Tīklenes distrofija

Vispārīgs raksturojums slimības

 Tīklenes distrofija

Tīklenes distrofija - viens no galvenajiem cēloņiem vājredzību veciem. Slimība ir neatgriežams iznīcināšanu tīklenes audos un pakāpenisku darbības kavēšanu orgānu redzes.

Par deģenerāciju tīklenes, bet dažādu iemeslu dēļ. Pirmkārt, šis vecums uzkrāšanās audos sabrukšanas produktu metabolismu. Nozīmīga loma trūkst arī spēlēt varu vizuālās tīklenes šūnas ir asinsrites traucējumi, intoksikācija, infekcija.

Faktori, kas veicina attīstību, tīklenes deģenerāciju, ir arī tuvredzība. Tas rada lielāku spiedienu acī membrānās, izraisīt šajā šķērseniskās dimensijas tuvredzīga Ņemot personas pieaugumu.

Citi faktori, kas izraisa deģenerācija tīklenes, iespējams, uzskatīja, cukura diabēts, smēķēšana, aptaukošanās, augsts asinsspiediens. Makulas deģenerācija var attīstīties acs diezgan jaunībā uz fona grūtniecību, sirds un asinsvadu slimības, vairogdziedzera patoloģijas, kā arī sakarā ar traumu.

Simptomi makulas deģenerāciju

Agri simptoms makulas deģenerācija ir pakāpenisks samazinājums skaidrību netālu redzējumu. Slimība progresē lēni, un galu galā noved pie uztveres izkropļota attēlus. Pacienti ar simptomiem makulas deģenerācijas bieži sūdzas par redzes dubultošanās vizuāli uztvert objektus, pārtrauktām līnijām, klātesot neredzamajā šajā vīziju. Tomēr, kopējais aklums kā rezultātā deģenerāciju tīklenes attīstās diezgan reti.

Veidi tīklenes distrofijas

Chorioretinal deģenerāciju tīklenes, tas ir arī ar vecumu saistītu makulas deģenerāciju tīklenes, ir tipiska cilvēkiem virs 50 gadiem. Slimība var novest pie pilnīgas zudumu centrālo redzi. Šajā pacientam ar perifēro redzi chorioretinal tīklenes distrofijas tiek glabāta normas robežās.

Bez skaidrības centrālo redzi, nav iespējams uztvere objektiem. Cilvēki ar simptomiem tīklenes deģenerāciju šāda veida nespēj lasīt vai palaist transportlīdzekļus. Par slimības progresēšanu likme ir atkarīga no veida un smaguma chorioretinal deģenerāciju tīklenes.

Slapjš slimības formu tiek uzskatīts visvairāk smaga, ātra un grūti ārstēt. Tomēr lielākā daļa (9 no 10 gadījumi) bieži sausā forma makulas deģenerācija chorioretinal. Viņas procesa pakāpenisku iznīcināšanu šūnu centrālajā daļā tīklenes (makulas) laikā tas aizņem vairākus gadus.

Cita veida tīklenes distrofija, perifēro tīklenes deģenerācijas, izmaiņas attiecas perifēro daļu fundus. Šīs slimības risks, ka agrīnā stadijā, izstrādājot perifēro tīklenes deģenerācijas notiek gandrīz bez simptomiem. Pirmie deģeneratīvas izmaiņas var diagnosticēt tikai ar speciālu oftalmologam aprīkojumu.

Tomēr šīs izmaiņas ir ļoti svarīgi, lai diagnosticētu to agrīnā stadijā perifēro tīklenes deģenerāciju. Tikai tādā veidā var efektīvi novērst nopietnas komplikācijas slimības - atslāņošanās vai saraujot tīklenes. Šāda patoloģija, atšķirībā no to cēloņiem, diezgan grūti ārstēt.

Pigmentāru tīklenes distrofija - visvairāk reta anomālija, ko izraisa iedzimtu faktori. Viņas cēloņu pārtraukumi tīklenes photoreceptors atbildīgajām vai krēslas melnbaltās vai krāsu, lai dienas redzējumu.

Pigmentāru tīklenes distrofija var tikt nodots no mātes bērnam ar autosomāli recesīvā vai autosomāli dominējošā mantojumu. Visbiežāk cieš pigmentāru tīklenes distrofijas vīriešiem. Slimības klīniskā aina un mehānisms dziļi individuāli.

Kad pigmentēts tīklenes distrofija ir vieglas neliels samazinājums redzes asuma kādā slikti apgaismotā teritorijā. Smagos gadījumos, pigmenta tīklenes distrofija var pabeigt izmiršanu redzes funkcijas.

Diagnoze tīklenes distrofijas

Lielākā informatīvs metode diagnozes tīklenes distrofijas ir acu lāzera skenēšanas no tīklenes ar optisko skeneri, centrālā datora perimetry un dienasgaismas angiogrāfiju asinsvadu par fundus. Tās var atklāt visdrīzāko pazīmes tīklenes distrofija.

Turklāt, agrīnā diagnostika slimības var arī izmantot, lai pārbaudītu krāsu redzes testus, kontrastu skatā, izmēru centrālo un perifēro redzes lauku.

Ārstēšana tīklenes distrofijas

 Ārstēšana tīklenes distrofijas

Ārstējot tīklenes distrofija chorioretinal forma, ko izmanto metodi, fotodinamiskā terapija, lāzera fotokoagulācija, kā arī injekciju anti-VEGF zāļu. Pēdējie ir īpaša olbaltumviela, kas var pārtraukt deģeneratīvo procesu makulas acs.

Fotodinamiskā terapija tīklenes distrofijas saistīta intravenozās vielas, photosensitizers. Viņi spēj saistīt olbaltumvielas patoloģiskiem kuģiem un apturēt attīstību distrofija. Mode fotodinamiskas ārstēšanai tīklenes distrofijas izveidota individuāli, atkarībā no pacienta jutību pret šāda veida terapiju.

Pie sirds lāzera apstrādes tīklenes distrofijas ir paņēmiens cauterization patoloģisku asinsvadu. Vietā apdegums uz acs makulas audos veidojas rēta, un redzējumu šajā jomā nekad nav atgūtas. Tomēr šī metode palīdz novērst tālāku izplatīšanos deģenerāciju tīklenes.

Ārstējot pigmentāru deģenerāciju tīklenes izmantots galvenokārt fizioterapijas metodes: magnētisko un elektrisko stimulāciju audu acs. Diemžēl, to efektivitāte nav augsta. Ir ierobežota ietekme, jo vazorekonstruktivnye operāciju, kuras mērķis ir uzlabot asins apgādi ar tīklenes.

Novēršana tīklenes atslāņošanās ar perifēro tīklenes distrofijas tiek veikta, izmantojot lāzera fotokoagulāciju. Šis minimāli invazīva bezkontakta ārstēšanas metode, tīklenes distrofijas novērš ķirurģisku sadalīšanu acs ābola. Procedūra tiek veikta uz ambulatoro pamata un nav nepieciešama praktiski nekāda atveseļošanās periodu.

Kā adjuvantu ārstēšana tīklenes distrofija visu veidu izmanto dieto- un vitamīnu terapiju.

Яндекс.Метрика