krekli un atbrīvoties no kavē apģērbu;
 • ja persona ir insults notiek, kuras simptomi ir izteikti augsts asinsspiediens, dot pacientam zāles, kas samazina asinsspiedienu;
 • vemšana, savukārt pacienta galvu uz sāniem vemt nav ieelpot. Rūpīgi iztīriet muti pēc katras vemšana.

Tas ir, iespējams, visu, ko jūs varat darīt mājās. Visi citi notikumi tiek vada ārsti, kam ir piešķirt pacientam nepieciešamās diagnostikas procedūras un jāizlemj, vai operācijas. Pēdējais ir bieži izmanto pēc insulta, ko izraisa stenoze (sašaurinājums) no miega artērijā. Ja tas noved pie ierobežojuma asins plūsmu uz smadzenēm, ķirurgs veic griezumu kaklā, noņem aplikumu bīstamu un sews up miega artērijā. Šādas darbības jau sen strādāja, bet tie nekļūst mazāk bīstami, jo pēc vēlēšanām var izraisīt nopietnas komplikācijas. Turklāt daudzi pacienti operācija ir kontrindicēta, jo saistītā sirds slimībām un citām slimībām.

Rehabilitācija pēc insulta

Labvēlīgo ietekmi spa ārstēšanu, ievērojami samazina risku atkārtotu insultu tika novērots 19.gadsimta. Pamats rehabilitācijas cilvēkiem ar insultu, ir: jūras peldvietās, dubļu vannas, minerālūdens un piemērotu (labākais no visiem - kalnu) klimats. Kad šī ārstēšana tiek sniegta tikai pēc 4-6 mēnešus pēc tam, kad persona ir cietusi hemorāģisku vai išēmisku insultu, jo ārstiem ir izvērtēt sekas uzbrukuma, un piešķirt procedūras atkarībā no pacienta veselības stāvokļa.

Ja pacientiem ir smagas komplikācijas pēc insulta, viņa rehabilitācija ir kontrindicēta. Šādas komplikācijas ir: smagas mehānisko un runas traucējumi, garīgās izmaiņas, iegurņa orgānu disfunkciju, nespēju cilvēks kalpot sevi, epilepsija, smagas aritmijas, aortas aneirisma un smaga asinsrites mazspēja.

Izvēloties kūrortā jums ir koncentrēties uz ārsta ieteikumiem, ņemot vērā pacienta stāvokli, traucējumi, veģetatīvo regulējumu, meteozavisimost un citiem svarīgiem faktoriem.

Pirms brauciena, ir vēlams iziet visaptverošu pārbaudi organismam iespējamām veselības problēmām nav sabojāt jums un jūsu ģimenes medicīnisko atvaļinājumu klēpja dabas.

Яндекс.Метрика