Toksoplazmoze

Īss apraksts slimības

 Cilvēku inficēšanās ar toksoplazmoze

Toksoplazmoze ir viens no visbiežāk parazitārām slimībām cilvēks. Āfrikā, Dienvidamerikā un Latīņamerikā, tie ir inficēti, un 90% iedzīvotāju. Rietumeiropā un Amerikas Savienotajās Valstīs skaits pārvadātāju infekcijas sasniedz 25-50% no iedzīvotāju skaita. Mūsu valstī, saskaņā ar ārstiem, katrs trešais cilvēks ir inficēts. Neskatoties uz tik nozīmīgu izplatība vairumā gadījumu toksoplazmoze cilvēkiem nav izpausties. Turklāt daudzi cilvēki pat nav informēti par tā esamību. Tas ir saistīts ar to, ka, izstrādājot toksoplazmoze, simptomi bieži nepamanīts pacienta vai norakstīta tos ar jebkuriem citiem "čūlas." Diezgan atšķirīga situācija smagas formas infekcija, kas ietekmē nervu sistēmu, aknu, liesas, acu un sirds muskuli.

Veidi toksoplazmoze

Eksperti noteikt iedzimtas un iegūtas toksoplazmoze. Pirmajā gadījumā infekcija skar auglim dzemdē. Tas ir ļoti bīstama situācija, jo ļoti bieži darbība patogēnu var izraisīt smagas traucējumus dzīvībai svarīgos orgānos un pat nāvi bērnam.

Iegūtā toksoplazmoze ir mazāk bīstami. Tas var būt akūtu un hronisku. Akūtā fāzē, pacientiem, kas cieš no simptomiem toksoplazmoze, vēdertīfa līdzīgu drudzi, paaugstināts aknu un neiroloģiskiem traucējumiem. Tomēr biežāk joprojām hroniska forma toksoplazmoze kurā akūtie simptomi ne vienmēr parādās, un, ja tie notiek, tad ir ļoti zemas intensitātes.

Veidi pārraides

Noķert toksoplazmoze no inficētas personas nav iespējama. Daļēji šī īpašuma infekcijas sakarā ar to, ka obligāta analīze par toksoplazmoze tiek veikta tikai uz grūtniecēm, jo ​​tie ir minēti iepriekš, var pārnest slimību auglim. Pieaugušie "uzņemt" patogēniem, ja to izmanto nepareizi vārītas gaļas produktus, vai saskarē ar kaķiem, kas ir galvenie pārvadātājiem un pārvadātājiem Toxoplasma. Būtu vēlreiz jāatzīmē, ka institūcija no jaunā īpašnieka patogēniem var viegli pastāvēt pēc dažiem gadiem, nevis izteikt sevi. Uztraukties ir tikai pacientiem ar novājinātu imūno sistēmu, jo to gadījumā aizsargbarjeras nav pietiekami spēcīga, lai neitralizētu kaitīgo mikroorganismu.

Toksoplazmoze grūtniecības laikā

Ja parastie cilvēki toksoplazmoze - tas ir tikai neliels traucēklis ka toksoplazmoze grūtniecības laikā bieži vien pārvēršas par katastrofu. Īpaši bīstami ir tas, ka, ja topošajai māmiņai ir inficēts pirmo reizi tas bija reproduktīvā laikā, kā tas ir šajā gadījumā, sievietes asinis nav antivielu, veidojot spēcīgu imunitāti. Augļa inficēšanās risks palielinās ar pieaugumu caurlaidību placentas pieaugumu. Visbīstamākais no toksoplazmoze grūtniecības otrajā un trešajā trimestrī, kad iespēja infekcijas auglim ir tuvu 25 un 70 procentiem, attiecīgi. Gada pirmajos trīs mēnešos bērna mātes pārraida slimības 1% gadījumu, bet gandrīz vienmēr beidzas ar nāvi auglim kā bērnam šajā vecumā nav imūnsistēmu, vai kādi citi aizsardzības barjeras.

Ja topošajai māmiņai diagnosticēta toksoplazmoze, ārstēšana tiek veikta slimnīcas vidē, tādējādi samazinot transmisijas infekciju risku un attīstību iedzimtus defektus. Bet pat ar labu aprūpi un pieredzējušu speciālistu piedalīšanos pusē gadījumu, lai izvairītos no nepatīkamām sekām nevar, tāpēc, plānojot grūtniecību topošajai māmiņai vienkārši ir pievērst maksimālu uzmanību savai veselībai un iziet obligātu analīzi toksoplazmoze. Tas ir ļoti svarīgi un slimību profilaksei. Laikā, kad reproduktīvā ieteicams veikt šādus ārstu ieteikumus:

  • ja jums ir kaķis mājā, tas būtu pārvietoties ar radiniekiem vai draugiem;
  • Sievietes jāizslēdz no lietošanas uzturā jēlu gaļu, slikti grauzdēti steikus un citas šādas "delikatešu";
  • viss darbs ar zemi jāveic tikai gumijas cimdi;
  • pirms maltīte būtu jāmazgā rokas;
  • vēlams atteikties no ēšanas zaļus dārzeņus, augļus un garšaugus, pakļaujot produktu mazumiņš termiskās apstrādes.

Iepriekš minētie notikumi ir ļoti vienkārši, bet viņi spēj novērst toksoplazmoze, kuras simptomi bieži konstatētas pārāk vēlu. Atcerieties to un darīt visu iespējamo, lai glābtu viņas bērna dzīvību, jo, izņemot jums tas būs vienkārši neviens. Ņemiet vērā arī to, ka pat tad, ja negatīvs rezultāts pirmās analīzes vajadzētu atkārtot tos ik pēc 2-3 mēnešiem, lai izvairītos no nejaušas piesārņošanas.

Par toksoplazmoze simptomi

Nav klīniskās pazīmes precīzi diagnosticēt toksoplazmoze, neeksistē. Visbiežāk, pacientiem var rasties tikai ierobežotus pazīmes toksoplazmoze:

  • palielināti limfmezgli;
  • zemas pakāpes drudzis;
  • sāpošs kakls;
  • iekaisums uvea.

 Tabletes ārstēšanai toksoplazmoze

Kā jūs varat redzēt, simptomi toksoplazmoze neatšķiras no desmitiem citu slimības izpausmes, kas izskaidro objektīvas grūtības, nosakot pareizo diagnozi. Novēro Tipiski simptomi slimības tikai tad, kad ievērojams samazinājums imunitāti un smagu klīnisko formu, kad darbība Toxoplasma izraisa smadzeņu bojājumi, endokardīts un pneimonija.

Ārstēšana toksoplazmoze

Ar nosacījumu, spēcīga imūnsistēma nav specifiska ārstēšana toksoplazmoze nav nepieciešama. Pacienti ar horeorenitom un citas nopietnas traumas pirimetamīnu un sulfadiazīnam iecelti. Ja bojājumi CNS ieteicams glikokortikoīdus. Iedzimta toksoplazmoze vai asimptomātiska formas infekcijas ārstē ar folijskābi un sulfadiazīnam. Šādos gadījumos ārstēšana ilgst vismaz vienu gadu, kas novērš nopietnus sarežģījumus nākotnē.

Яндекс.Метрика