Svešķermenis acī

Svešķermeņa sajūta acī ir pazīstams gandrīz katram cilvēkam. Tas notiek tad, kad tas stāsies acis mazliet speķis putekļu, mazo kukaiņiem, uc Svešķermenis acī - tas ir viens no galvenajiem cēloņiem bojājumu tās struktūrās (konjunktīva, sklēras, radzenes). To var novietot virsmas vai iekļūt acs ābola. Jebkura brūce nodarīts acu svešķermeņa, ir potenciāli bīstami redzes funkcijas. Dedzināšanas sajūta - viens no simptomiem svešķermeni acī

Simptomi ir svešķermenis acī:

 • Dedzināšanas sajūta slimajā acī, viņa sāpīgums un apsārtums;
 • Pastiprināta asarošana;
 • Varbūt neskaidra redze;
 • Paaugstināta jutība pret spilgtu gaismu.

Pat pēc izņemšanas no svešķermeņa no acs, šie simptomi saglabājas ilgāku laiku - kamēr tie nav notikt dēļ kairinājumu.

Cēloņi

Visbiežāk, kļūst svešķermenis acī notiek darbiniekiem noteiktās profesijās (mūrniekiem, glabātāji, uc). Tādēļ, lai aizsargātu ieteicams viņu ķermeņa darbu, kamēr valkā brilles.

Laikā stipru vēju, putekļu vētras un pastāv augsts risks iegūt svešķermenis acī. Tas ir labākais, lai gaidīt, sliktiem laika apstākļiem mājās. Ja tas kaut kādu iemeslu dēļ nav iespējams, tas arī jāizmanto aizsargbrilles.

Bieži vien, svešķermeņa sajūta acī rodas cilvēkiem, kuri lieto kontaktlēcas. Ja jūs neievēro noteikumus valkā viņiem (sterilitāti, uzmanīgi noņemt, uc) parādās nelielas traumas uz virsmas struktūru acs ābola, kas parādās svešķermeņa sajūta acīs.

Diagnoze svešķermeni acī

No svešķermeņa klātbūtne acī, parasti nerada grūtības diagnozes. Vairumā gadījumu, ārsts liek diagnozi, pamatojoties uz tipisku sūdzībām par pacientu datiem un oftalmologam. Ja nepieciešams, ārsts var uzmanīgi izvelciet apakšējo plakstiņu vai noskrūvēt augšas, lai pārliecinātos, ka nav svešķermeņi zem tiem.

Kad iekļūst brūces acs ābola, kad svešķermenis iekļūst, izmeklēšana pacientu ir sarežģīta un ietver:

 • Testēšana redzes asums;
 • Pētījums par acīm ar oftalmoskopu;
 • Pārbaude, izmantojot spraugas lampa;
 • Rentgena stari;
 • Ultraskaņas diagnostika. Pēc izņemšanas no svešķermeņa no acs uz to uzlikt aizsargājošu pārsējs

Ārstēšana

Ārstēšana pacientiem sākas ar atdalot svešķermeni no acs. Par sāpēm slimajā acī jāiepilina anestēzijas pilieni, piemēram, 0, 25% tetrakaīna. Tad veikt tūlītēju izņemšanu no svešķermeņa, izmantojot sterilu vates tamponu iemērc sterilā destilētā ūdenī. Gadījumos, kad svešķermenis ir ļoti maza tā diametru un tās ikdienas pārbaudes nevar atklāt, ražo alu uz bojātās acs acu pilieniem, kas satur īpašu krāsu - fluoresceīna. Pateicoties viņam, svešķermeņa kļūst redzama, un ārsts var viegli noņemt.

Par nelieliem bojājumiem radzenes pēc noņemšanas svešķermeņa no acīm līdz pacientam izrakstīt acu ziedi ar antibiotikām. Tai ir jāizlieto 2 - 3 dienas.

Ar ievērojamu kaitējumu radzenes pēc noņemšanas svešķermeņa no acīm līdz pacientam nozīmēt iedvest pilienus paplašina skolēnu (1% šķīdums atropīna sulfātu). Bez vairākas reizes dienā, lai būtu acu pilienus ar antibiotikām. Lai pasargātu acis no bojātā kairinošs gaismas pārsējs par to. Ārstēšana tika turpināta 3 - 5 dienas.

Ar dziļu svešķermenis acī, lai novērstu pacientam var būt nepieciešama operācija.

Яндекс.Метрика