Toxic eritēma

Toxic eritēma ir polimorfs izsitumi uz ādas jaundzimušo pirmajās dzīves nedēļās. Izvirdumi,  Klīniskā aina toksisko eritēma
 galvenokārt atspoguļo procesu pielāgošanu mazuļa ārējiem apstākļiem dzīvībai un videi pēc tam, kad dzemdē. Šī robeža nosacījums ir tur uz dažām dienām, un tur ir 20% no jaundzimušajiem.

Cēloņi un simptomi toksisko eritēma

Toksisks eritēma no jaundzimušo ir alerģiska reakcija uz krūts piena sastāvdaļām un ir sadalīta divos posmos - ķīmiskās un fizioloģiskās. Pirmais solis ir atbrīvot aktīvās vielas, ko starpnieku alerģisku reakciju. Otrajā posmā acīmredzamām eritēmas imunoloģiskās izmaiņas, kas var būt saistīta ar problēmām zarnu funkcijas, hipotermija, baktēriju bojājumiem.

Klīniskā aina toksisko eritēmas raksturo izskatu otrajā vai trešajā dzīves dienā alerģisko izsitumi uz sejas bērnam, kas izpaužas kā biezi plankumi pelēki sarkanā krāsā ar maziem burbuļiem. Plankumi parādās galvenokārt uz sejas, galvas, ap locītavām, pie sēžamvietas un krūtīm. Alerģiska reakcija var būt gan vietējā, gan kopumā.

Dažos gadījumos, 3-4 dienu laikā, ir atkārtotas izvirdumi, bet biežāk alerģiska reakcija notiek pilnīgi un nav izpausties atkal.

Toxic eritēma jaundzimušo izraisa trauksmi, drudzis, mazās zīmogs limfmezgli, dispepsija un pieaugumu lieluma liesa. Vairumā gadījumu, izņemot ārējiem bojājumiem, tas alerģiska reakcija ietekmē fizisko un psiholoģisko stāvokli bērnam.

Slimība visbiežāk redzams zīdaiņiem, kuri saņem dabas zīdīšanu un tikai 10% no bērniem, kas saņem mākslīgo barošanu.

Diagnoze jaundzimušo toksiskā eritēma

Toksisks eritēma nosaka klīnisko un mikroskopisko analīzi.

Lai noteiktu precīzu diagnozi nekonkrētu vai apstrīdēto gadījumos noteikt asins analīzes un pētījumu par ragveida slāni epidermu. Pētījums parāda esamība vai neesamība tauku dziedzeru papulas apsārtums ar tūsku un iesūkšanos leikocītu uzkrāšanos.

Dažos gadījumos, noteikti pētījumu par krūts piena sastāvu un identifikāciju atsevišķu alergēnu tajā par jaundzimušo.

Ārstēšana toksisko eritēma

Jo lielākā  Toxic eritēma pirmajās dzīves nedēļās
 ieskaitot gadījumus toksisku eritēma nav nepieciešama īpaša attieksme, un iet dažu dienu laikā pēc dzimšanas. Citos gadījumos, parakstītas zāles un fizioterapiju.

Galvenais ārstēšana toksisko eritēma sākas ar gaisa vannām un īpašas kopšanas pustulas uz ādas. Bērns jāsargā no nelabvēlīgo ietekmi uz ādu, kā arī lai izslēgtu alergēnu klātbūtni uzturā mātes.

Ilgstošās izpausmes noteiktajā uzņemto antihistamīni un bioloģisko aģentu ar vitamīnu E, B6 un C, rutīna un laktobakterina alerģiskām reakcijām.

Ja Jums rodas smagi izsitumi ap nabassaites, ārsts 2 reizes dienā ieziest pustulāro elementus spirta šķīdumu un briljantzaļā šķīdumu 5% kālija un apkaisa talka pulveris uz ādas ar cinka oksīdu.

Lai normalizētu vispārējā stāvokļa zīdainim toksisko eritēma iesaka dzert daudz šķidruma, svaiga gaisa, dzeramā glikozes šķīduma un preparātiem, kas satur kāliju.

Яндекс.Метрика