Teratoma

 Coccygeal teratoma

Audzējs, kas atrodas iekšpusē dažādos audos, dažreiz netipisku šai struktūrai, ko sauc teratoma, kas tulkojumā no grieķu valodas nozīmē "zvērīga audzējs." Šāda biedējoša nosaukums slimība ir pienākums, ka laikā audzēja var būt zobi, mati, acis, kaulu, saistaudu, muskuļu, nervu, un citi epitēlija audu, un citi orgāni.

Tas notiek tādēļ, ka teratoma attīstās dzimumšūnas spēj atjaunoties jebkuru audi cilvēka organismā. Vissarežģītākais struktūra ar teratomas, kas veidojas ļoti agrīnā attīstības embriju. Ja audzējs rodas vēlāk, kad tas veidojas rudiments orgāna vai audiem, tas ir vairāk viendabīga sastāva.

Slimība parasti izpaužas bērnībā vai pusaudža gados. Visbiežāk teratoma veidojas dzimumdziedzeru: olnīcas - sievietēm sēkliniekos - vīrieši. Bērni attīsta galvenokārt coccygeal teratoma šajā sacrococcygeal mugurkaulā. Daudz mazāk audzējs ir lokalizēts citos orgānos. Visos gadījumos, noņem teratoma.

Teratomas var būt labdabīgi vai ļaundabīgi kursu.

Veidi teratoma

Hromosomu anomālijas šūnu izraisa audzēju veidošanos. Atkarībā no tā, kas veido atkāpi no normas, atšķirt nenobriedušu un nobriedušu teratomas.

Par nenobriedušo teratoma apliecina klātbūtni audzēja audos, kas ir grūti noteikt veidu. Visbiežāk audzējs ir ļaundabīgs kurss. Nobriedušā teratoma skaidri izsekot elementi raksturīgi cilvēka audus: nervu, muskuļu, saistaudu un tauku.

Mature nenobriedis teratoma raksturo ne tikai pēc izskata, bet dažādās attīstības iezīmēm. Piemēram, nobriedis teratoma sēklinieku vīriešiem dažkārt var iegūt ļaundabīgas kursu, bet olnīcu teratoma tāda paša veida sievietēm attiecībā uz lielāko daļu ir labdabīgs audzējs.

Savukārt iedalās nobriedušu teratoma cistisko un ciets. Cistiskā audzējs ir liels, gluda virsma, kas satur vienu vai vairākas dobumos piepildīta ar saduļķot saturu. Inside tām var būt fragmenti no skrimšļa, zobiem vai matiem.

Solid nobriedis teratoma ir blīvs audzējs veidošanos dažādos izmēros, virsma, kas var būt gan gludas un bedrains. Teratoma-viendabīga struktūra ietvaros auduma var būt nezināmas izcelsmes, un nelielo izmēru cista ar gļotas vai šķidrumu.

Savā blīvu konsistenci atrastas teratoma sastāv tikai no audumiem un tsistoteratomy, kur ir arī šķidrums.

Simptomi teratoma

Kā likums, skaidrs simptomi ļaundabīga teratoma parādās pašreizējā vai ievērojamu audzēja augšanu. Citos gadījumos, nosacījums pacientu necieš pārāk daudz, teratoma ir ilgs laiks, "mēms." Kad audzējs veidošanās kļūst raksturīgās pārvietošanas vai kompresijas orgānu lielus, simptomi. Piemēram, ja ir teratoma videnes diskomfortu krūtīs un pietūkums plaušās sniedz aizdusu.

Kad olnīcu teratomas var periodiski parādīties sūdzībām ir smaguma sajūta vēdera lejasdaļā. Ja runa ir par vērpes kājas cista, simptomi ir līdzīgi klīnikā "akūta vēdera." Sēklinieku teratoma ir redzams ar acīm kā ar sēkliniekos palielināšanu ar rezultātā pietūkums. Pievienošanās sāpes liecina, ka process kļūst ļaundabīgi.

Bērniem, lielākā daļa no audzēja ir lokalizēts krustu kaula, coccyx un starpenē. Eļļas teratoma var būt dažādu izmēru un formu. Vairāk izglītība traucēt normālu bērna dzīvību, jo viņš ir grūti urinēt un izkārnīties. Bieži vien ir iedzimtas teratoma. Pirmsdzemdību attīstība bērnam ir pārkāptas spēcīgāka nekā pirms tam notika tab sakārtot teratoma. Pēc iedzimtus defektus kļuvis skaidrs, mīksto audu un skeleta traumas.

Ārstēšana teratoma

 Vienīgais veids, kā ārstēt teratoma - izvešana

Apstrādājot jebkādā formā teratomas - tikai operatīva kad vērpes kājas cistiskā teratoma no olnīcu operācija tiek veikta ārkārtas situācijās. Operācijas apjoms ir atkarīgs no lieluma audzējs, pacienta vecuma, lokalizāciju teratomas un ar to saistīto slimību.

Kad operācijām bieži ir izsūknēt lielu daudzumu šķidruma. Ķirurģiskā sūkšanas ļauj to darīt ātri un efektīvi.

Meitenes un jaunas sievietes, lai atdalītu teratoma bojājumu iegurņa orgānu tiek veikta fona daļējas rezekcijas olnīcas. Lai gan sievietes menopauzes parāda pilnīgu izņemšanu no dzemdes ar diviem piedēkļiem.

Sakarā ar tieksmi veidot pāreju uz ļaundabīgi un metastāzes limfmezglos sēklinieku teratoma ārstēšana ir ne tikai, lai likvidētu audzēju, bet arī izmantošanas staru terapiju kopā ar cesiju pretvēža medikamentu. Pati visaptverošā pieeja tiek praktizēta citās locales teratomas, ja tie ir apvienoti ar citiem audzēju vai jutīgas pret ļaundabīgu transformāciju.

Vairumā gadījumu, prognoze ir labvēlīga, bet lielā mērā tas ir atkarīgs no tā, kurā audzēja tika izveidota, kā tas bija savlaicīga un atbilstoša ārstēšana. Teratoma, kas ir sarežģīti dažiem vēža, darbojas mazāk gludi. Šādos gadījumos, pat aizvākšana teratoma un citām vienībām negarantē pilnīgu atgūšanu.

Яндекс.Метрика