Tendinīts

 Tendinīts

Iekaisums audos, caur kuru muskuļi ir piestiprināta pie kaula, ko sauc par tendinīts. Vairumā gadījumu slimība rodas vietā saskares cīpslu un kaulu, bet dažos gadījumos tendinīts attīstās gar cīpsla. Pirms slimības visiem, neatkarīgi no dzimuma, vecuma un profesiju. Tomēr pastāv cilvēku kategorija, kas saslimis tendinīts biežāk nekā citi. Tie ir cilvēki, kas vecāki par 40 gadiem, jo ​​ar vecumu saistītām izmaiņām cīpslām un tiem, kas nodarbojas ar realizācijai vai fizisku darbu, jo bieži slodze tajā pašā zonā.

Iekaisums var notikt gandrīz jebkur, kur ir cīpslu. Bieži vien tendinīts pamatnes īkšķa roku, plecu, elkoņa, ceļa un gūžas locītavas, kā arī Ahileja cīpslu. Bērniem un pusaudžiem biežākais ceļa tendinīts.

Cēloņi tendinīts

Visbiežāk cēloņi tendinīts ir:

- Ievērojama fiziskā aktivitāte locītavas ilgā laika periodā. Tendinīts no pleca locītavas bieži notiek tenisā, kodolu vai āmuru metēji, gleznotāji, dārznieki un lauksaimnieki;

- Traumas;

- infekcijas, ko izraisa baktērijas, piemēram, gonoreju;

- No reimatisko slimību (podagras vai artrīts) klātbūtne;

- Alerģiska reakcija uz narkotikām;

- Anatomisko struktūru organismā. Dažāda garums ekstremitāšu veicina tendinīts no ceļa;

- Novājināta cīpslu vai to attīstību nepareiza;

- Neievērošana pareizu stāju.

Simptomi tendinīts

Pazīstamākie simptomi tendinīts ir sāpes un kustību traucējumiem. Sāpes vietā iekaisums un tās apkārtnē nav izturīgi ilgi pass. Sāpes var parādīties pēkšņi, bet dažreiz sāpes palielinās ar tik uzlabotu iekaisumu. Ir paaugstināta jutība pret palpāciju skartās cīpslas.

Arī starp simptomi tendinīts atzīmē dzirdamu čīkstoņa skaņu attālumu, ko veido kustību pacients ekstremitāšu laikā. Laika cīpsla var rasties apsārtums un hipertermiju. Slimība sarežģī izgulsnējas kalcija locītavās, kam ir tendence vājināt kopīgu kapsulu un cīpslu.

Ar tendinīts no pleca locītavas tiek samazināta plecu mobilitāti un samazinātu kustību. Sāpes nav pasīvs stāvoklis. Viens no brīdinājuma simptomus tendinīts aug nakts sāpes, kas var izraisīt miega traucējumus, ne tikai tāpēc, ka smagumu, bet arī piespiedu ķermeņa stāvokli.

Apgrūtināta staigāšana, skriešana, celšana, vai ejot lejā pa kāpnēm piedzīvo pacientus ar ceļa tendinīts. Problēmas ar saglabāšanu objektu savās rokās un veicot dažādus pasākumus rasties cīpslu iekaisums, kas apakšdelma.

Ārstēšana tendinīts

 Pretiekaisuma līdzekļiem - obligāts elements ārstēšanā tendinīts
 Pirmkārt, ja tendinīts ir nepieciešams, lai nodrošinātu pilnīgu atpūtu. Šiem nolūkiem ir kā kruķiem vai niedru bojājumiem apakšējo ekstremitāšu un mērci, autobusu vai šinas ir nepieciešamas tendinīts no pleca locītavas, pārsēju uz elkoņa. Arī atspoguļojas pretiekaisuma līdzekļi un pretsāpju līdzekļi, ziede var lietot lokāli uz to pašu efektu.

Labs efekts, ārstējot tendinīts dot injekcijas kortikosteroīdu tieši uz bojājuma. Ar viņu palīdzību, ātri novērš sāpes, un tur ir vājināšanās iekaisuma. Kā papildinājums pamata ārstēšanai ir izmantots veiksmīgi fizioterapija.

Ar neefektivitāti smagu iekaisumu vai antibiotiku tiek parakstītas. Vissmagākajos gadījumos, operācija ir nepieciešama.

Paturiet prātā, ka attieksme pret tendinīts dot vēlamo efektu tikai tad, ja pacients būs jāatbilst ieteikumiem par pārējo ietekmēto ekstremitāti. Saglabāšana iepriekšējā ritma darba izraisīs tālāku slimības attīstību.

Novēršana tendinīts

Novērstu tendinīts ir daudz vieglāk, nekā vēlāk, lai ārstētu to. Nav svarīgi, kāda veida uzdevums nāk pirms sākuma to nepieciešams uz treniņu.

Ja likme slodzes fiziskās aktivitātes būtu pakāpeniski jāpalielina, tas nav ieteicams strādāt pie robežas to spēka. Ja jums ir kādi pazīmes sāpēm vajadzētu mainīt darbu vai organizēt atvaļinājumu. Ja sāpes, veicot jebkādas darbības, turpina parādīties, tas ir labāk ne, lai dotos atpakaļ uz tiem vēlāk.

Novēršanai tendinīts no pleca locītavas ir vēlams izvairīties no veiktā darba rokas uz augšu. Ja profesija ir pienākums to darīt, bet jums ir nepieciešams, lai regulāri sniegtu pilnīgu atpūtas augšējo ekstremitāšu.

Vairumā gadījumu, jūs varat izvairīties no tendinīts, atturoties no veicot ilgu laiku atkārtotas kustības pašā locītavā.

Яндекс.Метрика