Teniasis

Īss apraksts slimības

 Cūkgaļa lentenis - zarnu tārpi rada slimība teniasis
 Teniasis - infekcijas slimība, kas izraisa zarnu tārpi Taenia saginata vai Taenia Solium. Šie parazīti un to darbības ietekme zināms cilvēcei ir bijis jau daudzus gadsimtus, tomēr, kā tas ir gadījumā ar daudzām citām infekcijas slimībām, efektīvu ārstēšanu teniasis parādījās salīdzinoši nesen.

Ar regulāriem profilaktiskiem pasākumiem, izplatība teniasis spēj kontrolēt gandrīz visas pasaules daļas. Izņēmumi ir North Ķīna, Āfrika, dažas valstis Dienvidamerikā un Indijā. Tas ir saistīts ar faktu, ka teniasis, diagnoze ir grūti nabadzīgajās valstīs, jo zemo attīstības medicīnu, parādās pēc ēšanas gaļu, mājas cūku un meža cūku, un viņi bieži vien ir vienīgais barības avots vietējiem iedzīvotājiem. Tomēr, regulāri infekcijas ierakstīts salīdzinoši attīstītajos reģionos. Mūsu valstī teniasis bieži atrodamas Krasnojarskas novada un reģioniem, kas robežojas ar Ukrainu un Baltkrieviju.

Jāatzīmē, ka galīgais uzņēmēja teniasis ir tikai cilvēki. Cūkas darbojas arī kā pagaidu pārvadātājs pēc ēšanas barību un atkritumi, kas piesārņoti ar tārpu olām. Lielākais risks ir gaļa, kas nav izturējis veterinārās pārbaudes, vai vārīti ar sanitāro normu un tehnoloģiju termiskās apstrādes pārkāpumiem.

Kas notiek, kad tārpi iekļūt cilvēka organismā?

Teniasis izraisa cūkas lenteni .  Tās garums ir 1, 5-2 m .  Gar ķermeņa parazītu atrodas simtiem segmentos, kas spēlē nozīmīgu lomu dzīvē un vaislas tārpi .  Mums jau minēju, cik tur teniasis (sāk attīstīties simptomi pēc ēšanas cūkgaļu) .  Tagad tuvāk apskatīt aktivitātēm tārpi .  Viņu olas tiek iznīcināti cilvēka kuņģī, iedarbojoties ar skābā vidē, kur parazīti iekļūt asinsritē caur sienu orgāna un izplatīties visā organismā .  Viņu lielākais akumulācija vērojama intramuskulāri saistaudu .  Šeit tiek pārveidota cisticerka kāpuriem un pēc tam uz pilntiesīgu pieaugušajiem .  Nesenie iekļūt zarnās, ir pievienoti zarnu gļotādā un sāk augt, sasniedzot briedumu aptuveni 2-2, 5 mēnešiem .  Tajā pašā laikā tie rada vairākas toksiskas - alerģiskas reakcijas, kairināt iekšējo virsmu tās atzariem un absorbēt lielu daudzumu barības vielu, kas sākotnēji bija paredzēts, uzņēmējas, tas ir - inficētas personas teniasis .  Ja rodas šaubas par taeniasis ārstēšanu jāsāk pēc iespējas īsākā laikā, jo pastāvīgie saindēšanās toksīni izraisa nervu sistēmas traucējumi un citas nopietnas komplikācijas .

Teniasis - simptomi

Pacienti ar šādiem simptomiem teniasis:

  • zarnu trakta traucējumi;
  • vājums;
  • reibonis;
  • slikta dūša, vemšana;
  • atkārtotas galvassāpes;
  • miega traucējumi;
  • vēdersāpes

Bieži kopā ar hipohromā anēmiju taeniasis un cisticerkozes smadzenēs, kas daļēji izskaidro kopējā neiroloģiski simptomi.

Diagnoze teniasis

Diagnoze teniasis veica, pamatojoties uz izkārnījumos paraugu potenciālo pacientu. Ekspertu diagnosticēšanā teniasis uzdevums ir identificēt segmentus cūkgaļas lenteni, kas dažreiz pārvēršas diezgan nopietna problēma, jo parazīti ir neaktīvi, un var būt ilgs laiks neparāda savu klātbūtni.

Ārstēšana teniasis

 Tabletes lieto teniasis

Ārstēšanas laikā teniasis izmanto ķirbju sēklas un ekstrakts vīriešu papardes. Zāles tiek izmantoti šādi: 2-3 dienas pirms lietojat narkotikas pacientam ir sniegta tikai sagremojama pārtika, un dienu pirms - sāls caureju. Dienā ārstēšanas persona saņem teniasis papardes ekstrakts vai ķirbju sēklas, 3 stundas - atkal, caureju, stundu vēlāk - vieglas brokastis. Deva narkotikas tiek izvēlētas, pamatojoties uz pacienta vecuma un svara viņa ķermeņa.

Pēdējos gados, diagnoze taeniasis attieksme bieži ietver izmantošanu vai fenasala Vermoxum. Attiecībā uz pēdējo minēto zāļu netiek prasīts ievērot diētu un izmantot jebkuru caureju, kas nosaka tās plašo izplatību un pakāpeniski novecojušas metodes.

Profilakse teniasis

Svarīgākais noteikums profilaksei teniasis: jums ir nepieciešams iegādāties tikai produktus speciāli aprīkotās vietās. Spontāni tirgi un jo īpaši izplatība gaļas ar roku tiem, kas nav saistīti. Novērot un citas pamata drošības pasākumi:

  • pārbaudīt zīmi uz gaļu un veterinārā sertifikāta;
  • labi vārītu vai ceptu gaļu, kā taeniasis, vai drīzāk tās iniciatori, konservēti un īstermiņa iedarbība pret augstām temperatūrām;
  • nemēģiniet neapstrādātu liellopu un citus gaļas produktus.
Яндекс.Метрика